Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy birjátok? Mármint az...

Hogy birjátok? Mármint az anyaságot. Elegem van, borzasztóan utálom hogy néha egész nap nyűgös 10 hónaposommeg hogy minden egyes nap hajnalban kel. Már este 7kor megyek aludni! Tényleg csak én érzek igy? Elmúlik ez?

Figyelt kérdés
...ráadásul jön a tesó is ősszel,fogalmam sincs mi lesz velem,azt érzem sokszor hogy semmi idegzetem,és kedvem hozzá...:-(( és ez nem időszakos,mert lassan 2 hónapja nagyon sok ilyen rossz pillanatom van.
2010. márc. 25. 09:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek sétálni,hintázni,ismerkedjetek más kisgyerekes anyukákkal.Ha bezárkozol vele a lakásba még rosszabb lesz. Nem ijesztésnek mondom,de nem lesz könnyebb a kettővel....A nagy menne ki,a kicsinek meg kötött a napirenjde,sűrűbben kell etetni,a féltékenységről meg ne is beszéljünk.

Kitartás mindenkinek!!

2010. márc. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

nálunk is ez van. én minden nap elmondom magamnak, hogy ez bizony életem egyik legszebb szakasza, legalábbis így fogok majd visszaemlékezni 50 évesen, és az egész élethez képest igen rövid időszak. Ki kell tartani, mert még nehezebb is lehetne (tartósan beteg vagy fogyatékos gyerekek szüleinek pl).

Most már jön a jó idő, talán a kedvünk is jobb lesz, és tényleg ki kell mozdulni, bár nehéz két nyűgös gyerekkel az biztos. Nálunk 3,5 a nagy, és 5 hós a kicsi. Egész nap le sem ülök, és nagyon éberen alszom, ha egyáltalán...

Az első négy hónap volt nagyon kemény, amikor megszületett a pici,most kezd jobb lenni a helyzet.

2010. márc. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

nekünk még csak 1 van és nagyon gondolkodunk, hogy bevállaljuk-e a 2. Azt hiszem ezt az időszakot egyszer átélni bőven elegendő volt...

barátnőm mondta épp a napokban, hogy ő a 2. babával érzi végre azt, hogy Anya. Most tudja csak élvezni az anyaságot. Az elsőnél csak gépnek érzi magát az ember, én is nehezen viselem... főleg hogy elég aktív életet éltem előtte.:( De már egy moziba se jutunk el hónapok óta.

2010. márc. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
10.35-ös vagyok,a nagylány 4 éves,a kicsi 10 hos. Ahogy az előttem válaszolo írja a babázást sokkal jobban kiélvezem a másodikkal,de azért összehasonlíthatatlanul más a 2 gyerekkel,mint 1-el.
2010. márc. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

szia, vannak ilyen babák, akik gallyra teszik az anuykát, az enyém is ilyen!! ne okold magad, nem miattad nyűgös, egyszerűen ilyen típus. most meg te is nyűgibb vagy, terhesen, ez érthető. próbáld meg elfogadni ilyennek, és ne hasonlítsd máshoz, és meglátod, majd kinövi, ha türelmes maradsz vele, és következetesen neveled!

túl kell élni, más nincs. gondolj arra, hogy pár év múlva sokkal jobb lesz már. tudom, az még messzinek tűnik, de eljön, az biztos. addig meg játszatok együtt sokat, nevettesd meg, menjetek sétálni...nekem sincs segítségem, a lányom 15 hós, és dettó. mi viszotn tervezzük a kistesót, remélem, a héten megfogan. félek tőle , hogy hogy fogom bírni, de tesót szeretnék, és kis korkülönbséggel, hogy majd tudjanak játszani együtt. fú, nem egyszerű nyűgös babával, egyedül....kitartást mindekienk!

2010. márc. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a biztatást,most szégyenlem magam kicsit,mert állitólag az én gyerekem egy angyal és nem nyűgös...Ugyhogy most nem tudom eldönteni én vagyok e túl "puhány"vagy tényleg nehéz...Igen,nálam is bezavart hogy előtte nagyon aktiv életet éltem,és nem nagyon birom a bezártságot.Amikor megszületett néha rendesen klausztrofóbiám volt már séta előtt,azt éreztem ha nem jutok ki 5 percen belül a lakásból,megfulladok...barátnők azért vannak,néha jövünk megyünk,persze babástól.
2010. márc. 26. 07:59
 17/21 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem vagy puhány, attól, hogy egy gyerkőc nem nyűgösködik, még igenis fárasztó vele is, pláne terhesen! Az szerencse hogy pluszban még nem üvölt egész nap, de ettől még foglalkozni kell vele is egész nap. Én terhesen baba nélkül is kimerült, álmos, és tiszta idegbeteg voltam... :)))
2010. márc. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
A második válaszoló vagyok.7 hónapos a "nagy" és 13 hetes pocaklakó a kicsi...Nagyon félek tőle..
2010. márc. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ja újra én..egyáltalán nem volt tervezve a második.Sajnos még az abortusz is megfordult a fejemben,de képtelen lettem volna megtenni.Ráadásul nem is lett volna nyomós indok rá..Így alakult.
2010. márc. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Igen,én is igy vagyok,eléggé félek.Főleg attol hogy esetleg megint depis leszek,vagy még mindig,és az a házasságomra sincs tul jó hatással...abortusz nálam is szóba jött,de a végső döntésre nem hiszem hogy el tudtam volna magam szánni.
2010. márc. 26. 11:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!