Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Öt hónapos babát már le lehet...

Öt hónapos babát már le lehet szoktatni az éjjeli evészetekről (ha nappal eleget eszik)?

Figyelt kérdés
2015. dec. 15. 11:45
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:
hát de ha fogzás miatt kell akkor feltétlenül meg kell szoptatni amúgy? mármint ha bekenegetem meg megnyugtatom az is jó, nem? vagy az olyan baba aki átalussza az éjszakát az is szopik éjszakánként fogzáskor? (aztán meg nem?)
2015. dec. 15. 13:03
 12/44 LadyLoss ***** válasza:
27%

Pont most olvastam ezt:

[link]


Személyes véleményem szerint én nem szoktatnám le. Majd ha 3 évesen kel éjjel többször akkor már elgondolkodnék, de egy 1 év alatti babánál nem. Ha másért ébred és nem éhes nem fog enni, de ha szomjas vagy éhes akkor igen.

2015. dec. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
61%
Pedig 5-6 hònaposan màr nincs szüksèg az èjjeli evèsre ha nappal rendesen eszik, csak s megszokàs miatt kel fel.
2015. dec. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:

de épp ez az hogy nem kell megvárni a 3 éves kort, sőt, minél többet vársz annál rosszabb, minél idősebb a baba annál nehezebb őt átszoktatni a ciciről, annál több sírással jár...persze vannak ellenpéldák, akik maguktól elhagyják az éjszakai keléseket, de nagyon sok ismerősöm babája még 2 évesen is 8szor kel éjjel és kéri a cicit...


nekem tök mindegy, kérdező, döntsd el, megér e neked negyed óra sírást, hogy innentől kezdve nyugodtan teljenek az éjszakák...nekem megért, bevállaltam és jól tettem, mert a lányom azóta mintababa, ennek már egy éve, és minden ismerősöm, akinek még az egy év feletti babája éjjel is kéri a cicit, irigyel és mondogatja hogy de jó nekem, én meg már el sem merem mondani hogy átszoktattam cumira mert még én vagyok a sz..r anya...

na tehát nekem mindegy, én csak leírtam, hogy hogyan csináltam, és akkor 5 hós volt a babám, szerintem ha ilyesmit tervezel, inkább előbb mint később...

és ha fogzik, nem kell neki cicit adni, attól mert fogzik, természetesen a lényeg hogy megnyugodjon...ha a dentinoxtól akkor attól, ha a cumitól akkor attól....csak arra gondoltam, hogy ha fogzik, semmiképp se hagyd sírni...de ha több hete kel neked éjjel, az inkább megszokás mint fogzás...a fogzás miatti ébredés ciklikus, és általában csak az áttörést megelőző pár napban olyan heves, hogy amiatt éjjel többször is felkeljen miatta.


1-es

2015. dec. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:

off: fú eszem ágában nem lenne az ujjszopiról a cumira átszoktatni, áldom az eget hogy az ujjszopira szokott rá anno! de ez más kérdés.


kérdező, nekem anno 5 és fél hetesen döntött úgy a kisfiam, hogy ő nem ébred fel éjszaka már enni, most másfél éves, azóta is átalussza az éjszakákat. fizikailag már nincs szüksége az éjszakai evésekre, kérdés, hogy lelkileg mennyire viselné meg a cicizés hiánya, mert mint tudjuk a szoptatás nem csak táplálkozás nekik.

2015. dec. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:

utolsó mennyi idős a gyermeked?

csak mert fogod te még másként is gondolni szerintem :)

valamennyi ismerősöm gyermeke ujjszopós, még 3-4 éves korukban is szopják az ujjukat. ez kiváltképp akkor gusztusos, mikor végig kússzák a bölcsit/ovit és utána szopják az ujjukat. Az unokahúgom sejpít is. Én is ujjszopós voltam egyébként, még emlékszem rá hogy szopom az ujjam...ez azt jelenti, hogy legalább 4-5 éves lehetettem, és emlékszem hogy anyukámék jóddal kenték az ujjamon a sebeket, egyébként a lányom is így indult, 5 hónaposan volt hogy véresre szopizta az ujját....

most cumizik, természetesen tartok tőle, hogy mi lesz mikor elvesszük 2-3 éves kora közt. Na de legalább el lehet venni...

és legalább rá tudom húzni most már az ujjára a kesztyűt. Amíg ujjszopós volt, már lila volt a keze a hidegtől de akkor se engedte hogy kesztyűt adjak rá...

egyébként láttam már 14 évest a buszon, amint szopja az ujját. Olyant aki cumizik, még sosem :)

2015. dec. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
100%
na igen nem szerencsés az ujj szopás,ismerősi körbe nem egy gyerekkel volt gond mire leszoktak róla 10-13 éves korukra, viszont a cumit könnyebb elvenni,sőt a gyerek is eldobja magától,2 éves korától csak alváshoz használta,kisfiam,majd 2,5 évesen egyik napról a másikra nem igényelte a cumit
2015. dec. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
hát remélem így lesz, ezért nem is adom neki én sem nap közbenre, csak az alváshoz, egyenlőre nagyon jónak bizonyul az altatáshoz, mert a gyerek inkább elmegy az ágyba, csakhogy cumizhasson egy kicsit :)) de még mindig inkább ez mint az ujjszopi.
2015. dec. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
0%

amikor 10-14 éves gyerekek még az ujjukat szopják, akkor gyermekpszichológushoz kell vinni őket. ilyen korban az ujjszopás nem az OK, nem a probléma, hanem az okozat ami felhívja a figyelmet valami korábbi orális traumára...


egy minden szempontból egészséges gyereknél nem problémás az ujjszopásról való leszokás, nem beszélve arról, hogy pszichológiai szempontból előnyösebb mint a cumi (önmegnyugtatás kérdése..). bocs lányok, de elismert gyermekpszichológus barátnővel könnyebb az élet :-D

2015. dec. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
17%

hát engem nem nagyon érdekel a barátnőd, az én sógornőm meg mozgásfejlődésből doktorált, mellette táplálkozáskutató is, de nem hallgattam rá semmilyen kérdésben sem, hanem a környezetemben lévő hús vér kismamák hús vér gyerekeinek a viselkedését figyelem. Tapasztalatokra építek, nem az internetes cikkekre, vagy a legújabb, felkapott pszichológiai trendekre, amik alapján vélhetően a Te barátnőd is osztja az észt. :)

számomra úgy "könnyebb az élet" hogy a babám reakcióit figyelem, és a környezetemben lévő babák reakcióit, és ezekből egyértelműen azt szűrtem le, hogy a cumit jóval könnyebben elhagyják mint az ujjszopást. De elemezgessétek csak a barátnőddel az ujjszopást, lesz rá időd bőven, abban az 5-6 évben mire elhagyja a gyereked :)

2015. dec. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!