Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire szükséges a légzésfig...

Mennyire szükséges a légzésfigyelő abban az esetben ha egészséges a baba?

Figyelt kérdés

Eszembe nem jutott hogy vegyek, ha nem kis súlyú, nem jön korán, vagy nincs valami kimutatható baja ami miatt az orvos javasolná (ha javasolná nem kérdés hogy lesz).

A várandósságom eddig problémamentes, nem dohányzom minden eredményem, és a picinek is minden eredménye teljesen normális.

Viszont egyre többet hallom hogy de hát még ilyet, mi az hogy nem evidens számomra hogy legyen, milyen felelőtlen anya leszek ha nem veszek..

Gondolom hogy itt is megoszlanak a vélemények, de azért felteszem a kérdést hogy az itt válaszolók szerinte mennyire fontos beruházni rá, ha egészséges a baba és az orvos nem tanácsolja?


2015. júl. 12. 03:17
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez egyéni felfogás kérdése! És kinek mi a fontos. A kérdés az, az ember sajnál-e pénzt kiadni egy olyan dologért, ami a gyereke életét megmentheti? Hogy az illetőnek elég-e az a tény, hogy a bölcsőhalál ritka dolog, valamint a tudat, hogy vele ilyen úgysem fordulhat elő, és inkább nem vesz alá, mert "régen is felnőttek nélküle!" (Kivéve, akik nem).

Egy biztos: én a gyerekem biztonságán nem spórolok. Nem érdekel, hogy 1:10.000.000, hogy bekövetkezik a baj (nem tudom a tényleges arányt, csak egy példa, aminél biztosan nagyobb az esély rá), akkor sem fogom. Nem a semmire vállalok gyereket, hogy ne tudjak egy ilyet megvenni neki neki. (Férjem azt mondta, inkább koplalna hetekig, de megvenné!!!)

Ha nem fog soha bejelezni, akkor sem fogom pénzkidobásnak érezni. Hanem hálát adok az égnek, hogy nem volt gond!

Anyósomék első gyereke bölcsőhalálban halt meg. A szüleim falujában is tudok több esetről. Hogy 20-30 évben csak 1-2 eset, az engem nem érdekel.

Nem vagyok olyan naiv, hogy azt higgyem, velünk nem történhet meg a baj.

Lehet, hogy önmagában nem elég a légzésfigyelő, mert ha újra kell éleszteni, akkor muszáj a szülőnek közbelépni, de hogy fogja nélküle egyáltalán észlelni, hogy szükség van újraélesztésre? Sehogy!

Meg legtöbbször elég a gyereknek a sípolás, ami épp annyira magához téríti, hogy újra levegőt vegyen. Vagy az, hogy a szülő felrázza kicsit.

2015. júl. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
45%

Hát ne vegyél! És légy magadra büszke, hogy te, csakis te tudod azt, hogy ez baromság, erre semmi szükség, és ha valóban nem lesz gond, hangoztasd mindenkinek: de jól tettem, hogy nem tettem ki káros sugárzásnak a gyerekem, hisz tessék: nem történt baj!

De minket ne akarj erről meggyőzni! Téged megnyugtat, hogy az a pár tízezer megmaradt neked hasznosabbra, mintha a gyermeked légzését felügyelő gépre költötted volna. Vegyél magadnak egy nacit belőle, egy új cipőt, kozmetikai szert, költsd magadra, hisz megérdemled te, aki ilyen okos és következetes vagy!

Én meg megveszem a légzésfigyelőt, és nem fogom hülyének érezni magam, amikor -remélhetőleg!- úgy adom el majd egy másik felelősségteljes anyukának, hogy egyszer sem riasztott be nekem. Viszont nyugodtan aludtam!

2015. júl. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:

Komolyan ennyire nehéz elolvasni és megérteni valakit??

Enyhén sértő sőt felháborító amit írtál.

NEM vagyok a légzésfigyelő ellen, csak úgy gondoltam hogy BIZONYOS ESETEKBEN szükséges eszköz, nem általánosan (az orvos is ezt szokta mondani). Ez szerintem nem jelent felelőtlenséget de persze aki szerint az az szerint az lesz.

Nem meggyőzni akarok senkit, elmondtam a kétségeimet, azt amit gondoltam erről a témáról.

Az hogy nem tartottam mindenáron szükségesnek nem jelenti hogy nem fontos a gyerekem élete.

A meggyőzésről annyit hogy míg én nem kívántam bemagyarázni hogy hülye aki vesz (NEM IS GONDOLOM ÍGY)

addig itt nem egy olyan válasz van amiben ott a bűntudatkeltés a felelőtlennek bélyegzés, de ez az utolsó tényleg erős és gusztustalan volt!

2015. júl. 13. 13:49
 34/34 anonim ***** válasza:
Szerinted azt az anyukát, akinek a megfelelő súllyal született, látszólag egészséges gyereke meghal bölcsőhalálban, vigasztalja, hogy az orvosa szerint nem volt indokolt a légzésfigyelő? Igen, ritkán fordul elő, de attól még megesik. Te épp csak azt nem akarod megérteni, ha csak évi pár gyerek hal meg ebben, az éppúgy lehet a tiéd, az enyém, vagy bárki másé. Ha pedig megvan a baj, kit vigasztal, hogy végtére is kevés esély volt rá? Én mondjuk örökké hibáztatnám magamat, hogy sajnáltam rá pár ezer forintot...
2015. júl. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!