Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem aggódom túl a dolgot...

Nem aggódom túl a dolgot szerinted? Kellene egy kis megnyugtatás.

Figyelt kérdés

Most 4 hónapos kicsi babámnál még magzati korban diagnosztizáltak szívsövény (szívkamrafal) megvastagodást (nagyobbodást). 38 hetes betöltött terhes voltam, amikor a soros ctg vizsgálat utáni UH-on az orvos közölte velem, hogy sok a magatvízem, ami 4 nappal azelőtt teljesen normális mennyiségű volt. Csináltak egy magzati diagnosztikai UH-ot is (itt célzottan a babát nézték) és ott látták a fent említett elváltozást. Másnap császármetszéssel segítették világra a kicsimet. 3650 gr-al és 50 cm-el született 9/10 apgarral.

A kórház újszülöttrészlegén nem néztek utána jobban a dolgoknak, sőt kifejezetten nem is vizsgálták.

A körzeti gyermekorvos szerint figyeljem a babát, hízzon nőjjön nagyra és majd egyszercsak kivizsgálják.

Jövő hét keddre szereztem időpontot szívUH-ra, mert már nem bírom tovább idegileg, hogy mi baja lehet a szivecskéjének, ha van egyáltalán.

Amúgy jól fejlődik, mosolygós kis tünemény, aki 3,5 hónapos kora óta oda-vissza forog, sőt ma már a popsiját is emelgeti. Most 69 cm és 6900 gr.

Ahogy közeledik az uh időpontja egyre idegesebb vagyok.

Hozzáteszem, hogy a héten 4 napot voltunk kórházban heveny vírusfertőzés miatt és ott nagyon-nagyon nyomasztó volt a sok beteg gyermek látványa. Alig vártam, hogy hazaengedjenek.

Kérlek, drukkoljatok, hogy semmi baj ne legyen :(


2010. márc. 6. 21:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szorítunk nagyon:)!Nem lesz semmi baj! Most kórházban voltatok nem nézték meg??
2010. márc. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha olyan nagy baj lenne,akkor már a kórházban vagy azóta a gyerekorvos tett volna valamit.Szurkolok nektek nagyon,hogy ne legyen semmi komoly baj.És majd írd meg légyszi,hogy mi volt!
2010. márc. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Drukkolunk nagyon! Nyugodj meg, szerintem, ha baja lenne, nem lenne ennyire kis virgonc! Ha mégis van egy kis gond, azzal, hogy tudomást szereztek róla, már orvosolni lehet a gondot, ha kell egyáltalán. Nagyon sokat gyógyítanak magukon ezek a picik, sokkal erősebbek, mint mi gondolnánk.
2010. márc. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mondanám azt, hogy nyugalom.

Én csak egy egyszerű hörgőgyulladás miatt aggódtam a fiamért, és mindenkit aki azt szajkózta nyugi tudtam volna fejbe vágni.


Rendben lesztek. Kedden este minden gond nélkül fogtok aludni menni.

A legjobbakat nektek:)

2010. márc. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi a gyors válaszokat és a drukkot. Most is itt ülök és szorgosan nyomkodom az f5-öt, hogy mielőbb lássam a válaszokat.

A kórházban nem tudtak most uh-ot nézni, de ekg-t csináltak, amit senki nem értékelt ki, mert nem volt bent orvos. Nekem laikus szemmel normálisnak tűnik. Ha nem kerül a kicsim kórházba a vírusfertőzés miatt, akkor csak hetek múlvára tudtam volna időpontot kérni, de így lett egy kis protekció..

2010. márc. 6. 21:25
 6/11 anonim ***** válasza:
nyugi,semmi baja nem lesz a kis manónak:)lányomnál ugyan ez volt.amikor erre az uh-ra sor került,azt mondták,semmi baja.elmentek szépen,megvizsgálják,és mondani fogják hogy semmi baja:)biztosan.szurkolok nektek
2010. márc. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Biztos, hogy már észre vették volna, ha lenne bármi baj, akár a házi orvos is.

Szorítok, hogy az ultrahang is csupa jót mutasson!!

Jó egészséget kívánok a kicsinek!

2010. márc. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kedves és biztató szavakat. Könny szökött a szemembe. Most megyek és bebújok a kicsi kincsem mellé az ágyba, beszívom az illatát és megpróbálok nyugodtan aludni.

Köszi mégegyszer. Kedden jelentkezem, ígérem.

2010. márc. 6. 22:46
 9/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Ígértem, hogy jelentkezem: a kicsim szíve teljesen egészséges szerencsére. Köszönöm a megnyugtatást.
2010. márc. 9. 14:19
 10/11 anonim ***** válasza:
na látod,mondtuk:)további jó egészséget nektek.egy korábbi válaszoló
2010. márc. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!