Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek hogy ment a hozzátáplálás?

Kinek hogy ment a hozzátáplálás?

Figyelt kérdés

Mennyi idő alatt sikerült az egyes ételeket bevezetni?

Mi egy hete próbálkozunk, de 1-1 kanál almalé és almapüré megy le csak.

Várom a tapasztalatokat...


2015. ápr. 14. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Én mázlista vagyok :) a fiam hamar rákapott a kanalasra sőt volt hogy az anyatejet ( fejve kapja sajnos) is kanállal volt csak hajlandó elfogdni. 1 hét alatt váltottuk ki a tízórait. Aztán ha már mindent bevezettem (3-4 naponta kapott újat az alma mellé) akkor jött az ebéd. A zöldségekkel is hamar ment a dolog 8 hónapos és most meztem el az uzsit 2 nap alatt azt is kiváltottuk. Kitartás menni fog majd nektek is. Mennyi idős? Mi 5 hósan kezdtük el a gyümölcsöket adni.
2015. ápr. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az enyém 4 hós múlt,már kóstolt almalevet de a húsától még öklendezik.Szerintem ráérünk,nem kell sietni...
2015. ápr. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kislányommal gyorsan ment, mert nem volt egy nagy szopizós és a tápszert sem szerette, így amikor 5 hónapos lett és elkezdtem kóstoltatni vele a gyümölcsöket-zöldségeket, nagyon örült. :)

Szinte mindent pikk-pakk elfogadott, és jóízűen evett.


De pl. unokahúgom 9 hónapos koráig csak kóstolgatott, nem ízlett neki semmi. Sógornőm szegény már ki volt akadva. Most amúgy 3 éves, és mindent megeszik a kislány, úgyhogy nehéz volt az eleje, de aztán minden rendbe jött.

2015. ápr. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
24-én lesz 6 hónapos, anyatejes...
2015. ápr. 14. 15:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekünk nem jól indult.

5 hósan kezdtük (tápszeres). Nem volt hajlandó kinyitni a száját, amikor betuszkoltam a falatot, kitolta a nyelvével. A levet meg kifolyatta a szájából.

3 hét szünetett tartottunk. Na, most már megy. :) 200 g gyümit eszik keksszel. :)

2015. ápr. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
attól függ. házi kaja nem nagyon megy, nem csak az enyém hanem senkié. boltit meg csak úgy befalja. most úgy próbálom,hogy pár kanállal tuszkolom a bolti előtt a házit. én is 6 hónaposan kezdtem,de én anyatejes gabonapéppel. próbáld azt előszőr,azt tuti fogja enni. ha rajta múlik boltiból 1 nap alatt be lett volna vezetve minden,én azért elhúztam. 2-3 kanál első nap,második 3-5,3. egy kevés,4.fél adag 5.nap teljes. nem volt baja semmitől.
2015. ápr. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nagyon jól evett mindent, ezért elkövettem azt a hibát, hogy rögtön az elején mindenből 50-60 ml-t megevett....

tehát pl 4 napig répát, de abból 2-3 evőkanált...aztán krumpliból ugyanúgy...na 3 hét alatt úgy bedugult a kakija, hogy mindent kezdhettem előlről. Ezt leszámítva 3-4 hét alatt ki tudtunk váltani egy-egy étkezést, nagyon jó evő, most 9 hónapos, még 3-szor szopik 3-szor eszik rendes kaját.

2015. ápr. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: még annyit, hogy valóban van egy reflex náluk, kitolják a nyelvükkel az ételt, ez kb. 2-3 hét alatt elmúlik, utána jobban esznek, hogy mit esznek szívesen, az szoktatás kérdése szerintem, én mindig főzök neki, boltiból egyedül tejpépet kap, mert azt az orvos felírta mert elég kevés a tejem, amúgy életében nem látott még üveges bébi ételt, és mindenféle bizarr főzeléket pl. saláta-brokkoli-krumpli kombót, vagy saláta-cékla-hús pl. szóval amit én meg nem ennék, ő abból is benyakal két decit :)
2015. ápr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

4 hónaposan kezdtük, azóta is zökkenőmentes. Mindent elfogad, még nem volt olyan étel, amit visszautasított volna. Most 11 hónapos.


Nála még a "rágás" nehézkes, mert nem az ínyével dolgozik, hanem nyel egybe mindent. Így volt már olyan, hogy kenyércsücsökkel próbálkoztunk, aztán életmentés lett a vége, mert elakadt a torkán egy darab, úgy kellett kiütögetni belőle, elég ijesztő volt.

2015. ápr. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!