Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi erről a versről a véleménye...

Mi erről a versről a véleményetek? ( nem én írtam, facebookon terjed)

Figyelt kérdés

A nő, ha gyesen van, tudja hol a helye,


főz, etet, takarít, nem áll meg a keze,


néha már maga sem tudja, hogy épp ki ő,


felzabálja lelkét a sosem elég idő.


A nő, ha gyesen van, nincsen szabadnapja,


dolgozni nem jár el, gyakran arcba kapja:


ki hasznot nem termel, jobb, ha kussban marad,


otthon hesszelsz némber, húzd szépen meg magad.


A nő, ha gyesen van, az önbizalma nulla,


fogyni kéne gyorsan, de tornázni hulla,


magazinmamáktól fusztrálva csak nassol,


macinaci tűsarkúhoz nem igazán passzol.


A nő, ha gyesen van, a jövedelme segély,


huszonpárezerből gyerekkel kell megélj,


számolgat és spórol, párja túlórázik,


a piacon üres tárcában kotorászik.


A nőt, ha gyesen van, a rettegés eszi,


a cége nemsokára vajon visszaveszi?


Kell-e még gyerekkel vagy kiteszik a szűrét,


s felvesznek helyette egy huszonéves szőkét?


A nő, ha gyesen van, az értéke semmi,


mondjátok, komolyan, ennek így kell lenni?


Küzdjön alázattal egy szebb jövőért maga,


nem érdemel többet egy kisgyermekes anya?


2016. jan. 20. 21:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Van benne igazság, van sarkitas. Azt kellene megtanulni: nem vagy értéktelen a gyes miatt!
2016. jan. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
10%
Én is az előbb olvastam, elgondolkodtató, mert sajna egy része igaz
2016. jan. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
szerintem mindenki annyira sikeres amennyire az akar lenni. nekem ez a filozofiam es eddig mindig erot adott hogy adott pillanatban erezzem hogy ertekes vagyok.
2016. jan. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem nagyon igaz. Én legalábbis egy rohadt kis senkinek érzem magam, immáron 7 éve.
2016. jan. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
20%
Sajnos igaz. :-( A legtöbb esetben ez sugárzik az ember felé.
2016. jan. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%
Nem kell gyesen lenni. Ott a gyed a gyerek két éves koráig annak, aki dolgozott és máris biztosabb a munkahely, ha nem 3 évig akár otthon maradni. Amúgy meg a gyes nem azért van, hogy abból éljenek meg.
2016. jan. 21. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Úristen! Ez szörnyen lehangoló, sajnálom, aki így érzi magát. Én szerencsére nem ismerek olyat, aki ennyire értéktelennek tartja magát gyeses kismamaként. Van egy kolléganőm, ő például teljesen kivirult, megtalálta a helyét, mi sajnáljuk, hogy vissza kell jönnie, mert neki így kellene élnie, gyeses kismamaként, élvezi minden percét, kertészkedik, varr és csodásan ellatja a gyerekeket, és élvezi. Azon gondolkodik, hogyan tudna a varrásból megélni, hogy ne kelljen visszajönnie. Én mondjuk nem voltam gyeses kismama, mert hamar cseréltünk a férjemmel, így ő volt gyeden, most meg gyesen van. Ő sem érzi így magát, mondjuk ő lazán veszi a dolgokat, nem hatja meg, ha nincs patinás rend, meg nem éreztetem vele, hogy kevesebbet ér azért, mert nem dolgozik, hiszen ez egy közös, megfontolt, sokszor átragott döntés volt. Én tényleg sajnálom, akik gyeses kismamaként így éreznek mint a versben. Ez mondjuk nagyrészt a környezet hibája is, ha a férj, család házi bejárónőként tekint rá, aki semmire sem jó. A munkahely kérdés is érdekes, amikor a fiam mellől vissza akartam menni dolgozni, három hely közül választhatattam, pedig mindenhol tudták, hogy van egy 8 hónapos fiam. Sok múlik az ember végzettségén, talpraesettségén, persze vannak szakmák, ahol nehezebben veszik vissza az embert, de ott jellemzően már előtte is nehezebb volt munkát találni.
2016. jan. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%
en nem ertem.mi a fene bajuk van az anyaknak (2 gyermekes anya vagyok) ha csinos akarok.lenni feloltozom csinosam.ha.jol.akarok.keresni.szakmat tanulok (mint ahogy tanultam.is szombatonkent a.gyerek.mellett okjn) ha hobbit.akarok.megyek.ki a kertbe ha szep akarok.lenni fogyozom kicsit veszek egy jo furdot raadasul.egyaltalan nem vagyok.maganyos, osszejarok kismamakkal es nagyon boldog vagyok itthon a gyerekekkel. en kicsit ugy erzem az anyukak szeretnek a magany szo es az ANYA szo moge bujni ha valami masra is idot kellene szakitani a gyerek mellett..
2016. jan. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
35%
Nem kell mártírkodni és nem kell gyesen lenni. A gyerek két éves korától mehet (menjen is) bölcsibe, az anyuka meg vissza dolgozni. Ha alapvetés lenne, hogy mindenkinek dolgozni kell, akkor nem lenne ilyen probléma.
2016. jan. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
43%
Szerencsére nem kell mindenkinek visszamenni, mert van, aki jól érzi magát a gyerekeivel, és nem rohan vissza pár hónap múlva dolgozni. Semmivel sem rosszabb anya, aki otthon marad sokáig! Meg lehet találni ebben is a szépet, a hasznosat, a fontosat! Nekem háromszor is sikerült. Életem legboldogabb évei voltak.
2016. jan. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!