Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi dologról kellett...

Mennyi dologról kellett lemondanod azáltal, hogy megszületett a gyereked?

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok mire számithatok...Alvásról gondolom sokáig le kell mondani...de érdekelne ki hogy érzi magát az anyaszerepben...mi az ami elötte volt, utána már nem volt megoldható...
2015. máj. 22. 21:23
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
68%

Ez a nevelés kérdése majd olyan 1.5 éves kortól lesz aktuális, akkor már fel fogja fogni, h mi miért van. Ezzel azok legyezgetik a hiúságukat, akiknek problémamentes a gyerekük.

Mondom: végig csináltam egy PSZF-et nappalin az elsővel (igen, én is azt hittem, h hűűűdeügyesvagyok), ketteskével pedig elég komplikált az élet. Ráadásul patchwork család vagyunk összesen 4 gyerekkel, tehát nem kezdő szülők)

2015. máj. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
73%

Gondolom otthon is futkározik össze vissza, és soha nem kellett addig a székben ülnie, míg eszik.

De ha az én gyerekem nem tud annyit ülni, akkor nem viszem étterembe (vagy legalábbis viszek mellé játékot, könyvet, és nem hagyom szaladgálni).


Igen. néha hagyni kell őket sírni, amikor már fel tudja fogni, hogy ezzel az eszközzel nem megy sokra (tehát nem csecsemőként).

2015. máj. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Kedves 21 es teljesen egyetértek azok a szülök akiknek jó gyerekük született(tehát nyugodt)azok el sem tudják képzelni milyen nehéz az élet,ha nem ilyen a gyereked.(Barátnöm nagyon megszenved a fiával)És az ilyen szülök szivesen mondogatják,hogy meg kéne nevelni.De egy 1 éves gyereket hogyan??
2015. máj. 22. 22:51
 24/34 A kérdező kommentje:
22 es de akarták hogy székben üljön de mindig ki akart jönni...és visitott...nem lehet játékkal lefoglalni az étteremben mert nem érdekli.Futkorászni akar.Otthon is sokat megy de otthon elfoglalja magát.Tehát te azt tanácsolnád neki,hogy rakja be a kocsiba,ha mondjuk el akarnak menni nyaralni,kösse be,és hagyja orditani,amig bekékül?Mert ugye elmagyarázni nem lehet neki semmit mert még nem érti....Én egyszer láttam hogy sir a kocsiban hát ember legyen a talpán aki ezt órákig elviseli...
2015. máj. 22. 22:56
 25/34 anonim ***** válasza:
9-es vagyok. én nem.nagyon ertem miert lettem lepontozva, amikor irtam is, hogy az en babam egy tunder s ennek is koszonheto hogy az en eletem mellette konnyu...a hozzaszolasom vegere oda is irtam hogy tudom hogy nem minden baba ilyen es hogy kitartas kell ahhoz aki nem ilyen...erre lepontoztok...na jo mindegy. igen, babafuggo minden, es eletkor fuggo, egy 1,5 evesnek a joves menes mindene, egy 10 honapos nyilvan jobban lekotheto egy babakocsoban 2 orara, mint egy 1,5 eves....en csak arra akartam celozni hogy a szuloi hoZzaallas nagyon sokat szamit, a higgadtsag, az esszeru napirend. A ragorcsolest, a bizonytalansagot, az eroltetest pillanatok alatt megerzi a gyerek. de persze fontos az is milyen habitusu a baba, ez teny.
2015. máj. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Gyerekfüggő és segítségfüggő, hogy miről kell lemondani. Az én gyerkőm olyan nehezebb eset, élénk, érdeklődő, rossz alvó és hisztis. Segítségem korlátozott, de azért akad, dolgozó nagyszülő is tud segíteni 1-2 órát, a 90 éves dédi is kibír vele 1 órát, így ügyintézés meg ilyesmi megoldható, de a fodrász pl. már szervezést igényel. Moziba még nem voltunk, mióta megvan (1, éves), na az hiányzik, meg az alvás. De bele lehet rázódni, meg a gyerek is folyton változik, van, amikor belefér egy étterem, van, amikor nem. Meg vannak gyerekbarát helyek, azok nagyon jók!
2015. máj. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
67%
hát igen nem nézek filmeket inkább pihenek ha tehetem, mindent jól át kell gondolni merre , meddig mennyünk, vásárlás hol összejön, hol nem, ha hárman megyünk akkor természetesen megoldható, kirándulás, nyaralás felejtős majd később, és az "anyás" aggódás és féltés ezek újak ezeket előtte nem éreztem így, de kárpótol helyette, van helyettük egy édescuki kiscsaj akinek minden egyes tekintetében ott az a szeretet és az hogy én vagyok az anyukája. Tökjó!
2015. máj. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
73%

Nekem van egy lányom és egy kisfiam.

A lányom a lehető legjobb gyerek volt picibaba korától kezdve. Bárhol elücsörgött mellettem. Sosem volt semmi gondom vele. Amikor láttam egy futkározó magát a földre ledobó hisztiző gyereket, dagadt a mellem a büszkeségtől hogy na lám az enyém milyen mennyivel másabb, én bezzeg tudom hogy kell nevelni....

Khhmmm.... igen kéremszépen....

Aztán megszületett a kisfiam és most így 2,5 éves létére bizony elég rendesen adja az "ívet" csak hogy megtudjuk milyen az a bizonyos hisztiző ordító magát a földre lecsapó gyerek....

Étterembe menni vele hiú ábránd, nem szeret egy helyben ülni sokáig ( itthon is csak míg eszik de aztán futás tovább). Tavaly nyáron voltunk vele utoljára, úgy zajlott hogy először őt megetettem, majd mehetnékje volt de próbáltam mindenféle játékkal lefoglalni sikertelenül. Mikor már úgy visított hogy az egész étterem és kerthelyiség minket figyelt, kivettem az etetőszékből had fusson én meg futottam utána. Szóval felváltva ettünk a férjemmel. Amikor a férjem befejezte a vacsorát, felváltott és véégre én is leülhettem a jéghideg vacsorám elfogyasztásának.... szuper volt.


Lehet itt a nevelésről papolni... igen annak aki a másik feléről rosszallóan figyeli a hisztis gyereket....anno én is ilyen voltam.

De ugyanúgy neveltük/neveljük a picit is mint a nagyot kezdetektől, mégis teljesen más a 2 gyerek habitusa. És ezen van a lényeg. Minden gyerek más.

2015. máj. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Magánéletről vagyis amit addig annak gondoltam.

Néha jó lenne azt csinálni amit akarok és hiányzik de ritkán tudok rá alkalmat keríteni.

Nálunk vannak már hisztik de pl étteremben nincs mert az új és nagyon el van ott.Boltba meg aztán pláne ha hagynám simán átrendezné őket :D

Pedig ő se egy könnyű eset de nem is nehéz.

Ami legjobban hiányzik a moziba/színházba járás, pletyizés a bnőkkel, mozgás, itthoni wellness (feküdni jó meleg fürdővízben)

2015. máj. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Nah 28-.as erröl beszéltem.Az én barátnöm gyerek pont ilyen.És még csak 14 hós.Fut fel alá az étteremben.Esély nincs 10 percnél tovább rá hogy egy helyben üljön...Szóval akkor (ha olyan lesz a gyerekem)lemondhatok nyaralásról étteremröl wellnesröl stb stb egy darabig.Hmmm akkor lehet még várok egy kicsit a gyerekvállalással.....
2015. máj. 23. 11:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!