Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi dologról kellett...

Mennyi dologról kellett lemondanod azáltal, hogy megszületett a gyereked?

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok mire számithatok...Alvásról gondolom sokáig le kell mondani...de érdekelne ki hogy érzi magát az anyaszerepben...mi az ami elötte volt, utána már nem volt megoldható...
2015. máj. 22. 21:23
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
Ez személyfüggő szerintem. Kinek mi a fontos, amire időt akar szánni amúgy. A legmegfelelőbb kifejezés az alkalmazkodás. Mindent a gyerekedhez fogsz igazítani, elsősorban az ő kényelmét fogod előtérbe helyezni. Hellyel közzel mindenre lehet egy idő után időt szakítani, csak míg rájön az ütemére az ember az egy kicsit energiaelszívó :) Tényleg minden attól függ, h a gyerek/baba mennyire hasfájós, nyugodt, hisztis, élénk, stb. És attól, h esetleg van e segítséged pl ahhoz, h egy este el tudj menni moziba a férjeddel, h a "mamáéknál alszik" e a gyermek, illetve, h elég érett e arra, hogy örüljön, hogy egy estét kimenősen tölt ő is a mamáékkal :) Az én tpasztalatom pl ez amit leírtam.
2015. máj. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
73%

28-as vagyok!


Na azért nyaralni elmegyünk :-) ennyire nem kell megijedned ;-)

De ha már gyereked van akkor természetesen a nyaralás is más megvilágításba kerül.

Én pl. világéletemben szerettem a nyugis lazulós nyaralást, amikor valamikor 8-9 között nyugisan felébredek, lebattyogok az étterembe ahol bőven van időm bőségesen megreggelizni, majd kidobom magam a tengerparti nyugágyra és következő étkezésig kb. meg se mozdulok, max. ha be kell kennem magam vagy innom kell. Éjszaka meg belevetni magam a pezsgő életbe.

Hát....hja...ez ebben a formában megszűnt mióta gyerekeim vannak. Azóta baba és gyerekbarát szállodákba megyünk, minden arról szól hogy ők jól érezzék magukat és akkor mi is. De azt leszámítva hogy főznöm nem kell, a nyaralás is ugyanolyan gyerekkel mint bármelyik itthon töltött nap.

Moziba terhesen voltam utoljára, néha jó lenne kettesben elmenni valahova a férjemmel. De tudom hogy akkor meg az lenne a bajom hogy : jaj vajon mi lehet a picivel, nem rossz? Bírnak vele? Hiányzok neki? Biztos hiányzok neki! Jaj nekem is úgy hiányzik. Aztán a párom is csak erről beszél, aztán inkább sietünk haza. (Kb. 2-szer voltunk a 2,5 év alatt)

2015. máj. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:
ja értem mire gondolsz...én igazából arra értettem hogy le kell mondani a nyaralásról,hogy pl. a gyerek nem szeret ülni az autóban...és akkor nem biztos hogy elmennék egy 4-5 órás útra mondjuk Olaszba amikor tudom hogy végig orditani fog...nem gondolom hogy ez nyaralás lenne akkor inkább el se megyek...vagy mondjuk a nyaraláskor a szállodában minden egyes étkezés alkalmával futkorászni kell utána és nem lehet nyugodtan enni...ennek szerintem igy nem sok értelme van mi abban a nyaralás?
2015. máj. 23. 15:02
 34/34 anonim ***** válasza:
Hát igen,eggyes dolokról le kell mondani de jönnek helyettük ujjak.Semmi nem ugy működik mint amikor az embernek nincs gyereke.Az hogy mit lehet tőle,vele csinálni a gyerktől függ hogy milyen.Vannak akik hisztsebbek,mozgékonyabbak és vannak nyugodtabb babák.Ezer doogtól függ hogy mi hogyan működik :)
2015. máj. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!