Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg rossz anya leszek?

Tényleg rossz anya leszek?

Figyelt kérdés
A szobatársammal színte egyszerre szűltünk ma 2 naposak a babák. Ő még wcre se tud menni, mert a babája csak kézben van el sehogy máshol. Az én csöppségem is próbálkozott, nem szopizott egyáltalán ha betettem a kocsiba (korházi babaágy) akkor rögtön sírt, kitettem magam mellé az ágyra úgy megnyugodott az éjszakát mi már a kocsiban aludtuk, az elején egy 10 percet sírt én simogattam beszéltem hozzá nyugtatgattam. Ma már napközben is többet van a kocsiban el. A másik hölgy ülve aludt a babával a kezében 5 perceket, és az elöbb megkaptam, hogy én milyen rossz anya vagyok, hogy hagyom a gyereket sírni és biztos hogy utálni fog pár nap múlva a gyerekem. Most olyan rossz érzésem van :(
2015. szept. 9. 11:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

A mozgásából/sírás fajtájából majd kitapasztalod, hogy mikor éppen miért sír. A sok testközelség nem jelenti azt, hogy 0-24-ig a kezdben van (sok nem egyenlő az állandóval:)). De hangsúlyozom mégegyszer, hogy a ti saját igényeiteknek megfelelően alakítsátok ki a dolgokat. Emiatt is fölösleges nézni, hogy a másik anyuka hogy áll hozzá. Az nem baj, ha elgondolkozol rajta, és utánanézel, de lesz még sok más ember, aki máshogy nevelné, valamit máshogy csinálna, és kell neki az önigazolás, hogy jól csinálta, ezért azt akarja majd látni, hogy te is ugyanúgy csinálod. Ne ess ebbe a hibába, és ha utánajársz valaminek, és rájössz, hogy máshogyan szeretnéd csinálni, akkor ne félj változtatni a véleményeden, és ne legyen bűntudatod, azt meg főleg ne engedd, hogy más elbizonytalanítson. Kezeld az emberek véleményét nyitottan, és dönts a saját meggyőződésed szerint.

8-as voltam

2015. szept. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Ja és azt meg felejtsd el, hogy rossz anya leszel. Egy baba sem kaphat annál jobbat, mint a saját anyja. Emberek vagyunk, nem vagyunk tökéletesek.
2015. szept. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy miért könyvből akartok gyereket nevelni. Legyen az a Suttogó, vagy a kötődő nevelésről szóló bármelyik könyv... sose fogom megérteni, hogy mostanában miért érzik úgy az anyák, hogy ők képtelenek ráérezni, hogy mire van szüksége a babájuknak, és nekik maguknak, miért hiszik azt, hogy szabályokat betartva kell foglalkozniuk a kisbabával. Inkább arra figyeljetek, hogy milyen habitusú a baba, milyen igényei vannak, és erre hangolódjatok rá. Azok, akik a könyvet írták (most tök mindegy, melyiket), általánosságokat írnak, nem ismerik konkrétan a TI babátokat - és a baba se olvasta a könyvet...
2015. szept. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
49%

Kedves Kérdező!


Azt Te testközelségnek érzed, ha egy vékony üvegfalon keresztül beszélsz a babáddal? _Neked_ nem esne jobban a karodba venni őt? _Neki_ melyik esne jobban? _TE_ mennyivel tudsz többet pihenni akkor, ha üvegfalon keresztül beszélgetsz hozzá, mint ha a karodba (ne adj' Isten melledre) tennéd, amikor sír?


Én csak ezt nem értem. És ezért éreztem azt, hogy azért teszel így, mert már most Benned él az a tévképzet, hogy egy két napos (!!!!) újszülöttet már el lehet kényeztetni a karbavétellel. Mintha attól félnél, hogy megszokja, aztán az életben le nem tudod tenni. Amiről sokan elfeledkeznek, hogy mire megszületik a baba, _már_ megszokta, hogy az anyja ringatja (az anyaméhben), erről legfeljebb leszoktatni lehet.

2015. szept. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsóval. Emellett, ha szakirodalomról van szó, inkább a fejlődéslélektan könyveket javaslom, nem ezeket a szakmailag abszolút kifogásolható, divatos tucatkönyveket! Ettől, a "kötődő nevelés" fogalomtól is borsózik a hátam. Nagyon divatos, idióta fogalom, csak éppen a lényegről nem beszél. A lényeg meg az, amit szenzitív válaszkészségnek hívnak. Az anya reagál a gyermekére, a gyermek meg képes megnyugodni. Ez kölcsönösen működik! Az anya nem isten, hogy minden rajta múljon. Megteszi, amit tud emberileg, időnkét hibázik is. Mert emberből van. Aki szeret, örül, de időnként elfárad, türelmetlen is. Egy gyerknek fontos, hogy ezt is lássa, ne csak a tökéletes tankönyvi anyát, aki annyira szorong, hogy képtelen az anyai ösztöneire hallgatni.

Másokra meg olyat mondani, hogy rossz anya... nem minősíteném... a saját bizonytalanságát tükrözi. Nem kell senkinek sem megfelelned kérdező. Nem azon múlik a jó anyaság, hogy kinek hol alszik a babája. Az ágyában, vagy az ölében.

2015. szept. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Utolsó előttiről beszéltem!
2015. szept. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"vékony üvegfalon keresztül beszélsz a babáddal?"


A baba az újszülöttkocsiban volt, míg ő simogatta. Egyáltalán nem szükségszerű a babának a mama ágyában aludnia, kedves válaszoló! Még mindig nem ezen múlik a kötődés és a jó anya gyerek kapcsolat! Ne kelts bűntudatot, mert ezzel ártasz!

2015. szept. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem akartam bűntudatot kelteni, sajnálom, ha így lehetett érteni, biztosan nem gondoltam át eléggé, amit írtam. Egyszerűen kérdezni akartam, hogy mit hogyan _érez_ a kérdező? És a nyersnek ható hozzászólásaimmal pontosan ugyanaz volt a célom, mint pl. a 8. válaszolónak: az érzéseire és ösztöneire hallgasson, ne tévhitekre, babaápolási könyvekre. Én azt éreztem a bevezető hsz-ból, hogy könyv hatására tett úgy mindent, ahogy tett, és maga is bizonytalan abban, hogy jó-e így (és ki is derült, hogy olyan nagyon nem álltam messze az igazságtól). Szerintem _ez_ a nem jó. Bármelyik könyv nagyon sokat árthat, ha elnyomjuk vele az ösztöneinket, bármit súgjanak is azok.
2015. szept. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Mondjuk én nem tudtam volna megállni, hogy egy kis 2 napos újszülöttet ne vegyek ki az ágyából, ha sokáig sír (szerintem 10 perc az sok idő ilyen pici babánál). Ráadásul valószínűleg a szobatársad is szeretett volna pihenni, lehet hogy tudott volna szundítani pár percet mert mondjuk az ő babája épp nyugodt volt, de nem tudott mert akkor meg a te babád sírt, viszont te nem vetted ki - ő ezt úgy értelmezhette hogy nem is próbáltad megnyugtatni. Bár arra, hogy ezt így a fejedhez vágta, nem mentség.
2015. szept. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
28%
A kötődő nevelésbe teljesen belepistult anyák látják így a többieket (mint a 15-ös), ha felmerül, hogy egy baba sír, akkor rögtön beleképzelik, hogy biztos trenírozza a gyereket, meg nem veszi fel, és a többi suttogó módszer. Holott a kérdező semmi ilyesmit nem írt, csak annyit, hogy a kis kocsiban aludt a gyerek. Mert nyilván ha valaki nem köti magára a gyereket már a szülés után két órával, akkor az azonnal rosszat akar a gyereknek.
2015. szept. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!