Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet ilyen az anyósom?...

Hogy lehet ilyen az anyósom? Mit kellett volna tennem?

Figyelt kérdés

Ma az anyósom vigyázott a picire, aki nemsokára 10 hónapos. Megcsináltam az ebédjét, az anyósnak csak oda kellett volna neki adnia. Erre ő, az okos fejével. Csinált magának meggyfőzeléket+ Stefánia szeletet (ezeket még soha nem ette) és azt adta ebédre a gyereknek. Ja és hogy ez ne legyen elég, még közölte velem, hogy jobban ette mint azokat a kotyvalékokat, amiket én cinálok neki. És amikor a férjem hazajött elmondtam neki és ő is az anyjának adott igazat.

Totál kész vagyok. Jól összevesztünk a férjemmel meg az anyóssal és még én vagyok az aki hisztizik.

Miért nem tudja azt csinálni az anyós , amit kérek tőle? vagy tényleg én reagálom túl?


2010. márc. 9. 14:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Nem reagálod túl.Én tuti nem adnám többet oda anyósnak és nem is bíznám rá.Még jó darabig,ha nem is soha.Egyébként sem bízom rá sosem,mert valahogy nem bízom meg benne.Mondjuk az én lányom 7 hónapos.
2010. márc. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem is azzal van baj,hogy ezeket adta neki,hanem azzal,hogy nem azt csinálta,amit te mondtál.Én sem szeretem ezeket a megkerüllek dolgokat,sumák,alattomos tetteket.Mindegy hogy sült el,akkor is.Én megmondanám neki,hogy ha nem tartja be a szabályokat,akkor többet nem fog vigyázni a kicsire és ennyi.

Az én anyósom elég feledékeny(betegségből kifolyólag)Hiába mondom neki,mire allergiás a gyerekem,akkor is beletömné.Én nem hagyom őket egyedül.

2010. márc. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Na, és még nem értik miért vagyunk készek tőlük! Az én anyósom sem értette, hogy miért nem adok a fiamnak 9 hónaposan csokit, hiszen biztos szeretné, meg minek szoptatom még mindig, hiszen nagy fiú már. Teljesen igazat adok neked, a te gyereked, te döntesz!Ha nem tudja ezt elfogadni, akkor viszlát!

A fiam most 19 hónapos és még 1x nem vigyázott rá, gondolhatod miért!Sok hasonló húzása volt!

2010. márc. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
19%

biztos le fogtok pontozni, DE: ő felnevelte a férjedet, aki életben van, felnőtt, egészséges ember lett. most sem történt tragédia, szerintem túlreagálod. ha összeveszel vele, legközelebb nem segít, aztán nézheted a négy falat, az sem lesz jobb :S


ettől függetlenül NORMÁLIS MODORBAN mondd neki legközelebb, hogy szeretnéd, ha azt adná neki, amit Te főzöl, illetve azt csinálná amit megbeszéltek.

2010. márc. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem reagálod túl, egyáltalán. Egyértelműen meg kell szabnod a határokat. Hasonló helyzetem nekem is volt már. Én igyekszem úgy megoldani hogy ha rá kell bíznom a gyereket, előtte jól megetetem hogy neki ne kelljen. Bár egész napra még sosem bíztam rá, nem is nagyon akarom pont emiatt. Már nálunk is volt belőle vita hogy a 9 hónapos gyerekem csirkepörkötet akart adni nokedlivel és még rám is szólt hogy ugyan tegyél már rá még szaftot. Muszáj volt adnom neki, mert ott állt mellettem és nézte hogy odaadom-e egyáltalán. Persze a gyerek nem ette meg, mivel nincs hozzászokva az ilyen kajákhoz. Volt hogy külön főzött is a gyereknek, na az tette be nálam a kertkaput. Mintha én éheztetném, meg nem adnék neki normális kaját. Hát nem ő fogja megmondani. Vagy azt eszi amit én mondok, vagy mehet a fenébe. A saját gyerekével azt etet amit akar, de az enyémnek én szabom meg hogy mit adhat neki. Azóta nincs ilyen gond, inkább megkérdezi hogy csinálhat-e ezt vagy azt a gyereknek!!!
2010. márc. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Olvasom itt a válaszokat és látom sok esetben az anyós nem azt teszi amire megkérik. Nálunk ez kicsit másképpen van . Szerencsére megértette már az elején hogy ő a nagymama én az anya.Ha valamit adni szeretne az unokájának előbb megkérdez hogy szabad e . Imádják egymást de az is igaz hogy köztünk a 16 év alatt 3x volt konfliktus. Elfogadtuk egymást és tiszteljük egymást .

Amúgy igazad van én sem szeretném ha nem azt adná neki amit én szeretnék . Ha így lenne én sem engedném meg hogy vigyázzon rá .

2010. márc. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem is azzal van igazából bajom, hogy azt adta neki enni amit, mert szerintem nem lesz tőle baja a picinek. Csak az esik rosszul, hogy amikor ő itt van nálunk, akkor mindent rosszul csinálok (szerinte). Állandóan ott áll mellett és mindenbe beleszól. "Nem jól pelenkázol, azt nem így kell" "A fiam nem szereti ezt az ételt" "A gyereknek nem kell már szopnia" "Ne így teregess". Szóval mindenbe.

Eddig nagyon szépen mindig mondtam neki, hogy de én mindig így csinálom és eddig jó volt így, ne szóljon bele. De nem érdekli. Már mondtam neki, hogy ő nálunk vendég, és én vagyok itthon. Itt tarts be azokat a "szabályokat", amiket mi hoztunk a férjemmel. Erre ő sírva mondja a férjemnek, hogy milyen csúnyán viselkedtem és hogy többet nem jön, mert én nem látom őt szívesen. Ami nem igaz, mert egyáltalán nem vagyok veszekedős, sőt inkább tűrök. De ma nagyon kiborultam, főleg, hogy a férjem is az ő pártjára állt. nagyon rosszul esett. Mert nem úgy adta elő a dolgokat, ahogy volt és igazából ezen vesztünk össze.

A kaja már nem is érdekel, mert a kicsi mindent megeszik és eddig szerencsére nem volt semmitől semmi baja. Szerintem ettől se lesz. Vagy igen?

2010. márc. 9. 15:09
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Még most az elején tisztázd a helyzetet az anyósoddal és a férjeddel. Te vagy a gyerek anyja, ki álljon ki mellette, ha nem te (a férjed meg melletted álljon ki!!).


Az elején nálunk is voltak gondok, de leültem a férjemmel és elmondtam neki, hogy vagy beszél az édesanyjával, hogy azt és úgy csinálja a gyerekkel kapcsolatban amit és ahogy én mondom, vagy kap róla egy fényképet és azt nézegetheti.

Nálunk ez hatott, azóta semmi gond, sokat szokott rá vigyázni, és már 1,5 éves, de még mindig ha elmegyünk én készítem ki a kajáját és azt adja oda neki.


Sok sikert!

2010. márc. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Nem lesz baja.
2010. márc. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én nem bízom rá, nem is fogom.

Nekem ne dirigáljon, és ki tudja mit műveljen a gyerekkel.

Igen "felnevelt" két gyereket, de hogy????

2010. márc. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!