Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó minőségű de olcsó (max...

Dalmikacska kérdése:

Jó minőségű de olcsó (max 30-40ezer), ugyanakkor új és menetiránnyal ELLENTÉTESEN beköthető gyermekülést hol találhatok?

Figyelt kérdés
Semmiképp nem érdekelnek a használt cikkek, több okból sem. (nemtudom karmbolos-e, 99%-ban szemben beköthetőek stb) Én reálisnak a 30-40ezer forintot tartom egy ülésért, azért is, mert egy 97es suzuki swiftben utazunk, nem egy űrhajóban... (bár egyszer majd talán megtehetjük). Egy viszont fontos, a gyermekem VÉDELME és kényelme. Egy ABC design risus hordozóval már befürödtünk, mert a cseppemnek kényelmetlen volt, akkor egy lengyel hordozóba került, amiről nem tudom, hogy milyen a töréstesztje, de stabilitásban nem láttam különbséget a többitől, hiszen menetiránnyal ellentétesen kötjük. A gyermekülések meg már szemben mennek a forgalommal, ami irtó veszélyes, hiába a jelenlegi jogszabály. SZóval tanácsokat, tippeket várnék, esetleg sorstársakat... Hátha együtt könnyebb... :D
2015. dec. 9. 09:15
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Már az 1 évest se nagyon fogod hátrafelé beletenni. Még a lába se nagyon fér el, de két évesen már tuti nem!
2015. dec. 10. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Szóval egyöntetűen azt mondjátok, hogy vegyek egy jó minőségű 9-18-ast vagy 9-25öst? :D vagy ha nagyon ragaszodnék az "elmebeteg" gondolatomhoz, miszerint szerencsétlen gyereket háttal kössem, akkor azt max 1 éves korig (talán, utána meg nyugodjak le, és kössem rendeltetés szerint menetiránnyal egyezőleg? ehez pedig bőven jó egy 0-18ast első körben, aztán meg majd vegyek egyet, ami 15-36os? Mindenképpen jobban hizsek a tapasztalatnak, mint a médiának. Ezért is indítottam a kérdést, mert a boltban is szeretnek baromságokat beszélni, azt már észrevettem a babakocsi vásárláskor.
2015. dec. 10. 08:58
 23/28 A kérdező kommentje:
eyébként meg az jutott eszembe, hogy én kicsiént még fel-alá mászkáltam a hátsó ülésen, vagy álltam középen és úgy néztem az utat. ha efáradtam nemes egyszerűséggel hosszában lefeküdtem az ülésre és elaludtam.... és itt vagyok, élek, kutya bajom... sőt a férjem ugyanez. ő 84es én meg 88as. lehet benyelt már engem is ez a fajta "jajagyereketmegnefújjaaszélse" láz, ami azért nem feltétlen egészséges, aszem :S :D de persze, biztosabb, ha van egy rendes ülése, mindeképpen, mert az ami a mi gyrekkorunkban volt, na az sem pite.. :D
2015. dec. 10. 09:35
 24/28 anonim ***** válasza:

Az, hogy milyet vegyél, az függ a gyereked paramétereitől.


Ha a gyereked pl. egy éves, 10 kiló, és hónapok óta stabilan ül, akkor menetiránynak megfelelően ültetném, vennék egy 9-18 kilós ülést (esetleg 9-25-öset), és pár év múlva meg egy 15-36 kilósat. De vannak jó minőségű 9-36 kilósak, de továbbra is úgy gondolom, hogy ez azért túl nagy súlyhatárt fog át ahhoz, hogy mindkét "végletnek" megfelelő legyen.


Ha viszont a gyereked 8 hónapos, 7 kilós, és épp csak ülni tud, de már kicsi a hordozó, akkor vennék egy 0-18-as ülést, amíg lehet, addig háttal utaztatnám, később meg menetiránynak megfelelően, aztán a következő ülés, amire beruháznék, egy 15-36 kilós lenne.


Fontos még, hogy bár súly (esetleg életkor) szerint van meghatározva a gyerekülés kategóriája, de a magasság is fontos. Nem szabad ugyanis, hogy a feje túllógjon a gyerekülés, autós hordozó szélén. Ha a lába túllóg (ez elsősorban a hordozónál szokott problémaként felmerülni), az nem baj, a fej a lényeg biztonság szempontjából. A kényelem persze más kérdés.

2015. dec. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Én például még a dönthetőséget is lehúztam a listáról. Általában városon, megyén belül használjuk az autót rövid távokon, a gyerek ébren van, nem kell megdönteni az ülést.

Évente kb. két alkalom, hogy hosszabban autózunk, és a gyerek elalszik. Ez miatt én nem adtam ki tízezrekkel többet.

Aki viszont néhány hetente utazik a gyerekkel hosszú távon, ott nyilván fontos, hogy mennyire tudja megdönteni az ülést.

2015. dec. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

"eyébként meg az jutott eszembe, hogy én kicsiént még fel-alá mászkáltam a hátsó ülésen, vagy álltam középen és úgy néztem az utat. ha efáradtam nemes egyszerűséggel hosszában lefeküdtem az ülésre és elaludtam.... és itt vagyok, élek, kutya bajom... "



Persze, mert épp nem volt balesetetek. De volt itt egy anyuka, a legszomorúbb kérdéssel, amit valaha olvastam. Hogy hogy tudná feldolgozni, hogy beült az autóba "csak átszaladni a boltba" a férjével, és az ölében ült a gyereke. Karamboloztak, ők be voltak kötve, túlélték, a gyerek meghalt. Tulajdonképpen erről szól a gyerekülés-választás.

2015. dec. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Én is szerettem kicsinek az ülésen állva utazni...amíg egy hirtelen fékezésnél le nem fejeltem a műszerfalat. Trabantunk volt, abban nem is volt hátul biztonsági öv, de ha lett volna, akkor se volt kötelező használni.

Sok életet ment meg a gyerekülés, nem tartom túlféltésnek.

2015. dec. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
az eszembe sem jutott, hogy nem veszek, mindenképp veszek, csak nehéz kérdés nagyon. köszönöm a tanácsokat, sokat tanultam! nemsoká felkerekedünk venni egyet, most 6 hónapos és 6,5kg, mire kelleni fog, addigra ki is nézzük szerintem a megfelelőt...
2015. dec. 10. 21:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!