Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi dologról kellett...

Mennyi dologról kellett lemondanod azáltal, hogy megszületett a gyereked?

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok mire számithatok...Alvásról gondolom sokáig le kell mondani...de érdekelne ki hogy érzi magát az anyaszerepben...mi az ami elötte volt, utána már nem volt megoldható...
2015. máj. 22. 21:23
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
69%
utsó vagyok. enyém jövő hónapban lesz egy éves. Ő nagyon macerás gyerek, az átlagnál jóval melósabb, szóval ne ess kétségbe. Mi utazni sem tudunk, mert nincs el az ülésben. Konkrétan simán végig ordított egy 3 órás autóutat.Régebben hetente-2 hetente jártunk vacsorázni, 3 havonta külföldre, 6 hetente kettesben a fiammal wellness-eztünk, tehát elég jövős-menős család voltunk. De simán lehet vele menni múzeumba, kiállításra, utcazenét hallgatni ill bmi olyan helyre, ahol letehetem (és nem ránt le egy tányérnyi kerámia tojást)
2015. máj. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
61%
vagyis 5. voltam. Közben írtak...
2015. máj. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
61%

Attól is függ, hogy milyen életviteletek volt a gyerek előtt. Nekünk pl. viszonylag későn, 13 év együttélés után született a kislányunk. Mi már előtte sem jártunk el bulizni, így nem kellett erről lemondanunk. Mi már akkor is elsősorban olyan programokra jártunk, ahova egy gyereket is el lehet vinni.

Igen, egy 1 éves gyerekkel lehet utazni, nyaralni, étterembe menni (már amelyikkel). Nekem az alváson kívül az hiányzik, hogy amikor beteg vagyok nem dőlhetek ki. Akkor is helyt kell állnom, sokszor nem csak napközben, hanem éjszaka is. Emiatt sokkal nehezebben gyógyulok, sokszor elhúzódnak a betegségeim.

2015. máj. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
54%

Semmiről.

Az alvásról se, kb. 6 hetes korától 12 órát alszik éjjel. Így az este is lazább (8 körül fekszik) és reggel is vagy sokáig alszunk, vagy van idő nyugodtan megkávézni.


Én kipihentebb vagyok, mint amikor dolgozni jártam és 6 körül kellett kelnem. Most elég nyolckor kitámolyogni a gyerekért, aztán mellette is magamhoz térhetek. Tény, hogy ő nem követeli meg a business öltözetet és a sminket :) Sőt, egyelőre az se zavarja, ha nem mostam fogat. :)

2015. máj. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
61%
etterembe ugyan nem voltunk még de o sokszor 40-50 percet is elbambul a babakocsiban...szerintem ha még egy zsomlet is adok a kezebe akkor akar tobbet is (10 hos) epp ezert most mar tervezzuk az ettermet..de voltam vele pl idegeb helyen egy kerekasztal beszelgetesen, 2 orat ult az olemben hang nelkul, csak nezelodott es figyelt, a vegen még be is aludt....7 hos volt ekkor...a mamaekhoz is.mindig 3-4 napra megyunk ott is.nagyon jol el van. de ezek a konkretumok.mar tenyleg mind a habitusatol fuggnek, nincs ket egyforma baba. nalunk az egyetlen ami problemas, az az altatas, mert ugye ahhoz vagy babakocsi kell vagy racsos agy...a mamaeknal van neki mindketto, de pl ha megakarunk latogatni valakit akinel nincs ilyesmi, akkor nem lehet delutanra idoziteni mert akkor aludnia kell es ott nem tudna..
2015. máj. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
ez érdekes.akkor tényleg gyerekfüggö.Barátnöm 15 hós gyereke ha elmennek egy étterembe,ki akar szállni,és futkorászik össze-vissza.Egy falatot nem tudnak mellette enni.Amikor berakja az autósülésbe már sir,és fél óránál többet nem hajlandó bent ülni.Addig ordit amig ki nem veszik.Igy nem mernek nyaralni menni.Tényleg ennyire más minden baba?
2015. máj. 22. 21:53
 17/34 anonim ***** válasza:
61%
Igen, ennyire. Én a fiam mellett nappalin - igaz egyéni órarenddel - megcsináltam egy főiskolát (2-ban lettem terhes). Most meg... :-S Ez van.
2015. máj. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
69%
Mi a kislányunkkal a kezdetektől fogva jártunk mindenhova. 4 hónaposan már nyaraltunk vele, itthon és külföldön is, ő bírta legjobban az autóutat a melegben...Most 4 éves, bárhol meg lehet vele jelenni (étterem, múzeum, szálloda stb), tud viselkedni mert így lett nevelve, amúgy meg bulizni sose szerettem szóval az nem hiányzik.
2015. máj. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
38%

Hogy miről kellett lemondanom?

A munkahelyemről,

a szakmámról,

a bármeddig alvásról,

a "szendvicset eszünk ebére"-ről,

én osztom be az időmet-ről,

pár évre Somogybabodról...


Kb ennyi. De van helyette egy csodás 2 éves fiam. Vele is el tudok menni mindenhova, nincs vele baj. Szerintem nem csak természet, hanem nevelés kérdése is. Ha az ordítással elér valamit a gyerek, akkor máskor is ezt fogja alkalmazni, és tojni a szülők fejére...


Az első év a durva, aztán már könnyebb minden. Szép lassan minden visszaáll a régi kerékvágásba.

2015. máj. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Utolsó ez a nevelés kérdése nem tiszta nekem.Tehát ha a barátnöm gyereke ordit a kocsiban,akkor az a nevelés lényege,hogy ilyenkor hagyni kell sirni akár órákat?Vagy ha nem hajlandó az étteremben az etetöszékben ülni,akkor bent kell hagyni az étteremben,és hadd sirjon visitson?Egyébként a gyereke születése óta ilyen,mert én ezt láttam az elejétöl kezdve,ha esetleg valaki azt mondaná,hogy el lett kényeztetve.
2015. máj. 22. 22:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!