Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel lehet leszoktatni a par...

Mivel lehet leszoktatni a par honapos babat az ujjszopasrol? Lehet vmivel kenni?

Figyelt kérdés

Citromlevel probaltam, de meg se kottyan neki. Van vmi keseru szer, ami termeszetesen nem art neki? Mivel meg csak anyatejes. Talaltam egyet amit koromragas, ujjszopas ellen lehet venni gyogyszertarban, de azt csak 2 eves kortol lehet alkalmazni. Hasznalt vki vmit ami bevalt? Kerlek ne azt irjatok h ez termeszetes, mert en meg most az elejen le akarom szoktatni, mivel kesobb meg nehezebb lenne. Hallottam olyat is h 6-7 evesek is csinaljak. Ezt en nem szeretnem ha van ra vmi modszer.


Koszonom!


2015. szept. 3. 17:02
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Mindenkinek koszonom!

Igazabol felek h a fogai rovasara fog menni. :(

Nem cumizik. Az elejen elfogadta, de mara mar kikopi. Nem kell neki. Helyette az ujjat szopizza inkabb. Persze ha nincs ra semmilyen "bio" szer, akkor inkabb hagyom es megprobalom mindig kivenni a kezet a szajabol. Csak ejjel nagyon nem tudom megoldani...


Mit ertetek az alatt h allandoan szopizta? A kislanyom is legfokeppen akkor ha aludni akar es nyugos mar.. De elofordul neha akkor is ha epp ahhoz van kedve. :/ De azert megsincs egesz nap a szajaban az ujja.

2015. szept. 3. 21:32
 12/17 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz a fogainak. Vannak szélsőséges esetek, amikor elég nagy gyerekek is cumizzàk az ujjukat, de többnyire ez nem ìgy megy. Nàkunk 4 éves a kisfiam, elejétől kezdve az ujjàt szopja. ÀltLàban amikor àlmos vagy valami baja van, de nem lóg a keze egyfolytàban a szàjàban. Egy pàrhónapos picinek ez nagyon fontos, ezzel nyugtatja magàt. Ne vedd el tőle, majd leszokik róla, ha nem időben, akkor majd lehet praktikàkkal próbàlkozni, de pàr évig még ràérsz.
2015. szept. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Kimpndtad a kulcsszót!

Ha álmos és nyűgös. Magyarul nyugtatja magát!

Ne bántsd, hagy szopizza! Ez természetes!

2015. szept. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ez pont olyan, mintha az alvókàjàt vagy a rongyijàt akarnàd elvenni.
2015. szept. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nem tudod elvenni tőle. Az én fiam is kiköpte a cumit, az ujja kellett neki. Ő már 3 éves, ha álmos még most is bekapja. Azt sajnos nem tudom megerősíteni, hogy nem lesz baja a fogainak. Valószínűleg lesz, az én fiamnak is deformálódott a szájpadlása és eléggé kifelé áll az első 2 foga. Fogszabályzó kell majd neki. Mondjuk hozzáteszem, hogy az egyik kis barátja cumis volt és ugyanígy deformálódott a szájpadlása, szóval a cumi sem jobb.
2015. szept. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én cumiról is olvastam olyat, hogy a fogainak ártalmas lehet.

Nővérem cumizott, de nem sokáig, enyhén ferdék a fogai.

Én 4 éves koromig cumiztam és teljesen szabályosak a fogaim, nem előreálló meg semmi, egymás mellett szépen sorban jönnek. Viszont keresztharapásom van, tehát nem tudom egyenesen összezárni a felső és alsó fogsort. Szerintem ez nem amiatt van egyébként.


Valószínűleg ki fogja nőni. Én nagyon ragaszkodtam a cumihoz, de 4 évesen én is le tudtam tenni. Azóta tiszta vagyok :)

2015. szept. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Aranyosak vtok! :)

Rajottem, nem tudom tole elvenni.. mert valoban almossag eseten veszi a szajaba, ha nyugos. Ezek szerint a fogak deformitasa vagy-vagy. Azert bizok benne h rovid idon belul (1-2 ev max.) sajat magatol elhagyja ezt a "rossz" szokast. ;)

2015. szept. 6. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!