Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya lennék?

Rossz anya lennék?

Figyelt kérdés

Én úgy érzem velem van a baj.

Lassan egy hónapos a babàm, iszonyat nyűgös, szinte egész nap altatom hogy pihenjen valamennyit,làthatóan álmos de egyszerüen nem tud elaludni vagy ha mégis kb 20 percre és ez megy lassan egy hónapja.

Én ezt nem így képzeltem persze tudtam hogy nem lesz könnyü, de erre sem szàmìtottam hogy nem lesz egy nyugodt percem sem. Persze ezt senki sem mondta hogy lesznek ilyenek is csak a szépet és jót. Úgy érzem nem vagyok felkészülve, nem érzem azt a boldogságot amit ilyenkor kellene. Természetesen imàdom a babámat, csak még nem öntöttek el azok az igazi anyai érzések.

Velem lehet a baj?


2015. okt. 30. 09:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nyugodtan viheted mar setalni! En par naposan mar vittem, csak oltoztesd be jol. Mindkettotoknek jol fog esni!


Ez ilyen , majd jobb lesz, jo anya vagy!

2015. okt. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Egyrészt próbáld ki a hordozókendőt, nekünk nagyon bevált. Másrészt írod a "vele-sírok-sírást", ez nálunk hasfájás tünet volt. Amennyiben eszel tejet tartalmazó terméket, vond ki az étrendedből és adj a babának hasfájásra cseppeket. Egyébként az én lányom csak és kizárólag rajtam aludt napközben, sokszor hordozva.
2015. okt. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Mindenképpen vidd ki sétálni még ma! Én már egy hetesen vittem levegőzni!

A friss levegő csodákat tesz!

És nem vagy rossz anya! Idő kell, míg összecsiszolódtok!

2015. okt. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

a friss levegő nagyon fontos a fejlődés számára. Egyrészt az immunrendszerét ezzel erősíted. Másrészt növekedési hormon termelést elősegíti. A szakember már 2 hetes kortól minimum napi 45-60 perc levegőzést javasolnak.

Társasházban nehezebb persze, mire felöltöztök lementek már jöhettek is vissza. De akkor is meg kell oldani. Az erkély nem elég, mert nem csak a jó levegő nyomja el, a zajoknak is nagyon nagy szerepe van...egy ekkora csecsemő még nem nézelődik, ki sem lát a mózesból, de már figyeli a zajokat, és az erkélyen maximum pár félét hall...de ha tolod őt, akkor új és új ingerek érik, mellesleg el is ringathatja őt a rázkódás.

Ezen felül a levegő minősége sem mindegy, egy erkély nem tudja azt nyújtani, mint egy ősfás park, de az én lányom pl vidéken 3-4 órával többet alszik napi szinten, mint Budapesten.

2015. okt. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az én babám is állandóan sírt. Kezdő is voltam, ügyetlen is és kifogtam egy sírós babát.


Nekem az első hónapokban csak a kezemben volt a baba, napi 14-16 órákat simán. Csak rajtam eludt el, de akkor is 20-30 perces ringatás után. Babával a kezdemben végeztem a házimunkát amit tudtam. Éjszaka csak cicin aludt el, szinte egész éjjel a cici a szájában volt.


Persze próbáltam én leszoktatni, de mikor már szédültem a fáradtságtól akkor feladtam és azt mondtam legyen ahogy a baba akarja.


1 évesen szoktattam le az éjszakai ciciről, 1,5 évesen a saját szobájába szoktattam át és teljesen elhagytuk a szoptatást, mindezt 0 sírással.


Ma 2,5 éves tökéletesen kiegyensúlyozott önálló gyerek, persze vannak hisztik de semmi vészes. Egyedül alszik, 1 nap alatt szoktattam rá a bilire szóval úgy értem megérte az ő ütemében fejlődni és nem kényszeríteni rá olyat amihez még éretlen volt.


Szerintem arra próbálj rájönni mire lehet szüksége a babádnak és azt add meg neki. Lehet a közelségedet igényli ő még, a hordozókendő jó megoldás lehet erre.

2015. okt. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!