Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Öt hónapos babát már le lehet...

Öt hónapos babát már le lehet szoktatni az éjjeli evészetekről (ha nappal eleget eszik)?

Figyelt kérdés
2015. dec. 15. 11:45
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
61%

igen, egyik éjjel még 6szor aludt el a cicimen a következő éjjel meg egyszerűen nem adtam oda már az első ébredésénél és onnantól nem is kérte...tehát egyetlen éjszaka alatt sikerült leszoktatni erről.


fogzás nálunk 12 hós kora óta tart, és csak néha annyira durva, hogy dentinoxot kelljen adni, egyébként nem szopizik már 1 éves kora óta, tehát nem adok neki cicit, ha annyira sír, kiveszem, dajkálom, megölelem és ez elég szokott lenni. Amit a cicim jelentett neki azt mára a cumi jelenti neki, és ez így van jól, mivel amúgy 1 éves kora óta nem cicizik, nem tartom egészségesnek amikor 2-3 éves gyerekeket cicivel nyugtatnak

2015. dec. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
20%
Utolsó, és az mennyivel egészségesebb, humánusabb, hogy az 5 hónapos gyerektől erőszakkal elvetted az éjszakai szoptatást...?
2015. dec. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
63%

szerinted mi egészségesebb?


1.) sirt a baba eleteben 15 percet, es azota nappal 2-3 orakat alszik ejszakat vegigalussza, en is alszom ejjel es a kapcsolatunk azota remek.miota en is pihent vagyok 110%on tudok vele foglalkozni mikor ebren van


2,) napkozben nem alszik sak cicin 25 perceket, ejjel 6-8szor kel mert csak cicivel tud visszaaludni. en ket orakat alszom 24 ora alatt mivel allandoan ott kell ulnom vele mig elalszik. nappal kimerult vagyok segtsegem nincs hogy nappal szundithassak egyet hetvegen tanfolyamon vagyok nem tudom kipihenni magam. a gyerek napi szinten 7-8 orat alszik az ajablott 14-16 ora helyett es a sulya szep lassan fogyni kezd nem hogy gyarapodni mert az ejszakazasok miatt a fejes ellenere is apadni kezd a tejem o pedig annyit van ebren hogy nem tud gyarapodni. es persze nemt udok vele jatszani foglalkozni mert o faradt nyugos es en is az vagyok. mert hogy ilyen volt 5 honaposan a helyzet. es nem egy napig hanem 2 honapon at huztam halasztottam egyre tobbet kerte a cicit.


es aztan midnezt en is merlegre tettem es az 1. esetet talaltam humanusabbnak.


van még kerdesed?

2015. dec. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
33%

"egy minden szempontból egészséges gyereknél nem problémás az ujjszopásról való leszokás, nem beszélve arról, hogy pszichológiai szempontból előnyösebb mint a cumi (önmegnyugtatás kérdése..). bocs lányok, de elismert gyermekpszichológus barátnővel könnyebb az élet "


Ezeknél az elismert szakértőknél úgy szokott lenni, hogy pár évig megvan, hogy mi a tuti módszer, aztán hirtelen rájönnek, hogy fú hát ha azt csinálod akkor lelkisérült lesz a gyerek, de itt van ez az új irányzat. Puszta kíváncsiságból a múltkorjában összeszedtem a családból a gyereknevelős babázós könyveket. A hetvenes évek kiadványaitól elkezdve volt mindent. Ne mondjam, hogy mennyi mindenben homlokegyenest ellenkező tanácsokat adtak az évtizedek alatt.


Az ég kék, a fű zöld, az ujj szopásról pedig szopás leszoktatni, mert nem tudod elvenni tőle. Ezek az élet megmásíthatatlan tényei. Ma is, tegnap is, és holnap is.

2015. dec. 16. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
46%

igen, erre céloztam amikor azt mondtam hogy az aktuális pszichológiai trendeket követi a barátnő..

ugyanez megfigyelhető a táplálkozáskutatásban - többet között ezért sem hallgatok a sógornőmre, hiába doktorált ebből. Ma éppen a tej felelős mindenért, 5 éve még isten volt a barnacukor meg a nádcukor, ma már azok se jobban a fehér cukornál, holnap meg a tönkölybúza liszt lesz a felelős a csúzért....ugyanez a szépség ipar: 5 éve a shea vaj, 10 éve az aloe vera, most épp a tengeri algák...

a kutatások eredményei általában megelőzik a tapasztalati eredményeket. Ezért aztán 5 évente jelennek meg új ajánlások.

De ami örök, az a babák viselkedése és amit az utolsó ír: mindig is nehezebb volt az ujjszopósokkal mint a cumisokkal. Mondom ezt tényleg ujjszopós gyerekként.

2015. dec. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
30%
31-es válaszoló, ne gondold, hogy más nem tudja, mi az éjszakázás. Nekem is van három gyerekem, érdekes módon sokkal jobban híztak, amikor éjszaka is aktívabban szoptattam őket, többször, hosszabb ideig. Nem nagyon érdekelt, hogy kialszom-e a nyolc órámat.
2015. dec. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:

amúgy én is még az elején majdnem elkezdtem adni neki cumit merthogy azt hallottam hogy arról könnyebb leszoktatni, hogy ugyebár el lehet venni bármikor. és erre nagyon hátrahőkölt egy szintén pszichológus ismerős hogy hát mi a hogy elvenni, milyen dolog ez.

szóval azért én is azt gondolom hogy jobb ha ő tudja kezelni a saját megnyugtatására való eszközöket-->a saját megnyugvását. még ha aztán majd nagyon nagyon meg kell is szenvedn azzal hogy lebeszéljem a használatáról. persze majd meglátjuk hogy mit fogok erről gondolni akkor amikor már ott tartunk.

2015. dec. 16. 10:31
 38/44 A kérdező kommentje:

Amúgy elmondom mi volt az éjszaka:

az apja ment hozzá simogatni amikor felsírt. Mindig egy-egy perc alatt vissza tudta masszírozni. De nagyon sokszor kelt. Gondolom a fogzás miatt. Mindenesetre 8 órát simán bírt evés nélkül, aztán már azért jobban akarta, úgyhogy hajnalban egyszer megszoptattam.

De ez sikernek könyvelhető el, nem? Mostantól ehhez tartjuk magunkat. 8 órát bírjon ki szépen.

2015. dec. 16. 12:55
 39/44 anonim ***** válasza:
51%

igen, változik a tudomány hozzáállása a gyereknevelési dolgokhoz, de szerencsére a tudomány előrefelé halad és nem hátrafelé. vagyis mondhatjuk, hogy a jelenlegi legfrissebb kutatások, a legfrissebb kutatási módszerekkel azok, amik a leginkább előremutatnak.

amit meg tényként kijelentettél, az nem tény, hanem urban legend, mert létezik pár valóban kirívó eset, ami, mint mondtam más korai táplálkozási/orális trauma miatt sokáig tartó ujjszopást eredményezett. de el kell keserítselek, ezek a gyerekek, ha cumiztak volna, és azt elveszik tőlük utána ugyanúgy rászoktak volna az ujjszopira, mert mint mondtam egy ilyen feldolgozatlan trauma esetében az ujjszopás OKOZAT.


egyébként én anno anyukám mesélte egyik napról a másikra hagytam el az ujjszopit mindenféle könyörgés nélkül, és a pszichológus barátnőm fia is 2 évesen abbahagyta. akkor én is tényként jelentsem ki, mert az én környezetemben így történtek?

2015. dec. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:
de szerintem az ő esetében tök érthető és jó döntés volt a cumi.
2015. dec. 16. 13:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!