Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetek jó anya, vagy inkább...

Lehetek jó anya, vagy inkább ne is vállaljak gyereket?

Figyelt kérdés
Magamtól sosem akarnék gyereket (28 vagyok). A párom -akit mindennél jobban szeretek- hihetetlenül önzetlen, csodálatos, családcentrikus ember, nem tudja elképzelni az életét gyerek nélkül. Mellette még bele is mernék vágni. Unokahúgom 11 éves, hihetetlenül okos, vagány, jószándékú, jópofa kislány, kicsit magamra emlékeztet, nagyon szeretem. Az értelmes 6 fölötti gyerekekkel jól el vagyok, még azt is el tudom képzelni ahogy olyan "családos" dolgokat csinálunk. :) Azonban ami előtte van hihetetlen módon taszít: a szülés, a terhesség, hogy egy parazita élősködik bennem, a szoptatás, ha elképzelem, hogy terhes vagyok, csak egy nagy bálnát látok, de egyébként is visszataszítónak tartom a terhes nőket... Az hogy 3 óránként etetni kell, bár tuti, hogy nem szoptatnám, csak tápot kapna, és belegondolni is szörnyű, hogy 3 évig csak zsíros haj-szaros pelenka- gyerekbőgés foglalna le. Ha bele gondolok elmegy a kedvem az élettől. Tudom, hogy ahhoz, hogy a későbbiekben normális gyerekem legyen, a kezdetekben is odaadónak kell lenni, de én biztos nem lennék erre képes. Eszembe jutott az adoptálás is, de a párom inkább nem vállalna gyereket, minthogy ne az "ő vére" legyen... Nos nagyon a gyerekvállalás korában vagyok már, a körülöttem lévőknél a csapból is ez folyik, és ha felmerül a téma, a párom csak lemondóan annyit mond, hogy te úgysem akarsz gyereket... Arra gondoltam, jobb volna, ha találna egy olyan nőt, akivel lehetne boldog családja :/ Volt valaki hasonló bébiláz-gyűlölő helyzetben, úgy, hogy jó anya lett belőle?
2015. máj. 9. 16:03
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
10%
Jussak majd eszedbe később majd sírni fogsz hogy ha esetleg nem sikerül (egykönnyen.Kistesóra 5éve várunk
2015. máj. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
26%
Anyukáddal nem volt jó a kapcsolatod? Valami történt szerintem veled gyerekkorodban, azt kellene valahogy feloldani, és mindjárt más szemszögből néznéd a dolgokat. Én kicsit másképp látom a dolgokat, mert mi 8 évet vártunk a kisfiúnkra, a szemünk fénye! Mindenkiben van szerintem némi félelem a gyermekvállalással kapcsolatban, dehogy parazitának tekinti valaki a benne növekvő életet.... Szerintem történt veled valami gyerekkorodban, ami miatt ezt érzed.
2015. máj. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
59%

Engem a "parazita élősködik bennem" mondattal kicsit illetve nagyon kiborítottál, de önmagában azt, hogy valaki nem akar gyereket megértem, mert nem vagyunk egyformák. Mindennek ellenére úgy gondolom, hogy ha belevágnál és ott lenne a babád, akkor szeretnéd és kötődnél hozzá, ez evolúciós hozadék, így vagyunk programozva, különben már kihalt volna a fajunk.

De nem tudom, lehet, hogy a helyedben nem vállalnék gyereket. A párod miatt nem, mert ha mégsem jönnek meg az igazi anyai érzések valamiért, akkor őt fogod hibáztatni hogy elromlott az életed... szerintem.

És kérlek, máskor fogalmazz finomabban, sokan mindent megadnának, hogy babájuk legyen, és teherbe essenek legyenek, és hogy parazita, áhh... jujj. :(

2015. máj. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
27%

Így még ne vállalj gyereket.

Egyébként pedig a párod sem szereted szerelemmel és eléggé,de ezt még te magad sem tudod!

Ha szerelmes leszel egy pillanatig sem fogsz gondolkodni ezeken a dolgokon és nem így fogsz hozzáállni.

Engedd el a mostani párod,hogy Ő is megtalálhassa az igazit és keresd meg azt akivel majd te is kimondhatatlanul boldog leszel és majd akkor örömmel gondolsz majd az anyaságra is!

Nem mondom,hogy örülnöd kell,hogy bálna leszel stb. de a babádat rettenetesen fogod szeretni ha a megfelelő partnert megtalálod :)

2015. máj. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
90%

Erről egy korai Doktor House rész jut eszembe, amikor egy nőt szembesít House azzal, hogy gyereke lesz.


House: ...Élősködője van.

Beteg: Mint egy galandféreg? Vagy ilyesmi?

House: Hátra dől, pulcsi fel. Leeresztheti a karját.

Beteg: Tud valamit tenni ellene?

House: Igen, de csak egy hónapon belül, utána már illegális eltávolítani, kivéve pár államban.

Beteg: Illegális?

House: Ne aggódjon, a legtöbb nő ragaszkodik az élősködőjéhez. Elnevezi, apró ruhákba öltöztetik, más élősködőkkel játszatják.

2015. máj. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:
#14-es: Hidd el, nagyon szeretem a párom, csak miatta gondolkodok egyáltalán az egészen. A gondom a kezdetekkel van, és biztos vagyok benne, más férfi esetében nem lennék kétségbe esve, hogy mennyire viszolygok tőle.
2015. máj. 9. 17:54
 17/41 anonim ***** válasza:
13%

14-es vagyok.

Én elhiszem,hogy nagyon szereted,nem is ezt vitatom.

Hanem azt,hogy valószínűleg nem élted még át a mindent elsöprő szerelmet vele.

Az még várast magára valaki mással.Természetes,hogy most azt mondod,hogy mással egyáltalán nem menne,de hidd el és emlékezz akkor arra amit írtam(de szerintem a szíved mélyén érzed ezt).

2015. máj. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:
Nyilván vannak itt olyanok, akik kiröhögnek a 28 évemmel, de azért volt már részem jóban, rosszban és ezek fokozataiban. TUDOM, hogy senki mással nem menne, nem akarnám. Nem csak a gyerek témát, hanem semmit. Egyszerűen nem vagyok anya típus, de érdekel, hogy aki így van ezzel, mint én, hogyan tudta kezelni, mert biztos vagyok benne, hogy akad ilyen, jó pár... Tudom, hogy nem tudja átérezni ezt az a nő, aki nem így gondolkodik. Tudom, mert én sem tudok úgy érezni.
2015. máj. 9. 18:11
 19/41 A kérdező kommentje:
Egyébként, mint írtam, nem utálom a gyerekeket, az idősebbekkel egészen jó elvagyok, és el tudok képzelni egy családi életet. Csak az az első pár év +9 hónap. Azonban tudom, hogy ha akkor elszúrom, elszúrom a gyereket is...
2015. máj. 9. 18:15
 20/41 anonim ***** válasza:
49%

14-es vagyok.

Hogy értsd.25évesen szültem az 1.babát majd 30 és 38 évesen.

A terhességet rettenetesen rosszul viseltem minden esetben.

Én is inkább kihordattam volna valakivel.De a férjem iránti szerelmem mindig erősebb volt ennél az ellenérzésnél.

Férjem előtt jártam 9évig valakivel.Gondolkodtunk a gyerektémán,de vele nem ment volna.Pedig terveztők,sőt próbálkoztunk is.

Majd jött a nagy Ő és egy pillanatig sem gondolkodtam rajta.Mert abban a pillanatban éreztem,hogy Ő az akiből szeretnék egy "darabot":)

Lehet kicsit érthetetlen,de ezért írtam azt,hogy várj még.

Egyáltalán nem vagy elkésve:)

2015. máj. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!