Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én már soha nem fogom élvezni...

Én már soha nem fogom élvezni az anyaságot?

Figyelt kérdés
Mindig vártam, hogy könnyebb legyen, majd idővel jobb lesz és hazudnék, hogy ha azt mondanám nem könnyebb és nem jobb, de nem az igazi...:( Vannak szuper napjaink, olyankor minden szuper és nem gondolok ezekre, de az esetek többségében csak a nehéz dolgok vannak. Mondhatnám úgyis, hogy a neheze, a rossz pillanatok elnyomják a jót. Lassan másfél éves, soha nem volt egyszerű eset. Sokat sírt első perctől, hasfájós volt, nem aludt, nem ment a szoptatás sem (nehezen indult be és vért izzadtam érte), az evés sem volt az igazi. A mozgásfejlődéssel egyre könnyebb és jobb lett, de mint írtam korábban még elmarad az a minden kerek és így van jól érzés. Azóta sem alszik, rengetegszer ébred, már azt sem tudom mikor aludtam egy jót. Nem akar enni sem sokszor, kiveri a kanalat a kezemből, kiköpi az ételt. És nagyon, de nagyon akaratos és elkezdte a hisztit is már egy jó ideje. Szóval semmi sem könnyű és egyszerű vele. Próbálok türelmes lenni, rengeteget foglalkozok vele, éjszakánként dédelgetem, ha nem alszik, bevetek mindent, hogy egyen, magamhoz ölelem, amikor rúg, vág, hisztizik és türelemmel, szeretettel vagyok iránta. Sokat mondókázunk, énekelek neki, rajzolok...Úgyhogy felé nem mutatom ezeket az érzéseimet, de a sírás kerülget, mert én megszűntem lassan létezni, csak ő, csak vele, csak érte és ha ki is mozdulok kezdődik minden elölről. Biztos azért is ilyen nehéz, mert rengeteget vagyok vele egyedül, mert a férjem sokat dolgozik és a rokonok, barátok messze vannak, újakat meg nem sikerült szerezni (pár szót váltunk a játszótéren, de mindenki vagy már vagy párban van, vagy itt élnek a rokonok és nem hiányzik nekik a társaság, mert nincs űr) Szóval már elfogadtam, hogy megszűnt a régi életem és olyan már soha nem lesz, de azt hittem ebben is kiteljesedek majd, hogy lassan kerek lesz minden, de még mindig nem érzem ezt és már lassan másfél éve "csinálom". Mielőtt bárki elítélne tervezett baba volt, vártunk is rá sokat és emiatt még szörnyűbb ez az érzés, mert olyan mintha nem tudnám értékelni ezt a csodát, amit kaptunk, mert mások ölni tudnának érte. Beszélni erről így nyíltan senkinek nem merek, mert azt hinnék, hogy nem szeretem a gyerekemet és minek nyávogok, de ki kellett írnom magamból, mert most úgy érzem nagyon nehéz...
2015. nov. 26. 12:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van egy olyan érzésem, hogy a fejedre nőtt... persze látatlanban nehéz bármit mondani.

Talán épp itt az ideje határokat húzni! Az evésidőben lehet enni, ha nem eszik, akkor megvárja a következőt. (ha sír akkor is vár)

Éjaszaka nincsen babusgatás, hanem alvás van. Különben egyikőtök sem lesz kipihent, ahnem hulla fárdat, ami indulatokat generál. Tehát éjjel egy kis simi mehet, de nincsen ringatás, kiveszegetés és társai. Halkan mondod neki, hogy éjaszaka van, aludni kell. Picit vele vagy. Kimész, vársz. Ha sír pár perc múlva visszamész, majd nyújtod az időket. Meg kell tanítani egyedül is elaludni, aludni.

Legyen napirend, amiben van közös játék, önálló játék, kinti program, hivatalos program. A napirend legyen kiszámítható és nagyjából tartsd az időkereteket.

Muszáj határokat állítani, különben a gyermeked is bizonytalan lesz és jön a magatartási probléma és a szorongás. Éjjel meg keljen az apja is időnként, nem fog belehalni, ha besegít. Nem csak a külső munka a munka, hanem a gyermeknevelés is!

2015. nov. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Arra gondolj hogy ez több millió sőt milliárd anyuka átéli nem vagy gyedül ha ez vigasztal :D sok séta torna jól le kell fárasztani ;) :) néha mamára is lehet bizni ne feladtként éld át hanem szivel lélekkel csináld megfogja érezni a babád
2015. nov. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Na itt egy újabb idióta! Jól írtad te tényleg csak nyávogsz. Alkalmatlan vagy anyának lássuk be. Csak szegény gyereket sajnálom. Sírva könyörgöm ne szaporodj tovább. Belőled egy is sok, sőt! Őszinte részvétem a kicsinek, hogy egy ilyen hülye liba adott életet neki, mert anyának nem neveznélek!
2023. okt. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!