Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is mondott ilyet a...

Másnak is mondott ilyet a gyerekorvosa?

Figyelt kérdés
A kisfiam kereken 2 hónapos ,születése óta 2400 grammot hízott ,az orvos sokallja és azt mondta éjszaka akkor se etessem ,ha fent van.Hétkor fürdünk ,aztán vacsora.Csak az a baj ,hogy bőven nem alussza át az éjszakát ,felébred és van hogy órákat fent van (pl ma 01:00től 05:30ig fent volt.Kétlem hogy így kibirna 10-12 órát kaja nélkül.
2015. júl. 29. 11:28
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
vizzel szoktam kínálni nagy melegben ,meg mikor látom a száján hogy ki van száradva ,de percekig teszem vissza a szájába ,mert tolja el a nyelvèvel.szóval meg kell küzdjek érte ,hogy igyon pár kortyot.azt sajnos elismerem hogy a rendszeresség nem igazán van meg .van hogy eltelik 4 óra de van hogy csak 3.egyébként abszolút nem egy sírós baba ,úgy hogy elég hamar ki lehet találni ,mi a baja.èjszaka van ez a nyűgösség ,de ha foglalkozom vele akkor semmi baja.napközben szépen elvan kint a teraszon a babakocsiban ,de az ágyában is.
2015. júl. 29. 14:02
 12/25 anonim ***** válasza:

Fiam is nagyon sokat hízott az első fél évben, sokat piszkáltak érte. Amúgy tápszeres volt, 3 hónaposan még 2 óránként evett, éjjel is 3szor felkelt enni. Azt mondták ne adjak neki annyit, hát magyarázza már el valaki egy pár hónapos babának hogy most diétázni kell...

Szóval szépen bólogattam mint aki megfogadja a tanácsokat és továbbra is úgy kapott enni a fiam ahogy kért. Annyi, hogy elkezdtem arra figyelni hogy napközben ne 2 óránként egyen, próbáltam kicsit kihúzni, de nem éheztettem...

2015. júl. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
57%
Az én fiam teljes tápszeres volt. Sokat hízott, bár nagynak született (4210 g-mal). Szerencsére az orvosai (1 éves korában költöztünk) nem piszkálták érte, a védőnő pedzegette, hogy nem kéne túletetni. Nagyon nyugodt baba volt, egy ok volt, amiért képes volt bármeddig sírni: ha nem kapta meg az adagját. Ha 10 ml volt, amivel kevesebbet adtam, akkor is sírt. Egyszer próbáltam, hogy biztos abbahagyja, másfél órát bírtam, ahogy megkapta a maradék 20-30 ml-t, minden rendben volt. Egyszerűen nem tudtam neki kevesebbet adni. Fél évesen 10 kg, volt, 1 évesen 13kg, igaz, 86 centi. Aztán úgy 2 éves kora körül fordult meg, és ma már (4,5 éves) könyörögnöm kell, hogy valamit egyen már, mert nagyon sovány, látszanak a bordái meg a csontjai. Én a helyedben nem fogadnám meg a tanácsát.
2015. júl. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
különösebben nem fogom betartani ,mert szerintem semmi jelentősége ,ha egy baba ducibb .màrmint ez nem befolyásolja a későbbi testalkatát.egyébként elég hosszú is ,62 cm
2015. júl. 29. 16:38
 15/25 anonim ***** válasza:
26%
Normál körülmények között 1 kilót kellet volna híznia 2 hónap alatt! És igen: valóban nem a későbbi súlyára lesz hatással, hogy a másfélszeresét hízta a kelletének, hanem pl. arra, hogy 6 hónaposan nem fog fordulni, és azért nem, mert egész egyszerűen a fejlődésben lévő izomzata nem fogja elbírni a súlyát! 2 hónaposnak éjszaka kb. 6 órát kell kibírnia, 3 hónapos kora után át kellene aludnia az éjszakát, ami 8 órát jelent!
2015. júl. 30. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Facebookon van egy zárt csoport: Szoptatási tanácsadás

[link]


Lépj be ide, mert itt sok olyan választ kaptál, ami nem helytálló. Ott tudnak tanácsadók segíteni.


Nem sok ez a hízás abszolút. 4-5 hónapos korában lelassul majd, akkor meg azért fognak csesztetni.

Etesd, amikor kéri. Ha igény szerint szoptatod, és víz helyett is cicit kap, akár a tápszerről is le tudsz mondani, mert visszaáll a kereslet/kínálat.

Ehhez viszont szakértő segítégére van szükséged, amit a csoportban megkapsz.

Szóval "No para", nincs olyan, hogy túl sokat hízik.

Mondd már meg az orvosodnak, hogy egyen kevesebbet, mert az átlag magyar 500 kalóriával kevesebbet fogyaszt naponta...

Nem lehet táblázat szerint gyereket etetni/nevelni, minden babának más az üteme.

Kitartást!

2015. júl. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

"2 hónaposnak éjszaka kb. 6 órát kell kibírnia, 3 hónapos kora után át kellene aludnia az éjszakát, ami 8 órát jelent!"



Ezt az őrült marhaságot mégis honnan vetted????!

2015. júl. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

"És igen: valóban nem a későbbi súlyára lesz hatással, hogy a másfélszeresét hízta a kelletének, hanem pl. arra, hogy 6 hónaposan nem fog fordulni, és azért nem, mert egész egyszerűen a fejlődésben lévő izomzata nem fogja elbírni a súlyát!"

A fiam az első két hónapban 1 kilót hízott 3900grammal és 57cm-el született, időben meg fordult, sőt 6hónaposan felállt és 9hónaposan elindult.

2015. júl. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

15-ös vagyok! 17-es, bocsi, elírtam, már nem a tényt, hanem a baba korát! De a tény az tény, valamikor a nap folyamán (lehetőleg éjszaka), aludnia kell egy hosszabbat, mint 1-2 óra, hiszen alvás közben fejlődik legjobban az újszülött agya! Igaz nem 6 órát (ezt elírtam), de legalább 3-at!

18-as! Ha a fiad az első 2 hónapban 1 kg-t hízott, az tökéletes, ha kiszámolod, hogy a normális súlygyarapodás ebben az időszakban havi 300-450 g! Viszont most 2,4 kg-ról szólt a kérdés! Egyébként ismerősömnek szólt a neurológus (ott csak 1 kg plusz volt a korához képest, nem 2 és fél), hogy kicsit vissza kéne venni az evésből! Hozzáteszem 6 hónaposan úgy fordult a kislány (az anyja persze büszke volt magára), hogy átbillentették! Egyébként az én fiam is 1 kg-t hízott 2 hónap alatt (ez a normális), 2 hónapos volt, amikor hasra fordult (egyedül), 4 hónaposan felült, 5 hónaposan mászott, 7 hónapos kora óta megy! Azóta is tartja a megfelelő gyarapodást a súlyát illetően! Én csak azon csodálkozom, hogy a kérdezőnek, mert szólni a doki! Azt vettem észre, hogyha túlsúlyos a gyerek, a doki nem mer szólni (gondolom megkapta a hideget-meleget egybe, mikor megpróbálta), inkább mosolyog furán vagy max. megjegyzést tesz!

2015. júl. 31. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Utolsó... az átfordulás képessége nem a baba súlyától függ a hiedelemmel ellentétben! Genetika leginkább, a többi az egészséges ideg és izomrendszertől függ. Az, hogy a babád ezt hamar megcsinálta, nem a te érdemed. Az enyém is nagyon hamar átfordult anak ellenére, hogy babakorában nagyobb volt az átlagnál.

A csecsemő alvása sem parancsra működik. Tudod a csecsemő még nem olvas tankönyvet. Picit több alázatot javaslok és több tájékozódást.

2015. júl. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!