Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó minőségű de olcsó (max...

Dalmikacska kérdése:

Jó minőségű de olcsó (max 30-40ezer), ugyanakkor új és menetiránnyal ELLENTÉTESEN beköthető gyermekülést hol találhatok?

Figyelt kérdés
Semmiképp nem érdekelnek a használt cikkek, több okból sem. (nemtudom karmbolos-e, 99%-ban szemben beköthetőek stb) Én reálisnak a 30-40ezer forintot tartom egy ülésért, azért is, mert egy 97es suzuki swiftben utazunk, nem egy űrhajóban... (bár egyszer majd talán megtehetjük). Egy viszont fontos, a gyermekem VÉDELME és kényelme. Egy ABC design risus hordozóval már befürödtünk, mert a cseppemnek kényelmetlen volt, akkor egy lengyel hordozóba került, amiről nem tudom, hogy milyen a töréstesztje, de stabilitásban nem láttam különbséget a többitől, hiszen menetiránnyal ellentétesen kötjük. A gyermekülések meg már szemben mennek a forgalommal, ami irtó veszélyes, hiába a jelenlegi jogszabály. SZóval tanácsokat, tippeket várnék, esetleg sorstársakat... Hátha együtt könnyebb... :D
2015. dec. 9. 09:15
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben voltam: 98-as Opelba kerestem ülést az akkor 5 hónaposomnak (nem feltétlenül azonnali használatra, ülni tudástól elsősorban). Neki nagyon nem volt kényelmet a kagylóülés. Kizártam a 9-36 kgosakat, mert a többség nem dönthető, és az utolsó rész már csak ülésmagasító, úgyhogy 9-18 közöttiben gondolkodtam elsősorban. ADAC-s teszten jó eredményt elért ülést sem kapni 80 alatt, szóval ez sem játszott. Úgyhogy megpróbáltam a szűk lehetőségek között a legjobb döntést hozni. A gyereket is vittem próbálni, ő is beleült az ülésekbe, volt is véleménye. Végül ilyet vettem: [link]

Ötfokozatban dönthető, sok szűkítővel, nagyon kényelmes a babámnak, és menetiránnyal szemben is beköthető. 9 kg felett menetirányba kell bekötni.

2015. dec. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

2. vagyok. nekünk ilyen van most:

[link]

Én 15-36 kg-os ülést nem akartam venni, mert biztonságosabbnak tartom a belső öves üléseket, mint a biztonsági övvel köthetőeket. A fiam 3,5 éves már, 19 kg és 108 cm, de a belső övvel kötöm, ameddig csak tudom.

2015. dec. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Olyan 9-36-os ülést szerintem nem fogsz találni, ami menetiránynak háttal is beköthető, még sosem láttam ilyet. Ha mégis van, akkor kizárt, hogy a Suzukidba beférjen.

Ami háttal beköthető az a 0-18 kg-os kategória, de a legtöbbnél itt is azt ajánlják, hogy 9 kiló fölött fordíts meg. 9-18 kg-os kategóriában is vannak fordítva beköthetők (igaz nem sok), de nem azért az összegért, amit rászánsz.


Alapvetően elmondható, hogy minél kisebb súlycsoportot fog át egy ülés, annál biztonságosabb és kényelmesebb. Én nem igazán gondoltam kényelmesnek és biztonságosnak egy olyan ülést, ami jó egy 10 kilós egy évesnek, meg egy harminc kilós 5 évesnek is, ennek ellenére biztos van olyan ülés, ami jó, a törésteszteken is találni ennek megfelelő biztonságos ülést.


Továbbá igaza van azoknak, akik szerint a Suzukidba nem biztos, hogy be tudsz kötni egy autósülést háttal, elég nagy hely kell nekik, erre mindenképp figyelj. Amit belinkeltem totalcar-os cikket, az alapján én tuti lehúznám a listáról ezt a háttal bekötős szempontot, de ez én vagyok.


Chipolino nem egy "nagy márka", ennek megfelelően a minősége sem biztos, hogy megfelel az általad elvártnak, a Chicco között van jó, de ott sem mindegyik. Ráadásul ezek is 9 kilóig jók háttal.


Itt vannak a teszt-eredmények:

[link]

[link]

2015. dec. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
a risus hordozót nekünk az egekbe dicsérték és meg is vettük 32 ezerért, hogy abban a gyerek biztonságban lesz és ilyen meg olyan kéyelmes. hát a fenét. úgy adtuk tovább mint a szél és a végén egy lengyel vált be, amit 3 funkciós babakocsihoz adtak... szóval ezt akarom elkerülni, nem az igényeim nagyok szerintem, hanem nem szeretem az ablakon kidobálni a pénzt. ha adok pénzt, akkor azt értelmesen, hasznosan költsem el. de ha ez nagy igény, akkor én kértem elnézést. az meg, hogy szerintem a 30-40 rongy a reális, hát kinek mennyi a fizetése, meg a gyese. nekem a havi 50 gyedből nem sokra futja, a férjem sem tudja halálra keresni magát. pedig értelmiségi diplomás emberek vagyunk... lehet, hogy rossz országban vagyunk, kezdjük felfogni ezt is... :)
2015. dec. 9. 11:28
 15/28 anonim ***** válasza:

Nézd, szerintem nem nagyok az igényeid, az enyémek is hasonlók voltak (1-2) kivételtől eltekintve. Aztán be kellett látnom, hogy sajnos többet kell rááldoznom, mint eredetileg szerettem volna (vagy búcsút kellett volna mondanom egy-két szempontnak, de ezt nem akartam). Sajnos az én gyedemet sem ezekhez az ülésekhez igazították :)

Úgyhogy ne támadásnak vedd a hozzászólásaimat, egyszerűen csak a kiábrándító valóságot írtam le. (3-as és 13-as voltam)

2015. dec. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy ezt írom, de magának a suzuki swifnek a töréstesztje pocsék, ezen nem javít a kiváló gyerekülés sem...

Nagyon rosszul teszed, hogy csak újat akarsz venni ennyi pénzből, mert nem fogsz kapni normálisat.. Használtból van kiválóan vizsgázott, ami 18 kg-ig jó. Ez a concord ultimax. Ebből lehet használtan is jót venni normális helyről. Az egyik lebiztonságosabb ülés. 36 kg ig nincsen ilyen, kivétel a cybex, ami nagyon drága.

2015. dec. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
igen a suzuki swift egy szar, azt tudom. na már most ebből kifolyólag sem látnám értelmét egy 300 ezres kocsiba majdnem 100ért venni ülést, hiszen semmi értelme.. na már most az első szempont, ami alapján biztonságosabb szerintem, ha ellentétesem kötöm min. 2-3 éves korig (amíg bírja)... nem vettem amúgy támadásnak senki hsz-át, én sem támadólag írtam, csak tényleg ez van... ez itt nem az azország, ahol rábökünk egyre, hogy az kell és fizetem a kasszánál. sajnos.
2015. dec. 9. 20:28
 18/28 anonim ***** válasza:

Kérlek, olvasd el ezt a cikket, amit az egyik válaszoló linkelt. [link]


Ne csak kérdezz, hallgasd meg a válaszokat is.

2015. dec. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Nem bírják olyan sokáig hátrafelé utazva, mert unalmas, nézelődni szeretnek, hátrafelé 2-3 éves végighisztizné neked az utat.
2015. dec. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

én gyerek 3 évesen 103cm magas volt. kíváncsi lennék, te hova tennéd a lábait egy ekkora gyereknek? de még 2 évest se tudsz ellentétesen bekötni. ezt most nyomatják, de baromság, kis fizika kell hozzá, ha elég erős a nyaka, ami egy stabilan ülő gyerekre igaz, egyáltalán nem biztonságosabb ellentétesen utaztatni. tehát mondjuk 1 éves kortól.


nekem is suzim van, chipolino gyereküléssel, előtte 0-18-as ülés volt, 2,5 évesen kapta ezt.

férjem autójába egy drágább van, enyémbe ez, mondjuk 4 éve volt akciósan 45.000.- szóval ha azt vesszük nem volt egy olcsó ülés, de egyáltalán nem vagyok vele megelégedve.

2015. dec. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!