Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is mondott ilyet a...

Másnak is mondott ilyet a gyerekorvosa?

Figyelt kérdés
A kisfiam kereken 2 hónapos ,születése óta 2400 grammot hízott ,az orvos sokallja és azt mondta éjszaka akkor se etessem ,ha fent van.Hétkor fürdünk ,aztán vacsora.Csak az a baj ,hogy bőven nem alussza át az éjszakát ,felébred és van hogy órákat fent van (pl ma 01:00től 05:30ig fent volt.Kétlem hogy így kibirna 10-12 órát kaja nélkül.
2015. júl. 29. 11:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%

Ha egy csecsemő éhes, akkor meg kell etetni. Tejből annyit kér, amennyire szüksége van.

Nagyon pipa vagyok az ilyen orvosokra, akik diétáztatni akarnak pár hónapos babákat. 2 hónaposat még igény szerint lehet szoptatni, ha nincs anyatej, akkor tápszerezni. Persze egyfajta rendszer felé lassan terelheted már, de 2-4 óránként, ha éhes, akkor szopizzon.

Anno az én védőnőm is próbálkozott ilyennel, mert a fiam jó húsban volt. Soha nem fogadtam meg a tanácsát, most már lassan 4 éves nagyfiú, semmi gond a súlyával, sőt, majdnem inkább sovány.

2015. júl. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Mennyivel született? Mekkora volt, amikor hazavittétek?


Fiamat 2580 g-mal hoztuk ki a kórházból, és pont 2 hónaposan 4210 g volt. Tehát 2 hónap alatt 1630 g-ot hízott, ami a súlya 63 %-a.

Tehát pl egy 4 kg-os baba esetén szerintem nem kiugróan magas. Teljesen normális. De az orvos biztos jobban tudja.

2015. júl. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
79%

Ez az a tanács, amit ne fogadj meg. Minden gyerek más ütemben nő, van, aki az első időben húz bele, aztán ahogy elkezd mozogni, szinte megáll a növekedése (akkor meg majd azért fognak izélgetni).


Az éjszakai hosszan fentléttel viszont kezdeni kell valamit, ezt ne hagyd. Éjszaka teljes csend legyen, ha felébred, lámpa gyújtása nélkül etetni-böfiztetni, ha nagyon muszáj, pelusozni (ha lehet, éjszaka ne cserélj rajta pelenkát), betakarni, visszatenni a helyére és jóéjszakát.

2015. júl. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Az én fiam 1kilót hízott az első két hónapban, nem volt elég telem így tápszerrel kellett pótolni, (ez ugye kicsit más eset mintha csak anyatejes lenne) ,az orvos azt mondta,hogy adjak neki kevesebbet,ha nagyon sír akkor vizet. Párszor megpróbáltam de nem ment, csak sírt, a víz kijött belőle. És nem lett kövér ,mert hamar lelassult a súlygyarapodása!
2015. júl. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
köszi hogy írtatok.3750 g volt születésekor ,ebből csak épphogy 100 gt ha "leadott" .Azt mondta az orvos ,hogy olyan 5200 g lenne a normális.Tejes-tápszeres baba ,sajnos el lett rontva a szoptatás ,pedig van hogy jóformán egész nap mellen van mégsem sikerült szaporítani.Illetve a széklete egy ideje csúnya zöld színű ,időbként darabos ,és erős szaga van ,ezt is annak tudta be egyszerűen ,hogy túletetem.Sajnálnám "éheztetni" ,meg nem tűnik olyan rengetegnek a mennyiség.Az éjszakàval meg az a baj ,hogy olyankor valamiért nem akar az ágyában lenni ,viszont én meg nem akarom magam mellett altatni ,így sétálgatunk míg el nem alszik ,vagy mellen elalszik és visszatenném de arra felkel ,és az ágyában meg megy a cirkusz.
2015. júl. 29. 12:08
 6/25 anonim ***** válasza:
80%

Kérdés mivel táplálod a babát?

Ha szoptatsz akkor nincsen joga ezt mondani.

De ha már nem újszülött tápszert hanem egyes tápszert adsz akkor viszont kell egy határt huzni.

Ha start tápszert használod annak az összetétele mint az anyatej, nem lehet túletetni vele a babát, de a többi tápszer bizony már annyira erös, hogy elhízás már most elkezdödhet.

Nekem a nagylányom 4 kg-al született,

6 hósan 8,7kg volt,

1 évesen 9,2kg volt

2 évesen 11 kg

vagy is látszik, hogyan állt le a hírtelen hízással, ahogy a nagymozgások beindultak és egészséges hozzá táplálás a hízás beállt normál értékekre.

2015. júl. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Szokott kapni vizet? Bár most épp nincs kánikula, de a tápszerre is lehet szomjas. Éjszaka próbáld meg, hogy nem enni kap egyből, hanem csak vizet.

Ja meg nekem ekkora gyerekkel az oldotta meg az éjszakai felkelés problémát, hogy kiderült,h csak fázik, túl kevés ruhát adtam rá. Kapott plusz egy réteget és szépen átaludta az estét. Szóval esetleg még a ruharétegekkel próbálj meg kísérletezni, drukkolok hogy csak ennyi legyen a gond!

Éheztetni semmiképp se éheztetnék ekkora babát, ha éhes akkor éhes, nincs mit tenni. De annyit azért lehet h először a vízzel kínálod meg és csak utána tejjel/tápszerrel.

2015. júl. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

sötétzöld, bűzös, darabos széklet tényleg a túletetés jele.

szerintem nem az éjszakai etetéssel van a baj, hanem inkább a rendszer hiányával, bár nem írtál róla semmit, ezért csak tippelek. hány óránként eteted? mennyiket eszik? nem lehet, hogy rosszul értelmezed a jelzéseit és minden nyekkenésre eteted? mikor nyűgös, megpróbálod először dajkálni?

2015. júl. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a védőnő h jo lenne ha Napközben csak 5orankent enne a 4honapos babám.


Képzelheted mennyire tartom be



3930gal született, 2 hónaposan volt 6700g


Két het múlva lesz fel eves. Majd kiderul mit mernek ;)

Most kezd majd a hozzataplalas, mászás, mozgás úgyh szerintem most fog egy kicsit stagnalni

2015. júl. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
44%
Sötétzöld széklet a hipoallargén tápszertől van leginkább, semmi köze a túletetéshez! Sok a városi legenda. Egy csecsemőt nem lehet tejjel túletetni, továbbra is azt mondom, mert nem eszik, ha nem éhes.
2015. júl. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!