Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok, ha a 7...

Rossz anya vagyok, ha a 7 honapos kislanyomat egy napra a nagyszulokkel hagyom, amig a parommal elmegyunk egy masik varosba elintezni par dolgot?

Figyelt kérdés
Nem cipelnenk magunkkal, mert kb 8 ora, mire mindennel megvagyunk, es ugy gondoltam, hogy a nagyszulokre hagyom addig a picit. Etrend miatt kicsit kemeny a szeklete, hetfon a doki szekletpuhito szirupot irt ki, az ota is issza, mert neha meg mindig kicsit kemenyebb neki es nehezen jon ki. Megbizhato emberekre hagynam ot arra az egy napra, nem ismeretlen babysitterekre, es hat kaptam egy olyan kommentet, hogy elso legyen a baba, es csak utana a tobbi. Persze normalis, hogy a gyerekem az elso, de ez a 7 honap alatt nem voltam semerre, a kicsivel voltam allandoan, ha dokihoz kellett menni vagy nagybevasarlast elintezni mar orultem, hogy vegre ki birok mozdulni, es nagyon jol esne, ha a parommal kettesben el tudnank menni, kikapcsolodni addig is, de ez a megszolas utan nem tudom, hogy hagyjam-e itthon, vagy maradjak vele es a parom menjen egyedul... Nem akarok rossz anya lenni, nem is szoknek a gyerekemtol, eszem agaban sincs, csak jo lenne kimozdulni kicsit...
2015. szept. 17. 11:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
70%

én akkor egy elvetemult no vagyok, mert 5 honapos volt a fiam, mikor elkezdtem egy nyelvtanfolyamot és napi 4 orát volt a nagyszuloknél -hétfotol péntekig.. most 1,5 éves, de már "csak" heti 1,5 napot van a nagyinál.

nem lesz semmi baja a gyerekednek, nem vagy tul laza sem..ez igy teljesen normális, ahogyan csinálod.

egyébként itt 14 hét szulési szabadság van, utána vissza kell menni dolgozni, de senki sem ostorozza ilyennel magát, hogy szar anya e...

2015. szept. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz anya. Ha nem is kikapcsolódni mész akkor is feltöltődsz egy kicsit, és egy gyereknek nem egy robotra van szüksége hanem egy kiegyensúlyozott anyára. Szerintemnyugodtan elmehetsz sőt néha napján szórakozni is menj el. 😉 Kicsit legyél önző és magadra is gondolj. Én 14 hónaposan hagytam anyukámra először a lányomat, hogy szórakozni menjek és az a három óra egy igazi wellness hétvégével ért fel nekem 😄. Most várom a kistesót tuti hogy nem fogok ennyit várni...
2015. szept. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
38%
az én fiam már 2 hónapos korában ott is aludt a nagyszülőknél azóta is 3-4 hetente ők kérik, hogy had aludjon náluk, ezenkívül minden héten van saját programom pár órás amikor a férjem van itthon a gyerekeinkkel , soha nem éreztem hogy ezért rossz anya lennék, legalább én is feltöltődöm, amikor nincsenek itthon nyugodtan tudok egy nagytakarítást csinálni, vagy rendbe tenni az udvart-kertet, nem állandóan azt lesni melyiknek épp mi az óhaja-sóhaja, a kicsi mikor esik le épp vmiről és eközben csinálni még a házimunkát :)
2015. szept. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
55%

Én az itteni kommentelőkön akadtam ki! Ti mi a fenét képzeltek magatokról?

Idejön szegény, hogy pár jó szót kapjon, erre még ti is a földbe döngölitek? Ha névvel, arccal kellene vállalni a véleményeteket, akkor nem lenne egyikőtöknek se ekkora szája, lefogadom!


Amúgy én nagyon rossz anya lehetek ezek szerint, mert én már 6 hetesen félnapra a nagyira hagytam! Na és? Nem csak magamnak szültem azt a gyereket, nem sajátítom ki.

Ennek csak előnyei vannak, mert azóta már 8 hónapos és nagyon jól elvan a nagymamájával (anyósom), akiben 100%-ig megbízom, a nagyi imádja és a baba is szívesen tölti vele az időt!

Később csak probléma lenne belőle, ha nagyon ,,anyás" lenne és egy percig se lehetne másra hagyni. Főleg, mivel hamarosan kistesója lesz.

2015. szept. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!