Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Öszintén, újra tudnád éleszten...

Öszintén, újra tudnád éleszteni a babádat, ha pl jelezne a légzésfigyelö?

Figyelt kérdés
2015. jún. 6. 17:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%
Nincs 100%-os biztonság. Ismerősömnél családi vendégségben több orvos volt jelen, mikor riasztott a kisbaba légzésfigyelője. Azonnal beavatkoztak, tudták mit kell csinálni, hogyan kell csecsemőt újraéleszteni, mégsem sikerült visszahozni a kisfiút.
2015. jún. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

A folyamatot magát gyakoroltam, elvégeztem egy rövid tanfolyamot, miután rájöttem, hogy a Kresz-es elsősegély semmit nem ér.

A babát elsősorban nem újraéleszteni kell tudni, hanem minél előbb megkezdeni a lélegeztetést és a kompressziót és addig folytatni, amíg a mentő ki nem ér, ez növeli az újraélesztés sikerességének esélyét, mert kevés olyan eset, amikor önmagában a szülők meg tudják oldani. Bonyolult folyamat, ami nem úgy működik, mint a filmekben, sokszor nagyon hosszas, felnőttnél akár 40 perc vagy több is lehet.

Kötelezővé tenném, hogy még a szülés után a kórházban egy alap elsősegély felkészítést tartsanak az anyukáknak, mielőtt kiadják az elbocsátót.


Nálunk a családban 2 gyereknél is életet mentett a légzésfigyelő. Mindkettő időre érkezett baba volt, egészséges, azóta sem volt semmilyen ilyen irányú betegségük, így nem értek egyet azokkal, akik azt mondják, hogy csak betegség esetén vagy koraszülötteknél indokolt használni.

Másrészt a sípoló hang a gyereket kevésbé súlyos esetben felriasztja, így nem tudhatod, hogy tévesen riasztott-e be vagy indokolt volt. Olyanról is hallottam, hogy a szülők panaszkodtak, hogy rossz a gép, folyamatosan beriaszt, majd orvos ismerős tanácsára a gyereket befektették egy éjszakára kivizsgálásra, ahol kiderült, hogy rendszeresen nem vesz hosszú ideig levegőt.

2015. jún. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nagyon hasznos eszköz a légzés figyelő.

Ha ketten vagytok, akkor egyszerű a dolog, az egyik újraéleszt, a másik mentőt hív.


Ha egyedül, nos az a gáz. Megbízol-e annyira magadban, hogy élesztesz, vagy úgy érzed, minél hamarabb mentőt hívni kell, ahol másodpercek is számítanak.

2015. jún. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Őszinte leszek, újraélesztést, elvileg szinte mindenkinek tudnia kéne. AKinek van jogsija, még inkább.

Én végeztem OKJ-ás gyógymasszőrit, ott kicsit jobban tanultuk, de tuti beparáznék, ha szükség lenne rá.

2015. jún. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
A siker nem attól függ, hogy mennyire képzett az újraélesztést végző személy. Bizonyos kereteken belül persze. Egy minimális tudással akárki meg tudja csinálni. A siker azon múlik, hogy milyen gyorsan reagál az ember, és mi a kiinduló probléma. De szerintem annak, aki gyereket vállal nem csak pelenkázni kell megtanulni. Egy felelős szülő legalább egyszer átnézi a gyermekgyógyászati könyveket, mit tegyen félrenyeléskor, égéskor, csípéskor, stb. Ez alapvető felelőssége a szülőknek. Mindkettőnek.
2015. jún. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Orvostanhallgató mondta, hogy nem gyakorolták eleget az újraélesztést, még ő is gondban lenne, ha élesben be kellene ugrania valahol. Én életkorhoz kötném, iskolában kötelezően tanítani kellene, gyakoroltatni és vizsgázni kellene belőle mindenkinek, akár osztályfőnöki óra keretében általános- és középiskolában is.
2015. jún. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

12-essel egyetérek


(és elsősorban stabilizálni kell tudni, míg a mentők kiérnek)


én alapból a légzésfigyelő megvásárlása mellett, mentem a tanfolyamra is, ahol nagyon sok bajra emondták a teendőket.

ahogy a légzéskimaradásra, úgy a fulladásos betegségekről is szó esett(pl félrenyelés, krupp, asztma, stb)mert rettentő sok példa van ahol derült égből halt meg a gyermek(pl kis hőemekedés, oviból haza vitették, köhögős lett, a házidoki azt mondta vigyék friss levegőre, azután egyszer csak már nem köhög, nem kap levegőt és meghalt.

de szó volt a lázról, annak megoldásairól, égési sérülésekről, stb.


a jegyzeteim mindig kéznél voltak nyitva a bölcsőhalálos résznél, mert folyamatosan elfelejtem, hány nyomás, hány befújás, mennyi idő légzés figyelés a kettő után, vagy előtt.

2015. jún. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ha nem kezdik meg az újraélesztést, a mentősök már nem tudnak mit tenni. 5 perc után visszahozhatatlan károsodás éri az agyat. Mondhatni, addigra már mindegy is, egy tengődő roncs lesz, ha egyáltalán életben marad.
2015. jún. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Anyukám mesélte, hogy bátyám kiságya mellett vasalt. Hallgatta, ahogy szuszog, aztán egyszercsak túl nagy volt a csend. Felkapta a bátyámat, aki nem reagált. Anyukám sikoltozva hívta nagymamámat, hogy baj van. Na, a hangzavartól magához tért szerencsére. Utána anyukám hónapokig alig aludt, a teje is elment az idegességtől.

A férjem mesélte nekem, hogy néha álmomban nem veszek sokáig levegőt (könnyű rájönni, mert az orrpolipoktól fujtatok-horkolok) utána meg úgy veszek levegőt, mintha a víz alól jönnék fel.

Na a lényeg, hogy az elmélet megvan, sőt, egy játékbabán gyakoroltam is. Remélem soha nem kell megtudnom, hogy élesben megy-e.

2015. jún. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!