Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel kezeled újszülött...

Mivel kezeled újszülött kisbabád koldokcsonkjat? Orvos írt fel valamit?

Figyelt kérdés
2015. szept. 29. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Alkoholt írt fel, azzal alaposan letörölgetem a csonk alatt, és utána behintőporozom.
2015. szept. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekünk szaliciles alkoholt írt fel a gyerekorvos, fültisztító pálcikát kellett belemártani, és azzal körbekenni a csonkot. (A kórházban is ezzel kellett kezelni.)

Semmi mást nem kellett használnunk.

2015. szept. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Alkoholt használtunk, semmi mást. A hintőporról kifejezetten letiltottak minket, mert hogy csomósodik és beleragad.
2015. szept. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Bella169 ***** válasza:
Tiszta 70%-os patikai alkoholba mártott fültisztítópálcikával töröltem át minden pelenkázáskor.
2015. szept. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én dilemmában voltam mert első gyereknél tiltották a hintőport és kizárólag alkohollal lehetett, másodiknál tiltották az alkoholt és csak hintőporral lehetett..

Tapasztalatom az volt hogy a hintőpor bele ragadt és csomósodott, nem is használtuk tovább. Alkohollal meg voltam azelőtt elégedve de azt nem engedte az orvos így maradt a sima gyógyszertári oxigénes víz meg a fülpálcika. Legközelebb nem hallgatok senkire és 70%-os alkohollal fogom kezelni mert az vált be legjobban.

2015. szept. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Betadine-t csepegtettünk rá miután leszáradt. Addig semmit.
2015. szept. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmivel. Forralt vizes gézlappal tisztán tartottam, hagytam levegőzni, 4 naposan leesett, ma két hetes gyönyörű a köldöke.
2015. szept. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!