Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért "gáz" ha 2 évesen...

Miért "gáz" ha 2 évesen teljesen egyedül fürdik?

Figyelt kérdés

Játszón beszélgettünk ismerős anyukákkal és csatlakozott egy új anyuka is.

Beszélgettünk a fürdésről, mire közöltem, hogy 2 évesem egyedül fürdik.

Egyedül nyom tudfürdőt és mossa meg nagát, fenekét és a nunit is.

Míg ő fürdik, addig én pakolászok, néha rá nézek.

Erre az anyuka, majdhogynem kicsattant, hogy ő a 3 évesét mai napig fürdeti és szerinte ezt még nem kell tudnia, mármint egyedül mosakodnia.

Olyan stílusban adta elő magát, hogy én sem hagytam magam és rávágtam, hogy szerintem egy három évesnél igenis alapvető dolog, hogy tudja magát megmosni, ez a szülő hiányossága.

Húzta a száját, majd el is mentek rá kisidőre.


Most tényleg ennyire rossz, hogy önálló?

Ezen így ki kell akadni?


2015. nov. 9. 22:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Nyilván nem baj, ha önálló.... De minek ezen vitatkozni?
2015. nov. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%

az hogy önálló nem gáz

de annak, hogy "egyedül fürdik" kicsit más a jelentése..és amúgy igen, van aki magára hagyja a fürdőben az ilyen kicsi gyermeket és büszke is rá...na az gáz.

2015. nov. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Én szoktam egyedül hagyni, mert egyedül lehet hagyni.

Nem vita tárgynak szántam, csak mindenki erről mesélt/beszélt. Tulajdonképp egyik anyuka sem tudta ezt a szituációt hová tenni.

2015. nov. 9. 22:18
 4/23 anonim ***** válasza:
75%

Az enyém is egyedül fürdik, csak nálunk fügyi is van, azt segítek megmosni és eggyúttal a fenekét is átmosom. Egyébként ugyanaz a felállás, mint nállatok. Bekészítem másnapra a mosást, közbe pancsol, ha van kedve éneklünk...

Nem szeretem az ilyen beszólogatós anyukákat. Az ilyen abba is beleköt, ha te mást adsz a gyereknek reggelire, mint ő. Az ő baja ha megsértődik. Erre a típusra egyébként nem szabad ráhagyni a dolgokat, ha nem szólsz vissza vérszemet kap és feljogosítva érzi magát, hogy mindenben kioktasson. Sajnos tapasztalat.

2015. nov. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

"Én szoktam egyedül hagyni, mert egyedül lehet hagyni. "


Mindenesetre a furdoszoba balesetveszelyes hely.

2015. nov. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%
Ad 1. akármit mondasz egy 2 éves nem tudja elég alaposan megmosni magát! Ad 2. Piszkosul nem kéne egy 2 évest egyedül hagyni a fürdőben!!!! Egy percre sem!!!! Én az 5 évest se hagyom!!! Megmossa magát, de ott vagyok vele!!!
2015. nov. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy 2 éves nem tudja olyan alaposan megmosni magàt mint ahogyan a felnőtt teszi!
2015. nov. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy két éves gyerek nem tudja úgy megmosni magát mint egy felnőtt. Ennek több oka is van, az egyik, hogy el sem ér a keze mindenhova. Minden ovis wc-s kérdésnél feljön, hogy még a kicsi óvodásoknak is az óvónénik/dajkák törlik a feneküket, mert nem ér el oda a kezük. Akkor hogyan mossa meg a lányod a fenekét alaposan? Mert az egy dolog, hogy elkenegeti magán a habfürdőt/szappant/mosdókenőcsöt, de annak nagy része csak maszatolás, akármennyire is ügyes és önálló a lányod. Én mondjuk ki nem akadnék ezen, rád hagynám. Nem az én gyerekem marad koszos, hanem a tiéd.
2015. nov. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Egy 2 éves biztosan nem tudja megmosni úgy magát, ahogyan kell. Én a 3,5 éves fiamat átmosom rendesen, lehet, hogy az én hiányosságom, de nem érdekel, legyen tiszta.

Egyedül hagyod, mert lehet? Hát, szép. Én a múltkor egy pillanatra kiléptem a fürdőből és abban a pillanatban csúszott meg a fiam a kádban és koppant be a feje. Egy 2 évest egyedül hagyni, gratulálok! Ne kegyél olyan büszke magadra, mert a gyereked nem lesz tiszta (pláne nemiszerv) és balesetveszélynek teszed ki nap mint nap.

2015. nov. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem oktattalak volna ki emiatt, mert a te dolgod, te gyereked. Jó dolog az önállóság, és önállóságra is kell nevelni a gyerekeket, de ezt is normálisan és normális mértékben. Egy két éves nem képes arra, hogy elég alaposan és megfelelően tisztálkodjon ahogy ezt már előttem is írták.

A fürdőszobában egy kád vízben magára hagyni egy ilyen korú gyereket pedig kifejezetten veszélyes.

Nem igaz, hogy magára lehet hagyni. Bármilyen jó gyerek, sosem tudhatod, hogy mi jut egyszer eszébe, mit próbál ki ami neked eszedbe sem jutna, és amivel veszélybe sodorja magát. De nem is kell ez, elég ha csak feláll és megcsúszik, beüti a csapba a fejét.

2015. nov. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!