Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon kevés ennyi babaruha...

Nagyon kevés ennyi babaruha indulásnak?

Figyelt kérdés

56-os méretből:

-4 rövid ujjú body,

-2 rugdalózó

62-es méretből:

-5 rövid ujjú body,

-5 hosszú ujjú body,

-3 rugdalózó


1 ujjatlan hálózsák 0-6 hós (68)

1 hosszú ujjú hálózsák (62)

takarók (2)

karmolás elleni kesztyű

kiszokni

2 cérnasapka

1 kapucnis kocsikabát (62)


Augusztus 30-ra vagyok kiírva, eddig mindig kicsit nagyobb volt az UH-n.

Én annak idején 51 centivel és 3450-el születtem.


Mindenkitől azt hallom, hogy csak mutatóban vegyek 56-ost, de tényleg elég ennyi?

Nekem rettenetesen kevésnek tűnik. Főleg rugdalózóból.


Adjatok tanácsot!

Köszi!



2015. máj. 23. 08:08
1 2 3
 11/23 Adrienn0122 ***** válasza:
Szerintem rugdalózót vegyél még. Ahogy valaki írta előttem, érdemes egyszerű, olcsó tescos vagy akár turkálós darabokat is venni. Így nem fogod azt érezni, ha nagyobb súllyal születik, hogy feleslegesen kidobtál egy csomó pénzt, és nem is fogsz úgy járni mint én. :D Nekem is mindenki azt mondta, hogy kevés 56-os kell, mert rögtön kinövi, és a 62-es sem lesz túl nagy rá. Én azért vettem egy darab 50-es bodyt és rugdalózót is. Szerencsére, így legalább volt miben hazahozni a kórházból. Ugyanis 500g-mal kisebb lett mint ahogy becsülték. A brendonos 56-os méret, amiket kaptunk, nagyobb volt a normálisnál, nem lehetett ráadni, az egyik lábát bedugta a rugi másik felébe, a másik lába mellé, és úgy nem volt túl kényelmes. :) Szerencsére vettem pár turkálós 56-ost, amik kisebbek voltak. És még így is nagyon kevés volt, ugyanis a babám nagyon bukós, naponta többször át kell öltöztetni, plusz az elején az 1-es pelenka combban nagy volt rá, és ezzel is volt pár baleset, télen pedig lassan száradtak a ruhák. Volt, hogy sírvafakadtam, hogy úúúúúristen, mit adok a gyerekre, mert minden vizes, és kevés a ruha, hiába mostam minden nap. Ja, és a textilpelussal is hasonlóan jártunk, a 17 db nekünk kevés volt, 26 darabbal üzemelünk. Egyébként én még javasolnám a talpas pamut nadrágokat is. Meg figyelj arra, hogy minden gyártó máshogy számoz, nem az a lényeg, hogy mi van ráírva, hanem az, hogy mekkora és mennyit fog nyúlni is akár. A 4 és fél hós babám hord még 56-os felsőt is, és vannak 68-as rugik, amiket kinőtt... Meg azért azt is vedd figyelembe, hogy mennyire lesz segítséged az első hetekben. Ha közel a család, és van, aki elugorjon ruhát venni (és alkalmas is a feladatra), akkor kevesebb is elég, de ha nincs, akkor neked és apukának ne azzal kelljen kínlódni az első napokban, hogy ruhát vesztek. Illetve gondolj arra is, hogy aug. végén könnyen lehet már ilyen hűvös idő, mint most, nem csak kánikula. Én vennék kötős, melegebb, fület védő sapkát is, (nem a legkisebb méretben), őszre is kelleni fog. A hálózsákokhoz nem értek, nekünk nincs, de hosszú ujjút biztos nem vennék vastagabb kivitelből, mert télen a bundazsákban is üvöltött mert nem tudta úgy tartani a karját, ahogy akarta. Szerintem kocsikabátból is nyugodtan vehetsz még egyet, de inkább kapucni nélkülit vennék. Egy kicsit bő lére eresztettem, bocsánat. :)
2015. máj. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

"Egyébként én még javasolnám a talpas pamut nadrágokat is."


Már keresetem, de a Brendonon kívül eddig sehol se láttam, csak nagyobb méretben (Brendonban is csak a webshopban volt, az üzletben nem).

Van tipped, hogy hol lehet jó áron?

2015. máj. 23. 11:12
 13/23 anonim ***** válasza:

Eleinte volt, hogy vagy 3-4-szer át kellett öltöztetni, mert annyiszor lepisite, lebüfizte, stb. a ruháját. :) Úgyhogy ahogy írták a többiek is, kevés.

Az én kisfiam 53 cm-rel született, az 56-os 3 hétig volt rá jó, de a a fentiek miatt rugikat, body-kat így is kihasználtuk, kellett. (Kb. 10-10 db volt).

2015. máj. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon kevés ha csak nem akarsz minden nap mosni. Az én gyerekeim is 2 héttel nagyobbak voltak a hasamban mint az átlag mégis 55 és 49 centivel születtek. Fiam 2 hónapig hordta az 56-osokat, lányomnak nagyok lettek az 56-osok így még vettem is pár 50-est, ő kb 3 hónapig hordta az 56-osokat.

Újszülöttnél van hogy napi 4-5ször is le kel cserélned a ruhát, akkor mit adsz rá? Sokszor buknak vagy nyakig kakilják magukat, akár óránként is...

2015. máj. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés, főleg a rugi. Ha egyy nap 2-szer is kakis lesz a rugija, akkor utána mit adsz rá?

Mindenképp szerezz be még rugit, 56-os és 62-es méretben is.

Tescoban valóban nagyon jó babaruhák vannak.

2015. máj. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Nàlunk van 58-as mèret, tehàt erről beszélek 4-es...
2015. máj. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

55cm-el született a lányom és az 56-os is lógott rajta. Én a helyedben minimum 7 rövidujjú bodyval készülnél és 10 darab rugival. Általában ha lebüfizi magát, elég a rugit cserélni, body csak pelusbaleseteknél igényel cserét. Rugi tényleg az elején előfordul, hogy napi 2-3 is kell.

Mindenképp vidd magaddal a férjedet vásárolni, ismerje meg a lelőhelyeket, meg a jó árakat/méreteket, és akkor őt is elküldheted, ha kevés lenne valami.

Én szoptatós melltartóból vettem túl keveset, és jó volt, h pont ott volt a férjem, amikor vettem, el tudtam küldeni, tudta milyen paraméterek alapján válasszon.

2015. máj. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Ja meg ami hiányzik a listáról: harisnya!

Az elég rugalmas,1-2 méretkülönbségre is használható (úgy is van ráírva, h 56-62-es), jó ideiglenes megoldás rugi helyett ha úgy alakul: harisnya meg hosszú ujjú body. Ha pedig mégse kell, mire a baba eléri a 62-es méretet, addigra már elég hideg lesz, hogy alsó öltözet legyen.

2015. máj. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

"Ha egyy nap 2-szer is kakis lesz a rugija, akkor utána mit adsz rá? "


Eddig úgy gondoltam, hogy a nagyobb harmadikat, negyediket, ötödiket. ;)

De ne oltsatok már! PONT azért kérdeztem meg időben (és azért, mert én is kételkedtem, hogy elég-e ennyi - az eddigi darabszámokat a neten itt-ott fellelhető kelengyelisták alapján "állítottam" össze)!


(Egyébként eddig mindegyik ruhadarab tesco-s.)

2015. máj. 24. 11:09
 20/23 anonim ***** válasza:

Nyugi, szerintem senki nem szánta oltásnak amit írt, végigolvastam a válazokat :). Tényleg kérdés, hogy mit adnál rá akkor, mert rugiból még a 62-es mlrettel együtt is csak 5 db van, mindenképpen vegyél még.

Ha meg mondjuk 48 cm-rel fog születni a babád, akkor ne tudd meg hogy fog kinézni a 62-esben, még az én 54 cm-es fiam is elveszett benne eleinte :D.

Viszont tényleg nyakig tudják kakilni magukat :).

Én lehet hogy hálózsákból is vennék még (ujatlant, azt jobban ki tudod használni alatta rugival vagy melegben body-val), mert éjjel is összekakilhatja magát, vagy pisis lehet, lebüfizi, stb.Abból lehet nagyobbat is venni, hogy sokáig jó legyen.

2015. máj. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!