Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetek jó anya, vagy inkább...

Lehetek jó anya, vagy inkább ne is vállaljak gyereket?

Figyelt kérdés
Magamtól sosem akarnék gyereket (28 vagyok). A párom -akit mindennél jobban szeretek- hihetetlenül önzetlen, csodálatos, családcentrikus ember, nem tudja elképzelni az életét gyerek nélkül. Mellette még bele is mernék vágni. Unokahúgom 11 éves, hihetetlenül okos, vagány, jószándékú, jópofa kislány, kicsit magamra emlékeztet, nagyon szeretem. Az értelmes 6 fölötti gyerekekkel jól el vagyok, még azt is el tudom képzelni ahogy olyan "családos" dolgokat csinálunk. :) Azonban ami előtte van hihetetlen módon taszít: a szülés, a terhesség, hogy egy parazita élősködik bennem, a szoptatás, ha elképzelem, hogy terhes vagyok, csak egy nagy bálnát látok, de egyébként is visszataszítónak tartom a terhes nőket... Az hogy 3 óránként etetni kell, bár tuti, hogy nem szoptatnám, csak tápot kapna, és belegondolni is szörnyű, hogy 3 évig csak zsíros haj-szaros pelenka- gyerekbőgés foglalna le. Ha bele gondolok elmegy a kedvem az élettől. Tudom, hogy ahhoz, hogy a későbbiekben normális gyerekem legyen, a kezdetekben is odaadónak kell lenni, de én biztos nem lennék erre képes. Eszembe jutott az adoptálás is, de a párom inkább nem vállalna gyereket, minthogy ne az "ő vére" legyen... Nos nagyon a gyerekvállalás korában vagyok már, a körülöttem lévőknél a csapból is ez folyik, és ha felmerül a téma, a párom csak lemondóan annyit mond, hogy te úgysem akarsz gyereket... Arra gondoltam, jobb volna, ha találna egy olyan nőt, akivel lehetne boldog családja :/ Volt valaki hasonló bébiláz-gyűlölő helyzetben, úgy, hogy jó anya lett belőle?
2015. máj. 9. 16:03
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
51%
Persze, ilyen alapon menjünk vissza a fára a banánért verekedni mert a majmok is azt csinálják. Mi emberek vagyunk, nem állatok. Az, hogy közünk van az állatokhoz, nem azt jelenti, hogy 100% úgy viselkedünk mint ők.
2015. máj. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
24%

28-as!


Miért alkotsz véleményt ha nem ismered az előzményeket?!

Lehúzol,pedig el sem olvastad a válaszaimat!

Te egy elkényeztetett ,flegma,felületes kiscsaj(vagy kölyök) lehetsz.

Pont azt írtam neki,hogy ne vállaljon még gyereket TE szerencsétlen :)

2015. máj. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
24%

31-es igen, pont ezt mondtam, jól megragadtad a lényeget.

Gyengébbek kedvéért megfogalmazom másképp: az anya-gyermek közti kötődés ÁLTALÁBAN ösztönös, és Te is tudod hogy az esetek többségében azért működik, persze vannak kivételek. Ezért azt mondtam, hogy ESÉLY van arra, hogy a kérdezőnél is létrejönne valami ilyesmi. Elképzelhető. Amikor melletted szuszog egy kis magatehetetlen csomagocska, aki rád van utalva, benned pedig dolgoznak a hormonok, bármi előfordulhat. De persze nem 100%. Azért is írtam, hogy szerintem ne válllajon gyereket, mert lehet hogy mégsem alakulna ki az anyai érzés benne. De úgyis ő fogja eldönteni, bármit is írogassunk mi itt, nem a Te vagy az én válaszom hatására fog gyereket vállalni ha fog. És ezt a mi emberek vagyunk és nem állatok szöveget úgy írtad, mintha valami rosszat írtam volna, hogy kakiljunk a küszöbre vagy ilyesmi. Hú, szörnyű, aki kötődik a gyerekéhez az tényleg egy állat! Állati szinten van... nehogy már úgy viselkedjünk mint az állatok... igazad van.

2015. máj. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:
Nyugi, nem akartam én itt parázs vitát szítani. Tudom, hogy indulatokat szít ez a kérdés, de higgyétek el, nem provokálás volt a cél. Én nagyszerű dolognak tartom, ha valaki fantasztikusan éli meg az anyaságot, gondoskodó, és igazi anyatípus, és értem, hogy ez volna a "normális", csak ugye nem vagyunk egyformák.
2015. máj. 10. 10:19
 35/41 anonim ***** válasza:
38%

Nekem ugyan semmi bajom azzal, hogy közünk van azállatokhoz. Csak ma már az is vitát szít a tudósok között, hogy egy kutyát ne hasonlítsunk a farkashoz, mert alig van közük már egymáshoz... Így hát elég buta dolog azzal érvelni embereknél, hogy hát mert az állatok is.... Amúgy meg az állatok között sincs mindegyiknek anyai ösztöne. Csak ugye a természetben 1, ezt mi nem láthatjuk, mert nem vagyunk ott 2, nem tudja tövábbörökíteni a tulajdonságait, a házikedvenceknél meg általában nem azzal törődik az ember, hogy szaporítsa őket és megfigyelje milyen szülők... Ilyen alapon a megcsalás is természetes, mert sok monogám állat megcsalja a párját, főleg a madarak! Na ugye ez már nem tetszik, mi?

Az emberek beszámolója meg nem mérvadó, mert nincs az a h*lye ember aki bevallaná, hogy mellérakták a szuszogó kis csomagot (bocsi de rosszul vagyok az ilyen nyálas szövegektől) és.... nem érzett semmit vagy ugyanúgy utálta a tudatot mint előtte... Persze előbb vagy utóbb látszani fog, azért van ennyi boldogtalan család. Mert sok nő hallgat arra, hogy szülni márpedig kell, majd úgyis jön az ösztön... Már régen sem azért szültek mert annyira imádták a dolgot, hanem azért mert kellett az örökös, az ingyen munkaerő, meg nem lehetett védekezni...

2015. máj. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim válasza:
49%
nekem sem volt soha turelmem a picikhez, raadasul szulni sem akartam.. rettegtem mindentol ami e korul forgott.. ugy ereztem ha teherbe esem balna leszek es soha tobbe nem kellek a paromnak. DE bele vagtunk a dologba.. 2 honap mulva terhes lettem fogytam 2 kg-t mikor kezdett baba formaja lenni a picimnek akkor kezdtem bele szeretni es amikor megmozdult az egy csoda volt. a parom megjobban belem szeretett minden nap elmondta milyen szep kismama vagyok. eloszor nem akartam szulesre sem beengedni mert ugy ereztem hogy akkor undorodni fog tolem. DE o bejott ott allt es nezte ahogy kibujik a kis csoda :) kommentalta hogy haja van es kozben pityerget. es imadom a lanyom, az anyasag minden percet elvezem es imadom szoptatni. kit erdekel hogy milyen a mellem utana? a paromnak akkor is tokeletes leszek :) es ha kezd a sirastol tele lenni a fejem oda adom neki foglalja le :) es nem zsiros a hajam, bar most nagyon hullik de majd elmulik. haztartast is tudom vezetni, el tudok menni furdeni rendesen. es van magamra is kicsi idom. :) ja es mar most konyebb vagyok mint terhesseg elott 63-70-60 :) nekem igy tokeletes most az eletem :) 20eves vagyok 5 honapos hercegnovel :)
2015. máj. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem egyelőre ne vállalj gyereket kedves kérdező. Ezzel a hozzáállással, hogy leparazitázod a magzatot egyáltalán nem állsz készen erre. Azt nem lehet megmondani, hogy jó anya leszel-e majd később, de ha a párod gyereket szeretne, csak azért ne vállalj be, mert miatta, hanem akkor vagy kérj egy kis időd, vagy engedd el.


A gyerekvállalás nem zsíros haj, szaros pelenka három évig. Nekem 2 éves a fiam, 28 leszek, és 20 évesen voltam ezen a szinten, mint te. Ráadásul a mai anyák között nagyon sokan 2 év után visszamennek dolgozni, vannak akik előbb is. Én sem szoptattam a gyermekemet, és ha testvére lesz, sem hiszem, hogy fogom, nem ettől lesz valaki jó anya. Fejben dől el minden.


Ha változni akarsz, akkor nézz magadba, és próbálj meg rájönni, miből fakad ez az egész téveszme, amit fenn leírtál, és akkor talán el tudod fogadni, és jobban fogsz hozzáállni.

2015. máj. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, és nem értem, hogy miért pontoztatok le, igazából semmi különöset nem írtam...:( Bocs az offért, de hihetetlen, hogy állandóan ez megy..:((((
2015. máj. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Egyébként még megváltozhat a véleményed..a testvérem nagyon sokáig viszolygott az öregektől, azt mondta, soha nem tudná elképzelni, hogy őket gondozza és most...jópár éve betegápoló lett és nagyon szereti!!! :)
2015. máj. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem akkor parazita, amikor benned van, hanem utána. Anyagilag és energia szempontjából leszív szépen.

Pár évig valóban fekszik-sz.rik-ordít, nem tudod két percre egyedül hagyni, meg az alvást is elfelejtheted, és mégcsak értelmesen beszélgetni sem tudsz vele pár évig.


Nem kötelező szülni, én sem szeretnék. Mondjuk szerintem nekem nem is lehet többé. 2 hónapja voltam együtt a barátommal, amikor terhes lettem, először úgy gondoltam, hogy nem ölöm meg, mert az rossz, aztán meg azt éreztem, hogy akkor elfelejthetem a biztonságomat és a szabadságomat, meg a boldog kellemes életemet. Inkább nem tartottam meg. A barátom azóta se dolgozik hetedik hónapja, alszik most is, pedig majdnem 1 óra van, az elintéznivalókat halogatja. Szeretem de nem akarok gyereket tőle még most se. Talán sose.


Amúgy ez a 'jajj a mi pici kincseink' szövegek szociálisan elszigetelt háziasszonyoktól származnak, akik otthon ülnek egész nap 1, 2, 3 vagy mégtöbb gyerekkel és annyi a nap eseménye hogy nahhh ma mit csinált vagy mondott a gyerek, jaj de édes. Én bekattannék, ha nem mehetnék emberek közé vagy ha mindenhová magammal kéne egy gyereket vinni

2016. ápr. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!