Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is mondott ilyet a...

Másnak is mondott ilyet a gyerekorvosa?

Figyelt kérdés
A kisfiam kereken 2 hónapos ,születése óta 2400 grammot hízott ,az orvos sokallja és azt mondta éjszaka akkor se etessem ,ha fent van.Hétkor fürdünk ,aztán vacsora.Csak az a baj ,hogy bőven nem alussza át az éjszakát ,felébred és van hogy órákat fent van (pl ma 01:00től 05:30ig fent volt.Kétlem hogy így kibirna 10-12 órát kaja nélkül.
2015. júl. 29. 11:28
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Kedves 20-as! 19-es vagyok!

Sajnos amit írtál meg sem közelíti a valóságot. Közhiedelem vagy sem, igenis befolyásolja az átfordulás képességét a baba súlya is, ugyanúgy, ahogy az izomtónusa is! De, ha te jobban tudod a neurológusnál és a gyógytornászoknál is, akkor bocsi! De csak, ha logikusan nézed, időbe telik mire a fejét meg tudja tartani az izomzata, de végülis megoldja, tehát nyugodtan terhelhetjük egy kis túlsúllyal is, nemde? Az egészséges izomrendszernek is van tűréshatára! Mint előzőekben említettem a 2 hónap alatt 1 kg hízás, normális, tehát, pont nem volt a tied nagyobb, mit kellett volna! És valóban nem az én érdemem, hogy mikor fordult a fiam! Szerintem hamar, aggódtam érte, de a védőnő azt mondta nem kötözhetjük le és a nagykönyvet se ismeri! Nem csinálná, ha nem tudná! Ez valóban így van! A nagykönyv, meghatározza a végső időt, amikor ezt vagy azt meg kell csinálnia, ha hamarabb teszi, ennyi, ha később szakemberhez kell fordulni! Viszont a súlygyarapodást nem időpontok és határidők szabályozzák, hanem például az, hogy mennyit bírnak el az izmai, a porcok és a csontok! És igazad van abban, hogy nem parancsra működik az alvás, viszont, ha egy baba jóllakott és a komfortérzete normális, akkor alszik! Viszont az, hogy nem alszik, nem jelenti azt, hogy etetni kell! Lehet, hogy tiszta pelus kéne vagy egy kis dajkálás, vagy egyszerűen annyi, hogy meglátogatta a nagyi és sok volt az infó, az idegen arc, hang, szag stb! Vagy front van, vagy meleg.... Ezer oka lehet, hogy éjszaka felkel és persze egyszerűbb ilyenkor megetetni, mint elgondolkodni, hogy mi lehet a baja! Nem gondolod, ha 4 és fél órán keresztül fent volt, akkor annak nem az éhség volt az oka, vagy a kérdező ennyi ideig hallgatta, hogy éhes és sír? A gyerekneveléshez nem kell alázat (én tájékozódtam, tényekről beszélek), szeretet kell, józan ész és odafigyelés! Egy 2 hónapos babánál már tudni kell, ha figyelsz rá, hogy miért sír! Nekem hátra se kellett néznem soha teregetés közben, hogy meg tudjam ítélni a hangjából, hogy azért sír, mert megütötte magát és rohanjak, vagy az a gond, hogy nem sikerült belerakni a kockát a kerek lukba és csak jó szóra, támogatásra van szüksége! Nem alázatosnak kell lenni, törődni kell, gondoskodni, odafigyelni, és szeretni ŐT!!!!

2015. aug. 1. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
62%

Kedves előző! Utoljára írok még, mert komolyan indulatokat kelt bennem az összes hozzászólásod! Mindannyian édesanyák vagyunk és sokan nem most kezdtük a gyereknevelést. Sértő ez a leértékeklés a részedről, ami azt sugallja, hogy itt a többi édesanya gondatlan, képzetlen és nem szereti a gyerekét! Mások dolog, hogy egynerangú végzettségem van egy neurológussal, ami a gyermek fejlődését illeti.

Nem is értek egyet minden kedves kollegával, amivel nem vagyok egyedül.

Igény szerinti szoptatással egy csecsemőt NEM lehet felhízlalni! Felhízlalni a vegyes táplálkozás bevezetése után lehet, ha a szénhidrát minősége és mennyisége nem megfelelő, illetve, ha helytelen étkezési szokásokat alakít ki valaki.

Egy anya tudja, hogy mikor éhes a gyereke. MInt ahogyan azt is, ha a sírása más eredetű. Egy csecsemő nem fog akkor enni, ha nem éhes. Egy kisgyermek már igen. Ez egy elég lényeges különbség.


6 hónaponál fiatalabb estén gyakran van nyűgösség éjjel, amit okozhat hasfájás, fogzás, frontok, idegrendszeri éretlenség és bizony az éhség is. Ha egy csecsemő, aki 6 hónapnál fiatalabb és éjjel órákig sír, akkor bőven felmerül, hogy éhes. Ekkor meg kell etetni. Nagyon rossz tájékoztatást kaptál, ha ennek valaki az ellenkezőjét állította!

Komolyan ezen nem szeretnék vitatkozni, te úgy csinálod, ahogyan szeretnéd. De annak nikncsen helye, hogy olyan miatt keltsél anyákban bűntudatot, amiről nem tehetnek (vannak sírós csecsemők sokan, akiknél nem derül ki ennek oka), illetve állítsál badarságokat a mozgásfejlődéssel kapcsolatban. A 7 hónaposan elinduló baba miatt is főhet nyugodtan a fejed, mert az ortopéd szakorvosok szerint ez egyáltalán nem tesz neki jót, hiába csinálja magától! Lekötözni nem lehet természetesen, de egyáltalán nem ez az etalon.

2015. aug. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
19%

"A gyerekneveléshez nem kell alázat (én tájékozódtam, tényekről beszélek),"


Hol tájékoztattak téged erről? A gyerekneveléshez bizony kell nagyon sok alázat is, hogy képes legyél a saját egódból itt ott picit lefaragni...

2015. aug. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
27%

Kedves 22-es! Mi az egyenrangú végzettséged, ami nem gyermekneurológus, de egyenrangú vele?! Másrészt miért gondolod, hogy a hozzászólásommal azt akartam sugallni, hogy nem szereti a gyerekét? Az én hozzászólásom kizárólag a téves információkról szólt, amit a nem törődöm, alkalmatlan védőnők mondanak az anyukáknak és, ha a gyerekorvos szólni mer, akkor ő a rossz! És igen, a csecsemők nyűgösségére nem derül fény, csak egy anya érzi! Az én lányom (annak ellenére, hogy általában csak a fiúk esetében fordul elő a hasfájás, 3 hónapos korig) 4 hónapos koráig szenvedett ezzel, annak ellenére, hogy minden lehetőséget (mi ésszerűnek tűnt) kipróbáltuk, hasztalan (bár az Infacol könnyített)! Este 6-tól 7:30-ig sírás volt, viszont éjszaka, mikor sírt tudtam, hogy nem éhes (felelőtlenség, bár egyszerűbb lett volna megetetni), csak közelségre vágyik és magányos! És bocsi, de a sírásnak mindig van oka, max., az ilyenek elbagatellizálják és lerendezik azzal, hogy éhes! Pedig csak újszülött, aki az anyja közelségére vágyik! És nem! Nem a kismama a hibás! A h*lye védőnő a hibás, aki beléd sulykolja, hogy ha sír, szoptasd meg! Mert egyszerűbb szoptatni, mint ringatni! Nyekken? Cs*csre vele, lehet, hogy csak a hátát kéne simizni, de sz*r munka, egyszerűbb szoptatni! Persze fontos a szoptatás, de, ha csak ölelést akar, miért tömöd be a száját? Aztán miért nézel hülyén, amikor a 2 hónapos gyerekednek 2 és fél kg túlsúlya van? És, ha szól a doki, ő a szemét? Csak annál a gyereknél nem derül ki a sírás oka, akivel nem foglalkoznak vagy megeszik ezt a sz*rt, hogy nyekken, szoptass! Aztán szoptatsz és nézel hülyén, hogy még mindig sír! Vajon miért? Aztán sz*r anyának érzed magad és befordulsz, pedig csak egy 2-essel végzett védőnőre hallgattál az érzéseiddel szemben!

A célom nem bűntudat keltés, csak az, hogy gondolkodj! Gondold át, amit a védőnő mond, mert lehet, hogy 2-essel átcsusszant a vizsgán, aztán most neked ossza az eszet, hogy van tejed, szoptatsz, de 3 hónaposan tápláld hozzá a szoptatott babát! Ismerek ilyet! És köszönöm aggódásod, de a kisfiam egy egészséges, boldog, mosolygós, vidám, jó étvágyú, tökéletes súlyú, szőke, kék szemű kisfiú, gyönyörű hosszú szempillákkal (az apjától, a férjemtől örökölte), aki igazi kis pasi és anya szerelme! Mind 6 fogával, ami 8 hónaposan jött ki, egyszerre 4, és észre se vettük, hangja nem volt! És nem az anya a hibás, amiért azt hiszi, hogy bízhat a védőnőben?! Mi nem tudjuk és azt hisszük, hogy ő igen, pedig lehet, hogy gyereket csak tanácsadáson látott!

2015. aug. 4. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
És kedves 23-as! A gyerekneveléshez nem kell alázat! Kell hozzá szeretet, önfeláldozás (amikor magad elé helyezed őt, bár normális körülmények között ez születésétől így van és természetes), törődés és felelősségtudat! És igen kell hozzá az egóm, ami biztosítja, hogy, amíg lélegzem kiharcolom a gyerekeimnek a legjobbat és teszek is érte! Én vérbeli oroszlán vagyok! Az oroszlán harcos! És idézem a férjemet, aki szűz, viszonylag földhözragadt, de imádja a gyerekeit: "Ha valaki bántja a gyerekeimet, akkor elengedem az anyaoroszlánt...!
2015. aug. 4. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!