Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi erről a versről a véleménye...

Mi erről a versről a véleményetek? ( nem én írtam, facebookon terjed)

Figyelt kérdés

A nő, ha gyesen van, tudja hol a helye,


főz, etet, takarít, nem áll meg a keze,


néha már maga sem tudja, hogy épp ki ő,


felzabálja lelkét a sosem elég idő.


A nő, ha gyesen van, nincsen szabadnapja,


dolgozni nem jár el, gyakran arcba kapja:


ki hasznot nem termel, jobb, ha kussban marad,


otthon hesszelsz némber, húzd szépen meg magad.


A nő, ha gyesen van, az önbizalma nulla,


fogyni kéne gyorsan, de tornázni hulla,


magazinmamáktól fusztrálva csak nassol,


macinaci tűsarkúhoz nem igazán passzol.


A nő, ha gyesen van, a jövedelme segély,


huszonpárezerből gyerekkel kell megélj,


számolgat és spórol, párja túlórázik,


a piacon üres tárcában kotorászik.


A nőt, ha gyesen van, a rettegés eszi,


a cége nemsokára vajon visszaveszi?


Kell-e még gyerekkel vagy kiteszik a szűrét,


s felvesznek helyette egy huszonéves szőkét?


A nő, ha gyesen van, az értéke semmi,


mondjátok, komolyan, ennek így kell lenni?


Küzdjön alázattal egy szebb jövőért maga,


nem érdemel többet egy kisgyermekes anya?


2016. jan. 20. 21:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
74%
itt nem az a baj hogy valaki otthon marad e vagy visszamegy dolgozni...hanem hogy miért nem tudja megtalálni mindenki a boldogságot abban az anyaszerepben amit egyébként ő maga akart és vállalt? és aki már amúgy is depis két gyerekkel minek vállal harmadikat?? nem kötelező, senki sem kéri rá, miért maradnak akkor otthon igénytelenül, magányosan, ahelyett hogy az adott helyzetből kihoznák a legjobbat? Nem keseregni kell hanem tenni a boldogságért..még ha ez közhely is...így van.
2016. jan. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Megtalálni az anyaszerepben a jót, az egy dolog. Úgy érezni, hogy ebben a szerepben nem tudok kiteljesedni, nem hozok ki magamból mindent, az meg egy másik. Nem rosszabb anya, aki otthon marad. Semmi köze nincs ahhoz, hogy jó anya-e.
2016. jan. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én szerintem nem igaz, én imádom a gyerekemet, imádok itthon lenni vele, 2,5 éves, most várom a kistesót, nem érzem magam senkinek, mert nem úgy vagyok kezelve, ez a párotokon is múlik, ha elismeri a munkátokat, nem vágja a fejetekhez hogy bocs én tartalak el (ami azért nem teljesen igaz) akkor az anyukában is több az önbizalom, persze ez fordítva is igaz, az apukával is éreztetni kell hogy fontos.
2016. jan. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

12. nem mondtam hogy rossz anya...épp azt mondtam nem az a lényeg hogy valaki otthon van e vagy sem...az a lényeg hogy érezze jól magát a bőrében...az hogy te nem tudsz kiteljesedni az egy dolog. Depressziós vagy emiatt? Miért nem keresel hobbit/tanulsz szakmát/mész vissza dolgozni ha az anyaság kevés? Ha meg nem vagy depressziós és el vagy otthon akkor viszont a gyermekeidben keresd az örömöt


Aki ilyen verset ír, az ül a sz...rkupac tetején és várja hogy egyre nagyobb legyen. Ez a véleményem.

2016. jan. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
13-as vagyok teljesen egyetértek az utolsó válaszolóval aki nem érzi jól magát az változtasson és ne sajnáltassa magát!
2016. jan. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Helyzet az, hogy ma a munkahelyek többsége rohadtul nem ugrál örömében ha kisgyerekes anyaként vissza akarok menni dolgozni. Pláne ha mondjuk tudják, hogy még egyet akarok majd szülni. Részmunkaidő szintén nem opció. Így ha tudom, hogy még szeretnék egy gyereket, akkor maradok nyugton a fenekemen és nem kockáztatom, hogy kitegyenek ha visszamegyek és ellátás nélkül maradok. Mert azért esetek többségében férj fizetése nem elegendő önmagában egy négytagú család eltartásához. És igen azt éreztetik, hogy ami pénzt kapsz az alamizsna. Mert a bankok szerint nem jövedelem, oep és nav szerint viszont az.Kislányom két éves lesz. Hiszti a köbön. Na ilyen napokon rohadtul nem érzem, hogy milyen jó is anyukának lenni. Csak túlélésre hajtok.
2016. jan. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!