Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A férjem minden vágya egy...

A férjem minden vágya egy baba, most úgy néz ki, összejött. Ti mit tennétek? Mi van, ha nem leszek jó anya?

Figyelt kérdés

Én eddig amellett voltam, hogy nem akarok gyereket és úgy gondoltam, hogy a férjem is... Mármint mennyire lehet felnőtt egy olyan férfi, akinek az egyik kedvenc "hobbija" a gyorshajtási bírságok gyűjtése? Vagy nem iszik 1 napig, mert nem olyan márkájú ásványvíz van itthon, amit ő szeret?

Egyszerűen képtelen vagyok elképzelni magam az anyaszerepben. Mármint könyörgöm, egy teknősre képtelen vagyok figyelni, nemhogy egy babára. Az egyik barátnőmnek nemrég lett kisbabája és ha felemelem, akkor sem azt gondolom, hogy "jaj, milyen édes", hanem az kattog a fejemben, hogy nehogy leejtsem, vagy ne akkor legyen valami baja, amikor az én kezemben van.

Ő (a babás barátnőm) is mondja, hogy ettől nem változik akkorát az életem, nem lett ettől ő sem háziasszony, vagy bármi ilyesmi, ugyanúgy nő maradt és megvannak a régi programjai, nem hanyagolják el a párjával a régi hobbijaikat, ismerőseiket, szervezés kérdése az egész.

Oké, eddig értem. De mi van akkor, ha a baba 3 hónapos korában jövök rá, hogy nem vagyok anyának való?!


2015. okt. 21. 19:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Te tényleg nem erted. Mindegy. Felsoroltal ezer gyerekes indokot a gyermekvállalás ellen...
2015. okt. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
82%

"Utolsó, szerinted én C-vitamint szedek fogamzásgátló helyett? :) "

Szerinted gondolatolvasó vagyok, honnan tudnám, mit szedsz és miért? Összevissza csapongsz, valahogy erre mégsem tértél ki, csak a férjed vízivási szokásaira pl.

2015. okt. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
82%
És fenntartom, hogy fel kellene már nőni. Neked is.
2015. okt. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Aki tervezi a babát, annak is vannak ilyen gondolatai.

Majd hozzánőttök a feladathoz.

Az emberből attól lesz anya, hogy adott a baba, akiről gondoskodni kell.

MÁs gyereke nem mérvadó, mert a tiéd az a tiéd lesz.

Nekem három gyerekem van, de mások gyerekeivel én sem nagyon szeretek foglalkozni. Ehhez plusz adottság kell szerintem. A sajátodra viszont kódolva vagy, szóval ne aggódj!. :)

2015. okt. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem ártana kicsit észhez térnetek mindkettőtöknek és felelősséget vállalnotok az életetekért. Ez csak döntés kérdése, képesek vagytok rá csak akarni kell. Ha magatoktól ezt eddig nem is értétek fel ésszel, a gyerek miatt mostmár kénytelenek lesztek normálisan viselkedni.
2015. okt. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Ha a férjed apuka lesz, akkor be fog nála kattanni, hogy vigyáznia kell rátok és nem fog gyorshajtási bírságokat szedni indokolatlanul.. Mármint nem a sebességhatár +10-re gondolok, hanem ha 200zal hajt az autópályán.

A víz kérdése pedig egyáltalán nem komoly.. Van egy ilyen rigolyája és kész. Ettől miért lenne gyerek? Én meg azzal a kispárnával alszom, amivel csecsemő korom óta..már inkább egy rongy, mint egy párna. Ettől még hiszem, hogy jó anya leszek.

A párom pedig nem hajlandó vizet inni bögréből, és folyton elhagyja az összes zokniját a lakásban, úgy kell utána szedegetnem. És? Ettől még tudom, hogy nagyon jó apa lesz.


Egyébként ettől még állítom, hogy vannak olyan emberek, akik alkalmatlanok, hogy szülők legyenek. A legtöbb tudja is magáról és nem vállal gyereket.

A férjednek minden vágya egy baba.. Mindent meg is fog tenni érte/értetek (remélhetőleg), lehet jó apa attól függetlenül, hogy egy bizonyos márkájú vizet hajlandó inni.


A te részedről pedig, hogy alkalmatlan vagy rá, vagy csak megijedtél. Nos ezt ennyiből nem tudhatjuk. Ezt csak te tudhatod.

2015. okt. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
A barátnőm gyerekfóbiás volt, kb. így gondolkozott a babákról mint te, aztán terhes lett, és mire a kicsi 3 hónapos lett elmúlt a fóbia... :) nemsokára megszületik a második baba is náluk. :)
2015. okt. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Mi a frászért szülsz, ha a hátad közepére nem kívánod a gyereket? Miért nem védekeztetek? Nem hiszem el, hogy foggátló mellett lettél terhes. Vagyis lehetsz, csak akkor NEM szedted megfelelően a tabit > más módszert kell néznetek, ha ennyire megbízhatatlan vagy.
2015. okt. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Hát, most már ott a gyerek, írod, hogy pozitívak a tesztjeid. Aki szeretné a gyereket, azok is be szoktak pánikolni, márcsak ha a asaját példámat nézem. Nem kell mintaanyának lenni, senki sem tökéletes. A ,,Ti mit tennétek?" kérdésedet nem egészen értem, az jött le a kérdésedből, hogy tudatosan vállaltátok a babát, vagy legalábbis nem tettetek ellene. Ebben az esetben azt lehet tenni, hogy ha a félelmeidet úgy érzed, hogy nem tudod egyedül kezelni, akkor elmész egy szakemberhez (pszichológushoz, pszichoterapeutához, családállításra, stb.).


Én nemhogy egy teknősre, de még egy növényre se tudok vigyázni, férjem érdeme, hogy a növényeink életben vannak:D A saját gyerek az más. Mondjuk, ha eddig is ezt gondoltad a gyerekvállalásról, akkor én nem mentem volna bele a helyedben, mert többféleképpen is elsülhet, lehet, hogy meglátod majd mozogni a 9-12 hetes ultrahangon, és azonnal megszereted, lehet, hogy ez akkor lesz, ha majd először megmozdul a hasadban, vagy ha a születése után először a kezedbe fogod, vagy később, mikor csecsemő, vagy már nagyobb, de az is lehet, hogy sosem fogod igazán élvezni. Azért az előbbire általában több az esély szerencsére. Barátnőm sem akart még gyereket, náluk ráadásul a kapcsolat is nagyon friss, és védekeztek is rendesen, de nem hatott az eseményi utáni sem. Végül többhetes vívódás után úgy döntött, megtartja, és most már nagy örömmel vásárolja a kisruhákat, és simogatja a hasát.


Kívánom, hogy minden jól alakuljon nálatok, de legközelebb ne vállalj be tudatosan egy másodikat, ha nem érzed magad biztosnak benne.

2015. okt. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ja bocs, most látom a kommentedben, hogy gyógyszer mellett sikerült be a baba. Akkor az ide vonatkozó részeket töröld gondolatban az előző kommentemből. Azt tudom, hogy én megtartanám a helyedben, de ez én vagyok. A ,,mi van, ha rossz anya leszek" szerintem nem indok arra, hogy elvetetsd. Aki ilyenen gondolkozik, abból általában nem szokott rossz anya lenni.
2015. okt. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!