Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Öt hónapos babát már le lehet...

Öt hónapos babát már le lehet szoktatni az éjjeli evészetekről (ha nappal eleget eszik)?

Figyelt kérdés
2015. dec. 15. 11:45
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
19%
megkérdőjelezem a gyermekpszichológus véleményét akik általában találgatnak...mivel nem látnak a fejükbe,és emellett a cumit szokták az orvosok is támogatni az ujjszopással szemben,de hát te dolgod majd pár év múlva kíváncsi vagyok,hogy szoktatod le,ha letudod..
2015. dec. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:

Én sem szoktatnám le ha 1x-2x kelne és enne. De tényleg minimum 4x kel, két és fél óránként, és esélytelen hogy ilyen hamar megéhezzen. Mértem nappal az evését, eleget eszik. Nagyon szépen hízik. Nagy súllyal született és mégis mindjárt megduplázza.

És vizet minden ébredésnél célszerű adni? Vagy azt hogy csinálnátok? Meg lehet cumisüvegből?

2015. dec. 15. 14:50
 23/44 A kérdező kommentje:
De első, téged amúgy nem értelek. Hogy csináltad? Éjjel szopta az ujját és inkább betetted a cumit? Mert az én kisbabám sír, aztán szopja kicsit az ujját, aztán jra sír. Szóval szopja csak hát nem az igazi neki:) Mert nyilván jobb ha akkor már azért jön is belőle valami vagy nem tudom..
2015. dec. 15. 14:55
 24/44 anonim ***** válasza:

nálunk sem volt cumi, viszont a bátyám még 6 évesen is szopta az ujját.. szinte már el volt deformálodva az ujja...

mindenkitol azt hallottam, hogy inkább cumi legyen mintsem ujj.

a fiam cumizik- éjjel, nappal eszébe se jut. (18 honapos)


egyébként 10 hetes volt, mikor kezdtuk kitolni az etetéseket..mindig kicsit hosszabb ideig hagytuk nyoszorogni, na nem sirt, csak nyoszorgott..aztan egyszer csak végigaludta az éjszakákat evés nélkul. este 9 tol reggel 9 ig.

2015. dec. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
100%
Az én 4 évesem is szopja az ujját és bánom hogy elvettem a cumit tőle annak idején mert arról már leszoktattam volna.8 hónaposan egyébként magától átaludta az éjszakát.Szerintem jobb kivárni és az ivásra ugyanúgy rá fog szokni ha azt adsz neki azért fog felkelni.
2015. dec. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


kínáld meg vízzel mikor felébred...ha iszik, talán szomjas és azért kel. De az enyém nem ivott ilyenkor vizet csak a cicit követelte szóval nem is erőltettem a vizet, mert egyébként akkor meg a víz miatt fog kelni. A legjobb, ha semmit nem adsz neki, max egy ölelést :)


nálunk úgy volt, hogy a szokásos 11 órási ébredésénél bementem, odatettem neki a cumit és kijöttem. egy darabig nyekergett aztán sírni kezdett a ciciért. Megkínáltam vízzel, azt persze nem kért...megsimiztem, elmondtam neki hogy nagyon szeretem de már nagy lány ahhoz hogy éjjelente mindig cicivel aludjon el és próbáljon meg cumizni. Majd kimentem...pár perc múlva bementem megint, és nem vettem fel, csak megsimiztem...persze nyekergett meg gey idő után már sírt is...ez így ment, sírt kb. negyed órát, aztán egyszer csak elkezdett a sírás tompulni, és amikor bementem már aludt cumival a szájában. se aznap éjjel se onnantól jó pár hónapig nem kelt fel éjjelente...12 hónaposan kezdett újra kelni, de akkor már a fogzás miatt.

2015. dec. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:

amúgy ha az ujjával alszik el, kérdező, akkor azzal...én nem azért álltam neki a módszernek, mert csak ujjal aludt el, hanem mert csak cicivel aludt el...ha ujjal eltudott volna, akkor nem piszkáltam volna ezzel...de hiába volt ujjszopós, az elalváshoz az nem volt jó neki, meg mivel a babakocsiban a hidegben már nem szopizhatta az ujját, leszokott róla, és volt egy luft nálunk, amikor már se nem volt ujjszopós de még cumis se, és főleg ebben az időszakban volt, hogy tízszer is fel kelt cicizni..ezért döntöttem úgy, hogy rászoktatom a cumira..

tehát ha a tied alapból ujjal el tudna aludni, nem kell ragaszkodnod a cumihoz. Igaz, a cumi sokkal jobb mint az ujjszopás, a fentiekben már jó páran leírtuk miért - de azért az sem katasztrófa ha ujjszopós lesz..a lényeg hogy a cicin alvásról le tudd szoktatni. Próbálkozz a cumit tedd be mellé, de ha ujjával alszik el az is jó, csak légy következetes, és ne vedd fel, bármennyire is sír, nyugtasd meg az ágyában, ha tudod, és várd ki míg elalszik, ez az ő érdekében történik, de ha fél óra sírás után feladod, akkor hiába sírt.

2015. dec. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:
de előtte te is többször is szoptattad éjjel és aztán egyszercsak semmi?
2015. dec. 15. 18:02
 29/44 A kérdező kommentje:

amúgy csináltunk már ilyet, hogy azt tűztük ki célul hogy lefekvés után teljen el 6 óra mig először eszik. és ezt addig tökéletesítettük, hogy pár nap után már csak meg kellett kicsit simogatni amikor előtte kelt fel és már aludt is vissza. de valamiért midnig felkelt. mondjuk nem adtunk neki rengeteg időt. meg ő nem aludta át az éjszakát ettől még, hanem csak kitoltuk kicsit.

de ma kipróbáljuk. már az is valami ha nem minden megébredésénél akar szopni csak mert lehet.

de és amikor fogzik te mit csináltál? olyakor sem szoptattad meg éjszaka?

2015. dec. 15. 18:09
 30/44 A kérdező kommentje:
ja, a legfontosabb, legfurább, hogy ő nem alszik el éjszaka sem a szoptatás alatt. van hogy teljesen éber, van hogy kómás, de mindig beteszem az ágyba és ott alszik el... erre mit mondtok?
2015. dec. 15. 18:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!