Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért fáj szinte mindenkinek...

Miért fáj szinte mindenkinek szülés után a szex?

Figyelt kérdés

Elméletileg a varratok begyógyúlnak, és nem hiszem hogy azért fájna mert szükebbre varrtak...talán lelki eredetü?

Én így baba melett is ugyan annyira kivánom a szexet, de valahogy fizikálisan nem igazán megy.Méhnyak repedésem volt, és vágtak is de a sebek hamar begyógyultak, de eddig csak a simogatásik jutottunk mert amikor komolyabbra fordúlt vna a dolog akkor eléggé feszült a hüvelyem és be sem tudtuk tenni..lelkileg meg arra gondoltam hogy mivel a vágásnak még azért érzem a helyét, nehogy szétrepedjen...tudom ez hülyeség :) Ti meddig éreztétek kézzel a gátsebetek helyét, vagy az a heg örökre kitapintható marad?


2010. febr. 19. 10:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt azért, mert végignyomakodott ott egy kisbaba, elnyomva, zúzva mindent:) Másrészt meg azért, mert a szülés után termelődő hormonok csökkentik a nemi vágyért felelős hormonok termelődését, és így nem tudsz teljesen odahangolódni, szárazabb is vagy. Arról nem is beszélve, hogy gátmetszéskor átvágtak egy izomköteget, ami azért szerepet játszik a szexben, és bár meggyógyult, még érzékeny. Türelem, sok előjáték, és hamar újra jó lesz:)

Én már alig érzem a gátheget, 7 hónapos a babám.

2010. febr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálunk talán 4 hónapig voltak ilyen gondok, nagyon feszült voltam, hiába volt türelmes és gyengéd a férjem nekem nem volt jó, fáj. Szerintem ez nagyban lelki eredetű is. Én azt hittem soha nem fogok tudni újra úgy együttlenni a férjemmel, hogy jó legyen mind a kettőnknek, de szülés után 4 hónappal ismét olyan volt, talán még jobb is. Türelem nem lesz semmi gond, próbáld magad elengedni, ne jusson eszedbe a szülés, vagy a varrat. A baba alszik ti pedig romantikázzatok egy kicsit:)
2010. febr. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
7 hónaposan már alig érzed? Az elég kemény. Nekem 5 hét után már érzékeny sem volt. A szárazságon kívül semmi gond nem volt, de a második baba után az sem okozott gondot, mert sok előjátékkal megoldottuk.
2010. febr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát szerencsére(vagy nem)nekem nem fájt,igaz császár volt és nem tudtam szoptatni.Bocs hogy én is válszoltam de a mindenki szóval nem értettem egyet.11 hónaposék
2010. febr. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
10.25-ös a kérdés a hegre vonatkozott, hogyhogy neked nem volt heged már 5 hetesen? Gátvédelemmel szültél? A heg elég sokáig ott marad, a kérdező azt kérdezte, kézzel érezhető-e a heg. És szerintem teljesen normális, hogy még ki tudom tapintani a helyét. Felesleges kötekedni.
2010. febr. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

10:28


Bizonyára nincs nőgyógyász kezem, de én nem éreztem semmit 5 hetesen. Még a kontroll előtt szeretkeztünk, és nem éreztem akkor. Nem szültem gátvédelemmel. Felvágtak, összevarrtak, mindkét gyereknél.


Ja, és nem kötekszem, kikérem magamnak. Te viszont igen.

2010. febr. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én 7 hónapja szültem, és egy kicsit még mindig érzem...
2010. febr. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem az első alkalommal volt kicsit kellemetlen a behatolás, de nem mondanám hogy fájt. Nekem is volt gátmetszés, én sem éreztem a heget, a 2. szülésem után már a 3. héten sem(de már a szülés után is simán ültem szaladgáltam, nem fájt egyáltalán) , és nem is látszott, mondjuk akkor csak picit kellett vágni. Első szülés után is gyorsan gyógyult, de akkor lényegesen nagyobb volt, de 2 hét után már nem fájt, nem éreztem. 2 hónapja szültem, a hormonok miatt kicsit szárazabb vagyok, de hosszabb előjátékkal ez orvosolható. Nekünk ugyanolyan jó a sex. (ha csak a szárazság miatt fáj neked esetleg, akkor próbáljátok ki síkosítóval :))
2010. febr. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én kötekedésnek éreztem, ha nem az volt, akkor elnézést kérek.

Kérdező, tőled is elnézést az offért. Jó babázást mindenkinek.

2010. febr. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
az valoszinuleg azert lehet,mert rosszul varhattak ossze ,en is az elso babam szuletese utan nagyon sokaig csak nehezkesen ment az egyuttlet,de a masodik babam szuletesekor csak nezett az orvosom hogy milyen rosszul lettem osszavarva 3ev telt el a ketszules kozott,es most 5hos a kisfiam es en sem ereztem semmit joforman.olyan gyorsan begyogyult a gatmetszesem.
2010. febr. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!