Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire szükséges a légzésfig...

Mennyire szükséges a légzésfigyelő abban az esetben ha egészséges a baba?

Figyelt kérdés

Eszembe nem jutott hogy vegyek, ha nem kis súlyú, nem jön korán, vagy nincs valami kimutatható baja ami miatt az orvos javasolná (ha javasolná nem kérdés hogy lesz).

A várandósságom eddig problémamentes, nem dohányzom minden eredményem, és a picinek is minden eredménye teljesen normális.

Viszont egyre többet hallom hogy de hát még ilyet, mi az hogy nem evidens számomra hogy legyen, milyen felelőtlen anya leszek ha nem veszek..

Gondolom hogy itt is megoszlanak a vélemények, de azért felteszem a kérdést hogy az itt válaszolók szerinte mennyire fontos beruházni rá, ha egészséges a baba és az orvos nem tanácsolja?


2015. júl. 12. 03:17
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
91%

Látszik nincs még gyereked. Na, de ha ennyire ragaszkodunk az írott dolgokhoz (de tartom magam ahhoz, hogy az élet sokszor felülmúlja a tanulmányokat), akkor tessék, itt egy mondat:


"Emellett, minden babának hasznos lehet olyan helyzetekben, amikor például a csecsemő visszabüfizi a tejet/ételt és az a légcsőbe visszafolyik"


Ezt nem tudod semmiféle ilyen olyan matraccal, hőmérséklettel stb megelőzni. Sőt megfelelő büfiztetéssel sem, mert evés után 1,5 órával is képes a baba visszabüfizni,amit megevett, hiába büfiztetted szopi után akár több, mint félóráig.

2015. júl. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
95%

Ne haragudj, de úgy látom teljesen felesleges volt a kérdésed, mert még csak át se gondolod azokat a válaszokat, ahol leírtuk, hogy nekünk miért van...

Meg idegesebb leszel ha van alatta?

Erre már tényleg nem tudok mit írni, csak ismét azt, hogy struccpolitika.

Nem meggyőzni akarlak, hogy vegyél, arra költesz, amire akarsz, de ennyire egyoldalúan gondolkozni...

Na mindegy, nem vagyunk egyformák...

Boldog babázást!

2015. júl. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Nem megbántani akartam senkit, és elolvastam a válaszokat, utánanéztem a párommal is beszélgetek róla, nem elzárkózni akarok a dologtól, mert ha el akarnák akkor utána se néztem volna ennek.

Amúgy azért leszek szerintem idegesebb mert eddig nem paráztam ezen a dolgon, de amióta előkerült a kérdés meg az hogy mennyire kell hogy legyen félek hogy mi lesz ha beriaszt és nem kelek fel rá, mi lesz ha tévesen riaszt és megijeszti a kicsit stb (azért remélem ez még nem baj, nyilván más vagyok mint mások :))

Nem egyoldalúan próbálok gondolkodni, de gondolom ismered az érzést amikor alaposan újra megrágsz valamit, azaz újraalkotod a véleményedet. No ez nálam nem csettintésre megy, hiszen mint írtad nem vagyunk egyformák..

2015. júl. 12. 12:05
 24/34 anonim ***** válasza:
91%

"félek, mi lesz ha beriaszt és nem kelek fel rá"

ezt most nem mondhatod komolyan. Ha sír a baba felkelsz majd gondolom, ha elkezd köhögni felkelsz...félsz, hogy beriaszt. Ha én ettől féltem volna, egy élettelen babát találok a helyén.

Tévesen riaszt és megijeszti. Nem, nem hinném, hogy tévesen riasztgatnának ezek a légzésfigyelők. Persze beriaszt, baba megijedt, vesz levegőt újra. Mire odaérsz, látod minden rendben, hüle légzésfigyelő tévesen riasztott. Pedig nem. Csak addigra visszaállt a rend.

2015. júl. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Figyelj nem akarok vitatkozni, azt hiszem szabad úgy gondolkoznom ahogy, még kismama vagyok tehát persze hogy nem vagyok rutinos anyuka nem tudom hogy milyen lesz..

A téves riasztásról itt is olvastam, és nem hiszem hogy a kérdezőknek nem lett volna igaza. Olvastam hogy volt aki emiatt idegesebb lett teljesen feleslegesen.

Mint írtam nem tagadom hogy vannak esetek amikor hasznos.

A halott csecsemőről meg annyit hogy segített volna a tudat hogy riasztott, felkelsz, futsz de nem a légzés állt le először hanem a szív és a légzéskimaradás már csak a következmény? Próbálhatod újraéleszteni, de egy kisbabát újraéleszteni szakembernek se egyszerű és nekik se mindig megy, tehát nem garancia..

Nem meggyőzni akarlak hogy felesleges, csak vannak kétségeim a szinte elvárt ma hogy minden esetben legyen, és azzal a felfogással hogy biztos megakadályozza a bölcsőhalált.

De írtam hogy megengedhetem magunknak tehát nincs akadálya hogy legyen, csak kíváncsi voltam ki mennyire tartja fontosnak, de amit a gondolataimra válaszoltatok, és amennyire le vannak pontozva azok akiknél nincs látom hogy itt is sztenderd hogy legyen. (nem rossz indulatból vagy negatívként mondom mielőtt beleköttök ebbe a mondatba is :))

2015. júl. 12. 12:40
 26/34 anonim ***** válasza:
91%
Én úgy vagyok vele, hogy hiába csak 0,01% (most csak írtam egy számot) az esély, hogy baj legyen, de ha rajtam, és azon a pár 10ezer forinton múlik, akkor én az esélyt sem szeretném megadni. Nagyon sok dolog van, amit nem tudunk megelőzni, de ez nem olyan, így én mindenképp meg fogom venni
2015. júl. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Nem csak a tipikus bölcsőhalálba lehet meghalni. Lásd büfi vissza a légcsőbe. Ennyi. Én szerintem többet nem kommentelek. Szerinted fölösleges, elfogadom.Bár engem tanulmányokkal nem lehet meggyőzni. Elfogadnám az álláspontodat, de számomra abszolút nem meggyőző érvekkel jössz. Egy csomó mindnekinek nincs a környezetemben, nem is téma, de nem is jönnek ezekkel a netről szedett dolgokkal.
2015. júl. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
95%

Ha riaszt, futsz, megpróbálsz újraéleszteni addig, amíg a mentő ki nem ér, megadva a mentősnek és a babának is az esélyt.

Ha nincs ami riasszon, akkor a nyugodt esti álomból ébredéskor (ha megtörtént a baj, de soha ne történjen) rémálom fogad... (bocsánat a nyers őszinteség miatt)

Nyilván évente ez ma Magyarországon kb 40 babát érint, de ha ne adja Isten tied az egyik, ez a statisztika nem fog vigasztalni...

De mindenki saját maga felelőse a gyerekének, szíved joga ellenérveket keresni.

Többet én se írok...

Szép napot!

2015. júl. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
90%

Le lettem pontozva 41%-ra (mellesleg marhára nem izgat), de szerintem röviden, tömören leírtam a lényeget.

A fiamnál nem csipogott, pedig nem volt 2,5 kg, mikor hazahoztuk. A lányom időre, normál súllyal született, mégis 3x csipogott alatta! Magasról tojok rá, hányszor kelek fel arra, h "csak" a figyelmeztető" csipogás van, minthogy egyszer arra keljek, h már nem él. Ha légzésfigyelő mellett is bekövetkezik esetleg a legrosszabb, legalább tudom, hogy mindent megtettem. nyilván nem vigasz, de nem agyalnék életem végéig, hogy mi lett volna, ha veszek....

2015. júl. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Gyakori egyik nagy hibája az értő olvasás hiánya, és az hogy nehéz elfogadni azt hogy más is gondolkozik valahogy, és nem lesz a másik strucc fafejű stb attól hogy idő és átgondolás kell ahhoz hogy a véleményén igazítson.

Idézem:

"szerinted felesleges, elfogadom"

Írod ezt úgy hogy többször kijelentettem hogy nem vagyok ellene.


A cikkek amiket linkeltem nem kimagyarázkodás csak benne van hogy ne értelmezzük már félre azt hogy mire való a légzésfigyelő.

Szerintem teljesen helytállóak akkor ha valaki értően olvas, az elsőben is benne van hogy van haszna a légzésfigyelőnek, de nem jelenthető ki hogy megakadályozza a bölcsőhalált.

Én úgy voltam vele hogy bizonyos rizikófaktoroknál szükséges hogy legyen, de nem létszükséglet hogy non stop a matrac alatt legyen. Mint ahogy szűrésekre stb-re se viszed a gyereket havonta ha nem mondja az orvos hogy vinned kell, mert fennáll a kockázat stb.

De úgy látom a világ változott és ezt már másként látják az emberek.

Tényleg nem megharagítani akartam senkit sajnálom ha bárkit megbántottam nyilván van véleménye mindenkinek, nekem leírtam hogy mi a véleményem, de mivel feltettem a kérdést ezzel jeleztem hogy arra vagyok kíváncsi más hogy vélekedik a témáról.

Én úgy értelmeztem hogy vannak még akik úgy gondolják ahogy én, de a legtöbben nem akarnak esélyt se adni, nyilvánvalóan céllal tettem fel a kérdést, tehát tudni akartam hogy érdemes venni, és ahogy egy válaszban leírtam valószínűleg veszek én is hogy ezen ugyan ne múljon semmi, bár valamennyire nyilván fenn áll még az eredeti véleményem.

Még egyszer elnézést ha provokatívnak találtatok a személyes véleményem és kételyeim miatt, tényleg nem bántásból írtam semmit.

2015. júl. 12. 13:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!