Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire szükséges a légzésfig...

Mennyire szükséges a légzésfigyelő abban az esetben ha egészséges a baba?

Figyelt kérdés

Eszembe nem jutott hogy vegyek, ha nem kis súlyú, nem jön korán, vagy nincs valami kimutatható baja ami miatt az orvos javasolná (ha javasolná nem kérdés hogy lesz).

A várandósságom eddig problémamentes, nem dohányzom minden eredményem, és a picinek is minden eredménye teljesen normális.

Viszont egyre többet hallom hogy de hát még ilyet, mi az hogy nem evidens számomra hogy legyen, milyen felelőtlen anya leszek ha nem veszek..

Gondolom hogy itt is megoszlanak a vélemények, de azért felteszem a kérdést hogy az itt válaszolók szerinte mennyire fontos beruházni rá, ha egészséges a baba és az orvos nem tanácsolja?


2015. júl. 12. 03:17
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
68%
Mert egy hasznalt cuccot kbm felaron tudsz eladni, azert annyival olcsobb.
2015. júl. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
82%
Mindenki egyéni döntése. Engem nem érdekelt, ki tartja szükségesnek vagy ki nem, saját gondolataimra hagyatkoztam. És milyen jól tettem. Egészséges újszülöttem életét mentette meg 5 hetes korában, amikor leállt a légzése.
2015. júl. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

A bölcsőhalált nem lehet megelőzni a légzésfigyelővel.. a prevenciót fontosabbnak tartom mint hogy minden háztartásban legyen, márpedig szerintem még mindig kevés az aki a légzésfigyelő mellett elmegy elsősegély oktatásra, vagy odafigyel arra hogy kiküszöbölje a hajlamosító tényezőket (túlmelegedés, puha párna/ plüss, laza ágyazás, egy légtérben dohányzás stb)

Meg nem tudom hogy megnyugtatna az hogy van, ha idegeskedni akarok akkor légzésfigyelő mellett azért nem alszom mert várom hogy csipogjon és félek hogy nem fogok felkelni rá, ha nincs akkor meg azt figyelném hogy szuszog-e..

De végül is másra is elmegy annyi pénz, csak ugyebár rengeteg fajta van, nem tudom melyik lenne jó, azt se hogy használt vagy új vagy kölcsönzött. Milyen fajta, mert van akire erre szavaz azt meg leszavazza van aki pedig fordítva a gyártó honlapján pedig persze hogy a sajátot ajánlják. Azaz honnan tudjam hogy a 40 ezres vagy a 12 ezres az ami a legjobb, egyáltalán mi a különbség...

2015. júl. 12. 09:07
 14/34 anonim ***** válasza:
57%

Akkor mégis mire van használva, ha nem előzi meg a bolcsohalalt? Dehogynem.. és sok "téves riasztás" már csak annak tűnik mert a riszató felkelti a babát, aki vesz egy mély levegőt és utána szépen lélegzik mire az anyuka odaér. De tényleg mindenki egyéni döntése.

Ja a jó minőségű nem jelez tévesen.

2015. júl. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
"A légzésfigyelő önmagában nem ment életet, amint arra számos ország állami egészségügyi szerve fel is hívja a figyelmet. A jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint semmilyen készülék nem képes megelőzni a hirtelen csecsemőhalált (SIDS), vagy csökkenteni annak a valószínűségét. Az FDA, az USA Élelmiszer- és Gyógyszerbiztonsági Ügynöksége például azt közli, hogy nincs birtokában olyan tudományos adatnak, amely igazolná, hogy valóban hatásosak azok a termékek és készülékek, amelyek a SIDS megelőzését ígérnék. A brit NHS (kb: Nemzeti Egészségügyi Szolgálat) és a Department of Health (Egészségügyi Minisztérium) közös, a bölcsőhalál megelőzéséről szóló kiadványa is azt közli, nincs adat arra, hogy a légzésfigyelők megelőznék a hirtelen csecsemőhalált. "
2015. júl. 12. 09:55
 16/34 anonim ***** válasza:
82%

Hú kérdező...kicsit elvagy tájolva. Pontosan , hogy segít. De ha ellene vagy, ne vegyél!Ennyi. De ha a baba elfelejt levegőt venni, volt már rá példa nálunk is, a légzésfigyelő a feje mellett becsipogott, baba megijedt és szépen lélegzett tovább.

A másik eset amikor refluxos volt, de nem tudtunk róla, hisz nem hányt, nem bukott. Ekkor a légzésfigyelő jelzett, babám már lila volt. ez nagyon durva volt, de megmentette az életét. És ezt sehogy máshogy nem tudtam volna megelőzni, nem dohányzunk, stresszmentes a környezet stb. Hidd el nem minden fekete és fehér, ahogy a tanulmányok megírják. Az élet maga produkálja a helyzeteket.

Én nagyon nyugodtan alszok légzésfigyelő mellett, hisz akinek babája van, már egy apró köhintésre is felkel, nem állja meg a helyét az, hogy azért nem alszok nyugodtan, mert izgulok nehogy jelezzen és én nem veszem észre. Sokkal apróbb neszt észre veszünk, a légzésfigyelő hangos csipogását meg más helységekből is. Akinek gyereke van, így él, ilyen a füle és a reakciója. Ez az anyai ösztön!

De én nem akarlak meggyőzni, de neked sem kell a másik oldalt meggyőzni idióta tanulmányokkal. Úgy csinálsz ahogy akarsz. De ha én ezekre alapozva döntök, akkor egy gyermekem nincs már!Ez viszont tény. Mások meg nem használnak olyan is, hogy sajnos nem használ és megtörténik a baj.

Egyébként nekem 5000 ft-os hsaznált angel care van.

2015. júl. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó válaszolóval tökéletesen egyet értek.

Tökéletesen egészséges, 4 kg-mal született kisfiam van, soha nem cigiztem, minden veszélyforrást kiiktattam, mégis 9 hónaposan becsippant és a légzésfigyelő csipogása zökkentette vissza.

Számomra evidens, hogy van, másra is elkölt az ember ennyi pénzt, nem erre fogom sajnálni.

És igen, elmentem tanfolyamra is...

Te döntésed, de attól, hogy egészséges terhesség és babád van, meg nem volt még a környezetedben bh., nem kell struccpolitikát folytatni, mert sajnos bárki lehet az az 1000ből 1 anyuka...

Sajnos...

2015. júl. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

Nekünk volt és most a kicsivel is használni fogjuk. Én úgy vagyok vele, hogyha csak az az előnye hogy én nyugodtabban alszok, már akkor is megéri :-)


Mi is voltunk tanfolyamon, YT-on vannak nagyon jó videók. Sőt, úgy emlékszem, a légzésfigyelő mellett is volt egy DVD.


Nekünk is becsipogott párszor az első 3 hónapban.

2015. júl. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

[link]

[link]


Nem vagyok ellene (igaz feltétlenül mellette sem), nem mondom azt se hogy nincs haszna. De nem garancia a légzésfigyelő se, és azt hiszem ez zavar az egészben leginkább hogy azt mondják hogy persze legyen mert akkor biztos hogy nem lesz baja a babának, és ezt sokan úgy mondják hogy mellette nem tesznek mást. Nekem nem hiszem hogy az fog annyira biztonságtudatot adni hogy van alatta, az inkább hogy megfelelő a szobahőmérséklet, páratartalom, hogy jó a matraca, hogy nincs mellette olyan amibe belefúrhatja a fejecskéjét, hogy nem lazán ágyazok, tehát nem gabalyodik bele semmibe, hogy nem egy ágyban alszik velem, hogy büfizett mielőtt lerakom az ágyba, hogy tudom hogy ha kell elsősegélyben tudom részesíteni. Ezek nélkül szerintem szinte mindegy hogy van-e alatta vagy nem.

Nyilván ha beteges időszaka van, vagy eleve van valami komplikáció akkor jó ha van.

Azt hiszem én is úgy leszek hogy mivel megvehetem nyilván megveszem, ne ezen múljon másra is elmegy ennyi, nem is az ára miatt tettem fel a kérdést.

Ejj szerintem jobban fogok aggódni úgy hogy van alatta :)

No mindegy mindenesetre köszönöm a válaszokat.

2015. júl. 12. 11:41
 20/34 anonim ***** válasza:
75%
Persze, hogy nem garancia.... Ez igaz (sajnos). De nem garancia a gyerekülés vagy a bukósisak sem. Csökkentik a kockázatot. Nem feltétlenül mentik meg a baba életét, de megtehetik. Nekem ennyi elég.
2015. júl. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!