Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti beleegyeznétek abba, hogy...

Ti beleegyeznétek abba, hogy a babátok a férjetek előző szerelme vagy az édesanyja nevét kapja?

Figyelt kérdés
Férjemnek csak két lánynév tetszik, többire mex azt mondja, hogy elmegy. Az egyik névről kiderült, hogy egy lányt is úgy hívtak, aki nagyon bejött neki, bár állítja nem miatta tetszik neki. A másik név az anyja neve, akivel nem vagyunk rosszban, de eléggé különbözünk, ezért nem is lett túl bensőséges viszonyunk, de nekem fura lenne róla elnevezni a babánkat, bár itt is állítja, hogy csak tetszik neki a név, nem az anyja miatt. Nekem különösebben egyik név se tetszik, de már az első gyerekünknél is ezeket a neveket hozta föl, de végül engedett.
2015. szept. 6. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem. Van a naptárban több ezer név. Egyiket sem adnám, se anyósét, se exét...
2015. szept. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Anyósét semmiképp nem adnám, viszont az én párom exe Fanni és nekem nagyon tetszik ez a név, akár adnám is, annyira nincs már jelentősége, évek óta nem is beszéltek. De ha nem tetszene a név, akkor nem adnám, akárkinek is a neve.
2015. szept. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
A fiam az első komoly barátom nevét kapta, bár ez így nem helyes megfogalmazás. Pont az a neve neki is, ez tény. De azért adtuk ezt a fiunknak, mert szeretjük ezt a nevet mindketten. Nem élünk a múltban, sem én, sem a férjem. Én már nem szeretem azt az embert, a férjem meg nem féltékeny egy árnyékra. A név meg szép :)
2015. szept. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én kislànyom az anyósom egyik keresztnevét kapta. Páromnak nem túl belsőséges a viszonya az édesanyjàval, én voltam az ötletgazda. Több nevet írtam fel a listàmra, amit végül 3 db- ra leszűkítettünk közösen, és még sokáig ízlelgettük. Végül mindketten az anyósom keresztneve felé hajlottunk, és azt adtuk a lánykánknak. Nem bàntuk meg.
2015. szept. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Az kimaradt, hogy anyósomat senki sem hívja azon a néven, inkább más megszólítással vagy becézve. Az a becenév nekünk nem tetszik. :) Azért választottuk a nevet, mert nagyon szép nem becézve, és bárhol a világon (különféle nyelvkörnyezetben) könnyen kiejthető. Amúgy anyósom nem magyar, a név kiejtése eltér a magyarétól.

Száz szónak is egy a vége: leírva megegyezik, szóbeli használatban eltér.

2015. szept. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Simán, lehet, hogy az én fiam is Gergely lesz. Imádom ezt a nevet, és bár így hívták a második szerelmemet (az első Gábor, ami szintén a top 10-ben van :D), nem ezért adnám a gyereknek.


Nyilván, ha a férjem nem egyezne bele, elvetném, vagy adnám második névnek, de a Marcell-Gergely a két nr. 1. már vek óta.

2015. szept. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, a lányunk anyósom nevét kapta, de azért, mert tragikusan korán meghalt, 11 éves volt a férjem akkor. Nem ragaszkodott hozzá a férj, de tudtam, hogy nagyon szeretné,én meg nem találtam jobbat.

Viszont a fiammal nagyon fontos volt, hogy senkire az ég egy adta világon ne asszociálhassak a nevéről, csak hát elég viharos kamasz-fiatalkorom volt, szerelmes típus voltam :) Nehéz volt, de sikerült :)

2015. szept. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kizárt, hogy bármelyiket is adjam.
2015. szept. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

*bensőséges (nem belsőséges :) akart lenni)

Bocs.


4-es

2015. szept. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!