Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A férjem minden vágya egy...

A férjem minden vágya egy baba, most úgy néz ki, összejött. Ti mit tennétek? Mi van, ha nem leszek jó anya?

Figyelt kérdés

Én eddig amellett voltam, hogy nem akarok gyereket és úgy gondoltam, hogy a férjem is... Mármint mennyire lehet felnőtt egy olyan férfi, akinek az egyik kedvenc "hobbija" a gyorshajtási bírságok gyűjtése? Vagy nem iszik 1 napig, mert nem olyan márkájú ásványvíz van itthon, amit ő szeret?

Egyszerűen képtelen vagyok elképzelni magam az anyaszerepben. Mármint könyörgöm, egy teknősre képtelen vagyok figyelni, nemhogy egy babára. Az egyik barátnőmnek nemrég lett kisbabája és ha felemelem, akkor sem azt gondolom, hogy "jaj, milyen édes", hanem az kattog a fejemben, hogy nehogy leejtsem, vagy ne akkor legyen valami baja, amikor az én kezemben van.

Ő (a babás barátnőm) is mondja, hogy ettől nem változik akkorát az életem, nem lett ettől ő sem háziasszony, vagy bármi ilyesmi, ugyanúgy nő maradt és megvannak a régi programjai, nem hanyagolják el a párjával a régi hobbijaikat, ismerőseiket, szervezés kérdése az egész.

Oké, eddig értem. De mi van akkor, ha a baba 3 hónapos korában jövök rá, hogy nem vagyok anyának való?!


2015. okt. 21. 19:09
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Én nem tudnék gyereket elvetetni, habár nekem szintén gyerekfóbiám van és szülésfóbiám, de tudom, hogy jó szülők lennénk a párommal. Én csak a legelejétől rettegek (terhesség, szülés, a testem változása, csecsemőkor), az összes többiről tudom, hogy menni fog.

Neked is azt javaslom, hogy tartsd meg és igyekezzetek felnőni a feladathoz. Valószínűnek tartom, hogy nem fogtok egyik napról a másikra hirtelen felelősségteljes gyerekimádó és otthonülő emberekké válni, ez egy hosszabb folyamat eredménye. A gyerek érdekeit tartsátok mindig szem előtt és szeressétek, a többi megoldja magát.

2015. okt. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!