Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek melyik pelus?

Kinek melyik pelus?

Figyelt kérdés

Sziasztoook!

Olyan kérdésem lenne, hogy az első 6 hónapba milyen pelus vált be nektek/babátoknak? Ha megkérdeztem, mennyibe kerül/került? Naponta mennyit használtok/használtatok el? A gyermeketek hány cm/kg született? Kislány vagy fiú? Mert az is lényeges nem?:)

Köszönöm előre!

35 hetes kismama



2015. dec. 18. 19:11
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
A newborn pelusok elp kis sulyuakbal tuti befutok, mivel az pici pelus. 4 kg felettiekbel szokott a kukaba menni. Tulreagalod. Lengyel n vmi, pamlers v libero tok mindegy. Aztan majd meglatod, h mi a jo neki, nektek.
2015. dec. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
Az első 6 hónapban a zöld pampers volt a legjobb nekünk,de szerettük még az Evy Baby-t is.
2015. dec. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Nem érzem úgy, hogy túlreagálnám. Első baba, nem tudom, hogy mit, hogy kell csinálni. Tapasztalatokat szerettem volna kérni, hogy kinek mi vált be.

Félek, mivel kis súlya lesz és nagyon szeretném, hogy neki jó legyen.

Páromnak és nekem sincsenek bőrproblémáink-persze tudom, ez nem azt jelenti, hogy a lányunknak se lesz.-

Nem a pénzzel van gondom, mert a gyereknek bármit, szóval nem arra megyek, hogy minél olcsóbb pelenkát vegyek.

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!:)

2015. dec. 18. 19:39
 14/33 anonim ***** válasza:
3500 grammal, 50cm-vel született a kisfiam. A kórházban bella háppy pelust adtak a babákra, nem volt vele gond, de valamiért nem azt kezdtük használni. A Rossmann saját márkásával kezdtünk, Babydream, 1-es, 2-es mérettel elégedett voltam, ráadásul akkor még rengeteg fogyott ezt akcióban 30-40Ft/db körül megkaptam. Minden étkezésnél peluscsere, néha 2-is. Ez napi szinten 8-10 pelus. A 3-as méretet megvettem, de nagyon rossz volt, kifolyt minden. Pampersre (nem a legolcsóbb, de nem is a premium care, hanem ami kettő között van, nem tudom a nevét, talán Sleep&Play) és Liberora(a fehér) váltottunk, amelyiket kaptam jobb árban, azt vettem. Aztán a 4-es méretű Pampers elkezdte vágni a súlyban még abba való fiamat és onnantól Liberot vettünk. Azt használja azóta is, már a 6-os méretet kell legközelebb venni, de ez jött be. Ár nagyon változó. Mérettől függően a Libero- Pampers 51-91 Ft/db áron változik. Ha sikerül akcióban, az adott üzlet kártyájával, kuponjával megvenni, akkor az 50 Ft körüli ár/db, ha nem, akkor meg 70 Ft/db körül. A belebújósok pedig 90 Ft/db körül kezdődnek, de ez már nagyobbaknak van, nem újszülötteknek.
2015. dec. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy végig picinek, a koránál jóval kisebbnek gondolták a fiamat. Végül 41. héten született 3500grammal, 50 cm-vel. Előző voltam.
2015. dec. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
szia! Nálunk a kislányomnál a libero vált be. Érzékeny bőrű, kis súllyal született (2500gr/50cm) újszülöttként szinte még az 1-es méret is nagy volt rá :) Szóval azt ajánlom vegyél egy kis csomagos 1-es méretet, aztán majd irányítanak a tapasztalataid. Még egy érv, ami nagyon jó volt a liberonál, az az elszíneződő csík az elején, ami jelzi, ha nedves a pelus.
2015. dec. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
4150 g és 54 cm méretekkel született a kisfiam. Libero-t vettem előre, az 1-es méretből a legkisebb csomaggal (kb. 20 db-os), a 2-esből pedig már nagy kiszerelést. Anyatejes, napjában többször "produkciózó" baba volt, így az 1-es méret pár nap alatt elfogyott, aztán a 2-essel folytattuk a méretei miatt. Kaptunk ajándékba különböző márkájú pelenkákat, de én a mai napig Libero-t veszek csak (17 hónapos), a második befutó pedig a fehér Pampers, de nem szoktam váltogatni.
2015. dec. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Akkor úgy gondolom, veszek egy kis csomag Liberót és Pampers pelus és majd később meglátjuk.:)

Nagyon köszönöm csajok!

2015. dec. 18. 19:53
 19/33 anonim ***** válasza:
3 kilós lánykámnál az elején bevált a Pampers, fehérrel kezdtük, mikor izgett-mozgott már, akkor a zöld vált be, később, mikor nyúlni kezdett a Libero volt jó. Nagyot nem hibázhatsz vele, ha veszel egy Pamperst, az a legtöbb babánál beválik.
2015. dec. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is!

Azért kérdezlek titeket, mert szüleimmel nem jó a kapcsolatunk, anyósomék már nem élnek, tesóm nincs, párom tesójával nem tartja a kapcsolatot, védőnőm semmit nem mondd, gyerek orvos szintén...

Szóval, tényleg nagyon köszönöm nektek! :)

2015. dec. 18. 19:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!