Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetek jó anya, vagy inkább...

Lehetek jó anya, vagy inkább ne is vállaljak gyereket?

Figyelt kérdés
Magamtól sosem akarnék gyereket (28 vagyok). A párom -akit mindennél jobban szeretek- hihetetlenül önzetlen, csodálatos, családcentrikus ember, nem tudja elképzelni az életét gyerek nélkül. Mellette még bele is mernék vágni. Unokahúgom 11 éves, hihetetlenül okos, vagány, jószándékú, jópofa kislány, kicsit magamra emlékeztet, nagyon szeretem. Az értelmes 6 fölötti gyerekekkel jól el vagyok, még azt is el tudom képzelni ahogy olyan "családos" dolgokat csinálunk. :) Azonban ami előtte van hihetetlen módon taszít: a szülés, a terhesség, hogy egy parazita élősködik bennem, a szoptatás, ha elképzelem, hogy terhes vagyok, csak egy nagy bálnát látok, de egyébként is visszataszítónak tartom a terhes nőket... Az hogy 3 óránként etetni kell, bár tuti, hogy nem szoptatnám, csak tápot kapna, és belegondolni is szörnyű, hogy 3 évig csak zsíros haj-szaros pelenka- gyerekbőgés foglalna le. Ha bele gondolok elmegy a kedvem az élettől. Tudom, hogy ahhoz, hogy a későbbiekben normális gyerekem legyen, a kezdetekben is odaadónak kell lenni, de én biztos nem lennék erre képes. Eszembe jutott az adoptálás is, de a párom inkább nem vállalna gyereket, minthogy ne az "ő vére" legyen... Nos nagyon a gyerekvállalás korában vagyok már, a körülöttem lévőknél a csapból is ez folyik, és ha felmerül a téma, a párom csak lemondóan annyit mond, hogy te úgysem akarsz gyereket... Arra gondoltam, jobb volna, ha találna egy olyan nőt, akivel lehetne boldog családja :/ Volt valaki hasonló bébiláz-gyűlölő helyzetben, úgy, hogy jó anya lett belőle?
2015. máj. 9. 16:03
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
26%

28 éveddel én komolyan veszem, amit mondasz. Nem való neked gyerek. Ne vállalj gyereket, mert magaddal, és főleg a gyerekkel tolnál ki!

Mondd meg a párodnak, hadd léphessen tovább, ha szeretne!

2015. máj. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:

Miért kell lepontozni,ha valaki elmondja a véleményét?

Nem te kérdezted?

2015. máj. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
Nem pontoztalak le :/
2015. máj. 9. 18:42
 24/41 A kérdező kommentje:
A félreértések elkerülése miatt: én senkit nem pontoztam le, aki ide írt. Nyilván attól, hogy nem egyezik a vélemény.
2015. máj. 9. 18:45
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

Ezen az oldalon az a rossz,hogy nem csak a kérdező pontozhat hanem aki éppen olvassa a válaszokat az is.

De nem értem egyébként,hogy miért,hiszen a kérdezőnek van szüksége a válaszra?

Ezen igazán változtathatnának már.Rengeteg unatkozó ember van itt sajnos:(

2015. máj. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
80%

Amíg a párod miatt szülnél, felejtsd el a dolgot!


Én nem akarok gyereket, és ezt el is mondtam a páromnak, hogy ha ő akar, nem gond, de akkor ne velem kezdjen, mert én nem. Vagy akár e is hagyhat - örökbe fogadás nálunk sem játékos -, az sem baj, valahogy túlélem.


Nekem így teljes az életem, nem akarok alkalmazkodni egy síró pólyáshoz (6 évig 6 másik emberhez alkalmazkodtam, és nem lehetett "nem"et mondanom, elég volt belőle, soha többé), köszi. Jó ez így, köszönöm.

2015. máj. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
52%
ha belevágnál és ott lenne a babád, akkor szeretnéd és kötődnél hozzá - persze, nem kell ámítani a kérdezőt, ő sem hüye. NEM evolúciós hozadék, és NEM feltétlen szeretné meg kötődne.
2015. máj. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
61%

18:40 valószínűleg azért vagy lepontozva, mert:

1, rettenrően naív, klisés, nyálas és rózsaszín felhős választ adtál. Sajnos a valóság nem egy Disney mese.

2, a gyerekvállalás - ahogy azt legjobban az anyáknak és a gyerekszeretőknek kéne tudni - egy nagyon komoly döntés, épp ezért elég felelőtlen mindenkit arra bíztatni, hogy szüljön, még akkor is ha így érez, meg azt mondani neki, hogy úgyis meg fog változni. Nézz már körül a világban! Mennyi sz*r család van?? Ha igaz lenne amit mondasz, akkor ezeknek sem kéne létezni. Te egyetlen ember vagy a milliárdok közül. A te eseted nem jelenti azt, hogy mindenkinek pont ugyanígy fog alakulni. Az már csak bónusz, hogy milyen jogon közlöd ismeretlen emberekkel, hogy ők igazán szeretik-e a párjuk?

2015. máj. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
75%
Úgy gondolom, hogy ha ragaszkodsz a párodhoz és neki ennyire fontos a gyerekvállalás, akkor érdemes felkeresned egy pszichológust. Talán fény derül arra, hogy miért érzel îgy és esetleg ezeket az érzéseidet el is tudják oszlatni, vagy legalább enyhíteni, hogy belevághassatok.
2015. máj. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
50%
27-es szerinted ha az utódgondozás nem evolúciós hozadék, akkor az állat miért "neveli" és miért nem hagyja magára a kölykét? Miért kötődik hozzá? Az már más kérdés, hogy az ember képes az ösztönei elnyomására ilyen vagy olyan okból. Ha végigolvasod a válaszomat, akkor pont hogy nem áltatom a kérdezőt, és nem arra próbálom rábeszélni, hogy szüljön, mert az milyen tuti lesz neki. Látom, hogy nem hülye, és azt is hogy túlságosan is racionális, nem véletlenül hívja parazitának az anyában fejlődő magzatot. Így nem gondolom, hogy a válaszom hatására -amivel szerinted áltatom - most csapot papot otthagy, azonnali gyerekcsinálásba kezd, és habos-babos babaruhákat kezd majd nézegetni.
2015. máj. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!