Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mennyit foglalkoztok két...

Ti mennyit foglalkoztok két hónapos babátokkal?

Figyelt kérdés

Az enyém eddig jóformán csak evett és aludt, de már egyre többet van ébren.

Szerencsére nyugodt baba, nem kell állandóan szórakoztatni.

Ezért úgy alakult ki a rendszer, hogy etetések után kb csak addig van kézben, amíg büfizik, ez olyan 15 perc alkalmanként. Illetve a játékidő is csak kétszer 45-60 perc naponta.

A többi ébren töltött időben a kiságyában van, persze ilyenkor is megsimizem párszor és beszélek hozzá valamennyit, de azért inkább jövök-megyek és csinálom a dolgomat.


Szerintetek ez így elég vagy többet kellene foglalkoznom vele? Vagy fogja ő jelezni, ha több törődésre van szüksége?



2015. máj. 30. 08:13
 1/4 Wiky93 ***** válasza:

Aztaa hát összeteheted a 2kezed, hogy nem sír, hogy igényli a társaságod!

Sajnos az én lányom mindig nyavajog ha magára van hagyva, igényli a társaságot, csak úgy van el, pedig màr 5hós, nemtudom meddig lesz ez így :( altatni is kell..

Szerintem tedd a dolgaid nyugodtan majd jelezni fog a baód, hogy igényli a társaságodat :)

2015. máj. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Adrienn0122 ***** válasza:
Ne izgulj, jó ez így, és jelezni is fogja. Nem kell folyton "piszkálni" a gyereket, ha épp nincs rá igénye. Az enyém pl. születésétől fogva csak addig szeret kézben lenni, amíg mászkálok vele, és nézelődhet, még a böfiztetés sem tud több lenni fél percnél, egyébként jobban szeret a földön vagy a járókában hemperegni, játszani. Szóval csak figyelj a jelzéseire, és ne izgulj, nem hanyagolod el. :)
2015. máj. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amennyit csak fent volt, és tudtunk mindig beszéltünk hozzá, meg tornáztattuk, úgyis olyan rövid még az idő mikor fent vannak, hogy szerintem a nap fénypontja volt. Főleg ha elmosolyodik.
2015. máj. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

kb annyit amennyit te, azzal a különbséggel hogy nem a kiságyban volt hanem ha a konyhában voltam, akkor a babakocsi hordozójába tettem, fel az étkezőasztalra azt figyelt, olykor bealudt. vagy ha fent volt és én sem csináltam semmit akkor az ágyunkra tettem, vagy később le a földre plédre. de nem foglalkoztam vele úgy, simizgettem, beszéltem hozzá...stb. de kb ennyi. azt 2 hósan kezdte kinyomni magát, akkor játékokat mutogattam neki...stb.

tehát semmi gond nincs azzal ha ennyit igényel a babád, de szerintem a kiságyat tartsd meg csak az alváshoz. tehát ne legyen egész nap ott.

2015. máj. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!