Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire kell tudnia egy 6...

Mennyire kell tudnia egy 6 hetes babának tartani a fejét?

Figyelt kérdés

Kislányom 6 hetes múlt. Nagyon szépen tartja a fejét akár 1-2 percig is, mikor kézben van, forgatja, nézelődik. Hason fekve átfordítja egyik oldalról a másikra (mindkét irányba, másfél hetes kora óta), ki tudja nyomni magát, és úgy is képes a fejét tartani elég hosszú ideig anélkül, hogy letenné. Ha felveszem a vállamra, azonnal emeli a fejét és úgy néz körbe, percekig le se támasztja, ha mégis, akkor csak 1-2 másodpercre pihenni egy kicsit. A gyerekorvos viszont tegnap közölte, hogy gyenge a nyakizma, gyógytorna kell neki. Ugyanez a gyerekorvos pár hete rendben találta az izomtónusát. Igaz, tegnap kicsit fáradt volt már, másfél órája macerálták már szegényt, mire a gyerekorvoshoz került (6 hetes ultrahangokat intéztük előtte), ráadásul nagyon üvöltött, egyáltalán nem akart csinálni semmit, csak ordított. Ez amúgy nem jellemző rá, csak sok volt már neki.

Mit kéne még tudnia 6 hetesen? Tényleg kevés, ha így tartja a fejét? Olyan hihetetlen ez nekem, már csak azért is, mert mindenki, aki látja, hüledezik, hogy mennyire tartja már magát, beleértve a védőnőt is. Mennyire kellene magát tartania?


2015. aug. 19. 18:12
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.


Értem én nyugi, szerinted mi nem járunk? 5 hetente megyünk :) és semmit nem csinálnak vele. Leteszem a földre adunk neki pár játékot, beszélgetünk hogy alakul a mozgásfejlődése és ennyi. Pedig nekünk egy szimpla háziorvosunk van és neki sem mondott ellent a gyógytornász. Az előző alkalomkor mondta a nő hogy legközelebb már mászni fog a lányom és igy is lett, szerdán látni is fogja. De ettől függetlenül 5 hét múlva megyünk megint valószinűleg. Engem nem zavar, sőt, mindig megnyugtat hogy rendben van a fejlődése. Szóval továbbra sem értem miért olyan nagy gond elmenni a gyógytornászhoz, nem a kinzókamrába viszed.

2015. aug. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!