Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány honapos korig kell tudni...

Hány honapos korig kell tudni ülni a babának? Hány honapos korban fordulnál orvoshoz ezzel?

Figyelt kérdés
2015. aug. 6. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Én ülésre nem olvastam sehol olyan konkrét határidőt, mint az egyéb nagy mozgásokra. Sok baba csak mászásból ül ki, mászni pedig 11 hónapos korig kell. A lányunk 10 hónapos múlt pár nappal, amikor felült, de még kb. másfél hónapig támaszkodott az egyik kezére, tehát 11 és fél hónapos volt, amikor teljesen stabilan, támaszkodás nélkül tudott ülni.
2015. aug. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekünk is mászásból ült fel, forogni 6,5 hónaposan tudott rendesen, de utána azonnal ment már minden sorra. 8 hósan állt fel pl, de csak 13 hónaposan indult el kapaszkodás nélkül.

Tök különbözően fejlődnek, az önálló felülés szerintem is a támaszkodástól (6-7hó) egy évig bármikor jöhet.

2015. aug. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ha 11 hós koráig nem ül, akkor, de gondolom a védőnő is fogja mondani...nem biztos hogy gond van, ha minden egyéb mozgást (kúszás, mászás, állás) időben vagy max 1-2 hó elcsúszással csinál, és értelme megfelelően fejlődik.

Az én lányom 7 hósan kezdett kúszni, 10 hósan mászott és felállt, de ülni csak 11,5 hónaposan kezdett. el is küldtek minket vizsgálatra (egy órán keresztül figyelték miket csinál) de addigra már relatíve ült is.

Azt állapították meg, hogy korának megfelelő a mozgása, csak épp nem szeret ülni, ültessem amennyit lehet...

most 13 hós, megszerette az ülést.

2015. aug. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ülésnek nem igazán van határideje, gondolom azért, mert az mozgásfejlődésileg egy zsákutca.
2015. aug. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!