Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért "gáz" ha 2 évesen...

Miért "gáz" ha 2 évesen teljesen egyedül fürdik?

Figyelt kérdés

Játszón beszélgettünk ismerős anyukákkal és csatlakozott egy új anyuka is.

Beszélgettünk a fürdésről, mire közöltem, hogy 2 évesem egyedül fürdik.

Egyedül nyom tudfürdőt és mossa meg nagát, fenekét és a nunit is.

Míg ő fürdik, addig én pakolászok, néha rá nézek.

Erre az anyuka, majdhogynem kicsattant, hogy ő a 3 évesét mai napig fürdeti és szerinte ezt még nem kell tudnia, mármint egyedül mosakodnia.

Olyan stílusban adta elő magát, hogy én sem hagytam magam és rávágtam, hogy szerintem egy három évesnél igenis alapvető dolog, hogy tudja magát megmosni, ez a szülő hiányossága.

Húzta a száját, majd el is mentek rá kisidőre.


Most tényleg ennyire rossz, hogy önálló?

Ezen így ki kell akadni?


2015. nov. 9. 22:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
76%
Ez a gyakori kérdések a zseni gyerekek szüleinek gyűjtőhelye :) Két évesen teljesen egyedül fürdik teljes alapossággal... közben pedig biztos kiolvassa a HVG -t. És még anyuka van megsértődve ha emiatt hülyének nézik. Én is otthagytalak volna a játszótéren mert az ilyen szülőktől igyekszem elhatárolódni.
2015. nov. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
64%
Alapszabaly: kisgyereket egyedul furdokadban egy percre sem hagyunk!!! Rengeteg tragedia tortent mar emiatt, megcsuszik, beveri a fejet, mire fordulsz egyet a szennyesruhaval mar meg is fulladt...
2015. nov. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
86%

Azért "gáz" mert életveszélyes.

És mert ezek szerint sosincs rendesen megmosdatva szegény gyerek...

Könyörgöm, két évesen jó hogy nem kell magának főznie...

De ez pont egy jó példa: lehet hogy ott is képes lenne arra, hogy mindenfélét beledobáljon egy nagy fazékba, tegyen bele sót, meg fűszereket, de hogy a végeredmény nem az lenne mintha egy felnőtt csinálná, az biztos.

Érzed a különbséget, ugye?

2015. nov. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Egy saját gyerekkori történet: 4 éves lehettem, felnőttnek lábszárközépig érő vízben mászkáltunk apámmal a Balatonban és ebihalra vadásztunk. Nekem jó bulinak tűnt páros lábbal ugrálni a vízben (nekem csípőig ért talán). Az egyik ugrásnál beakadt valamibe a lábam és hasra vágódtam, eltűntem a vízben.

A mai napig megvan a látvány, a buborékok, a kék víz - de egyszerűen még nem tudtam, hogy fel is állhatnék, hanem fuldokoltam a vízben.

Apám épp háttal nekem, anyám vette észre a partról, hogy eltűntem és ordított neki, hogy keressen meg. Szerencsére max. 5-10 mp-et voltam víz alatt, de ha apám nem ránt ki és állít lábra, simán megfulladok a 30-40 centis vízben. 4 évesen.

2015. nov. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
88%

Milyen baromságokon tudnak veszekedni az anyák...


Sztem inkább az a gáz h egyedül hagyod, megcsúszik beveri a fejét, nem bír felallni és meg is fullad...


Amúgy egy 2 éves nem mosakszik meg rendesen. Nekem 21 hónaposom van, és ő is nagyon szépen szétdörzsöli magán a tüsfürdőt mindenhol de azt azért nem lehet rendes fürdésnek nevezni pedig mindenporcikáján végigmegy.

2015. nov. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Hát én a nemiszervét es a popsiját tuti átmosnám alaposan. De nem is ez a lényeg. Hanem, hogy amig te pakolászol, addig a gyereked megfulladhat. Nyáron is magára hagyod a kismedencében? Csak azért, mert mondjuk ügyes,szofogado gyerek? Ettöl még megcsuszhat és üegfulladhat secperc alatt két ránézés között.


Ahhoz pedig igazán nem volt jogod, hogy a szemére hányd, hogy ez az ö hiányossága, hogy az ö gyerekét fürdetni kell a mai napig. Valoszinüleg az a gyerek is szétkeni a tusfürdöt magán, hiszen tök jo buli, de ez nem nagy cucc ezt már egy másfél éves is csinálja. Tehát ha mindössze annyi a különbség az ö fürdetése és a tiéd között, hogy a te gyereked egyedül van, ö meg ott marad vele, akkor ne haragudj, de neki van igaza. És én it otthagytalak volna.

2015. nov. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Hát, mivel a konyha a fürdővel szemben van a 45m2-en, így mindent hallok.

Mem tudom, szerintem abszolút normális dolog.

3 éves gyerkőc anyjának meg szégyen, hogy nem tudja magát megmosni!

Hihetetlen, de IGEN, rendesen meg mossa magát!!!

Alul én is átmosom.


Hát, mi ilyenek vagyunk hála az égieknek, nem egyformák a többiekkel.


Attól, hogy valakinek nem egyezik a vélemènye, attól magát minősíti ha "rátámad" egy ellenkező véleménnyel rendelkező személyre.


Én büszke vagyok, mert megtanítottam erre is! Az,hogy más nem, az az ő dolga.

Sosem degradàlok le senkit sem, ő vele sem tettem volna, ha nem puffog.

De ami igaz, az igaz!

2015. nov. 10. 12:01
 18/23 anonim ***** válasza:
76%
Te tudod, te dolgod. Neki nem kell szégyenkeznie, én úgy gondolom és akkor maradjunk ennyiben.
2015. nov. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
71%
De most akkor te mire fel is vagy olyan büszke? Arra, hogy szétkeni magán a tusfürdöt? Mert, mint azt már irtam, ez nem nagy cucc, ezt élvezik a kicsik. Vagy arra, hogy otthagyod? Mert ez meg téged minösit.
2015. nov. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
81%

"3 éves gyerkőc anyjának meg szégyen, hogy nem tudja magát megmosni! "


erosen el vagy tevedve. Meg szerintem abban is amit a te gyereked tud. Valoszinuleg a szulok tobbsege nem minositene furdesnak azt amit te muvelsz.

2015. nov. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!