Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valaki légy szíves mondja már...

Valaki légy szíves mondja már el nekem, hogy miért "életveszélyes" a komp?

Figyelt kérdés

Most olvastam itt a gyakorin egy kérdést. Lényegtelen mit. De a legtöbb válasz az volt,hogy nem használnak kompot,mert idézem "életveszélyes".

Ettől a kérdéstől függetlenül is olvastam,hogy nem egészséges.

Miért?

Az unokaöcsém is sokat használta,és semmi gondja nincs. 3 éves minden rendben vele.

Nekem 6 hónapos a kislányom és sokat gondolkozom azon,hogy most akkor vegyek vagy ne vegyek :/ Azok alapján amiket olvasok sokkal inkább hajlok afelé ,hogy ne vegyünk. Pedig "jópofának" tűnik.:) E téren nincs sok tapasztalatom... Sőt:)

Tudnátok segíteni?

Lenne még egy kérdésem:)

Kinéztem a kicsinek egy ilyet..

h?q=hinta+bab%C3%A1knak&biw=1138&bih=526&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMIqLLE9pSPxgIVyVUsCh30XwDd#tbm=isch&q=r%C3%BAg%C3%B3s+hinta&imgrc=Ls6bi2HOmF9N1M%253A%3BFdpR6Yjn04EeVM%3Bhttp%253A%252F%252Fstatic.mennyiazara.hu%252Fsystem%252Fcw%252Fphoto%252Ffile%252F000%252F141%252F648%252Fmedium_chipolino-rugos-hinta-airplane.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fmennyiazara.hu%252Farak%252Fchipolino-rugos-hinta%3B400%3B400

Erről mi a véleményetek?


És erről?

[link]


Köszönöm előre is a válaszokat:) (ha kapok:) )



2015. jún. 14. 14:19
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
32%

Az is igaz, hogy amit az első válaszoló belinkelt, ezekkel már nem olyan könnyű felborulni, mint az én időmben használt kerekkel. Így az életveszélyes jelző már idejétmúlt. :)

Ettől függetlenül én nem preferálom.

2015. jún. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
67%

A komp mint Mar elottem is irtak nem tul egeszseges,bar nekunk volt,en beletettem a fiam amikor Mar stabilan ult,felallt.nagyon elvezte.szerintem ha mertekkel hasznalja semmi Baja nem lesz tole.

Nekunk olyan hintank volt amit AZ ajtofelre lehet felcsiptetni es rugozik.a kisfiam ezt is imadta.fel evesen Mar hasznalta,Mar stabilan ult.persze ezt se huzamos ideig es nem is Minden nap.semmi Baja nem lesz tole szerintem,ha nem orakat ul benne.

2015. jún. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
49%
12es vagyok ismet.az en fiam nagyon eleven izgaga,megse borult fel soha a komppal,pedig mindennek lenduletbol nekihajtott.szerintem ezek a Mai darabok nem igazan tudnak felborulni..
2015. jún. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Én is sokkal jobban preferálom a szabad mozgást! Csak ha esetleg van egy kis dolgom itthon,pl elmosogatni vagy akármi már felmosni stb. Akkor gondoltam,hogy ebbe a jumperoot-ba beteszem,vagy a rugós hintába. Esetleg komp. De nagyon lebeszéltetek róla! :)

Még gondoltam arra a kis "ketrecre" amiben meg is van a szabad mozgás és úgy mond (csúnyán hangzik) de láb alatt sincs a kicsi amíg végzek a dolgommal:)

2015. jún. 14. 15:04
 15/24 anonim ***** válasza:
0%

Szia! Nekünk 8 hónapos a kislányunk és van neki kompja, olyan amit lehet hintaszéknek is használni.

Egyenlőre annak használjuk, sokáig nem is szeret benne ülni. Ettől függetlenül szépen fejlődik (ahhoz képest, hogy koraszülött volt) kúszik és négykézláb hintázik

2015. jún. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, amire használni szeretnéd (felmosás, mosogatás stb) arra nyugodtan használhatsz kompot szerintem, annyitól semmi baja nem lesz, még többtől sem. Ha már ül, áll, mászik akkor nem lesz baja. Én inkább a kompot javaslom, nem a hintát erre a célra. Nem tudom mekkora a lakásotok, de a kompban tud menni úgy utánad, hogy nem húzgál szét semmit, mégis a közeledben van mindig. A mai kompokkal szinte lehetetlenség felborulni, jó persze biztos van egy két ellenpélda hogy úúú, jajj, hűűű, de ezt bármi más játékra el lehet mondani. Lányom is használja, soha nem esett vele, ismerősi körömben se hallottam, hogy életveszélyes lenne:), nem egy 1000 köbcentis motorra ülteted, hanem egy gyerekeknek készült eszközbe:). Az a pár perc míg dologod van simán beleteheted. Ennyi erővel akkor az összes bútort pakoljuk ki a szobából amibe felkapaszodhat, a 4 falat is üssük ki, mert az mellett is fel tud kapaszkodni segítséggel hisz így soha nem fog megtanulni egyedül felállni, ha mindig van valami kapaszkodó a közelében és bizony ezek hátráltatják a mozgásfejlődését:). Nem tudom milyen vérmérsékletű a gyermeked, de az hogy lereksztessz neki egy részt nem biztos, hoy megmarad benne. Legalábbis az én lányom ha olyanja van akár egy órát is elvan egyedül, de ha épp velem akar lenni és lerekesztem, mert nekem épp mosogatni kell ezazmaz biztos úgy ordít kifelé, hogy a szomszédok azt hiszik kínzom a gyereket, na ez aztán tényleg korlátozás szerintem, a kompban meg arra megy amerre akar.
2015. jún. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm 16-os a válaszod:) Végül is igazad van:)

Na mire eljutottam odáig,hogy nem veszek most ide jössz és pofátlanul rábeszélsz a kompra:))) És le a kis ketrecről,de ha épp ésszel belegondolok akkor azért a komp így igen... Jobban mozogna benne és mindig ott lehetne velem/mellettem).

Az én lányom olyan mint a tiéd:) Egyik percben/órában teljesen jól elvan,méghozzá csupán azzal,hogy az egyik plüssén nézegeti 40percen át a címkét:) A másik órában meg üvölt és tényleg úgy mint akit nyúznak éppen:)

2015. jún. 14. 15:41
 18/24 anonim ***** válasza:
Nem latom a linkeket de en az Adamo hintat ajanlanam. Olvass utana :)
2015. jún. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Szia 5-ös vagyok. Most aztán jól megkavartunk. :)

Ha mégis veszel kompot, kérlek azt tartsd szem előtt, hogy akik a válaszadók közül használták, ha jól olvastam, a gyerekek már tudtak önállóan ülni, állni, mászni, ahol azért már jóval fejlettebb az izomzat, jobban tart.

Természetesen nem vagyok szakember, de úgy gondolom, addig valóban pici a baba, hogy kompba tedd.

Mi egyébként "járókát" (az a kis ketrecszerű) használunk, a nappaliban van felállítva, ebbe teszem akár a nagyobbat, akár a kisebbet, ha dolgom akad egy kis időre. Két három év alatti gyerkőcöm van, az egyikük fejlődésben elmarad, hypotón gyermek, 2,5 éves mostanában kezdett önállóan, kapaszkodás nélkül lépegetni, sajnos van tapasztalatunk gyenge, fejletlen izomzatban.

2015. jún. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Nekünk nagyon hasznos volt,bár csak rövid ideig használtuk. A fiam 7hósan felállt,és szinte rögtön megpróbált kapaszkodás nélkül menni. Akkor használtuk. Tény,mászni később kezdett,mint menni,de ez nem a komp miatt alakult így. Végül 9hósan teljesen egyedül járt. Most 6éves,és minden oké vele.
2015. jún. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!