Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túl sok idő jut magamra? Ti...

Túl sok idő jut magamra? Ti mennyit foglalkoztok magatokkal 1 év alatti baba mellett?

Figyelt kérdés

Nem dicsekvés, nem provokáció. Tényleg érdekel, mert nekem nem úgy tűnt, hogy ez olyan eszméletlen sok lenne, de kaptam ma egy furcsa megjegyzést, ezért kérdezem...


Heti 1x járok masszíroztatni.

Heti 3x megyek délután tornázni.

2 hetente megyek manikűröztetni, pedikűröztetni (ezt inkább tavasszal, nyáron).

2 hetente van egy szabad éjszakám, ilyenkor "pizsibulit" tartunk a barátnőimmel, vagy elmegyünk kicsit szórakozni, táncolni.

3 hetente megyek szépségszalonba, ez több idő, mert ilyenkor egyszerre letudom a hajfestést+néha vágást, a gyantáztatást, szemöldökfestést, szempillatöltést és arcmasszírozást.


Ezek a "fix" dolgok, plusz néha közbejön 1-1 barátnős összejövetel (szülinap, névnap).


Szerintetek ez sok? Baj, ha én nem érzem annak?


2016. jan. 24. 17:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
27%

Nem sok, szerintem de ezt neked kell érezni, ez a te életed.

Én nem igénylek ennyit. Éjszakát fôleg nem szívesen töltöm távol, és ha akad egy, azt én biztos a férjemmel szeretném tölteni, mivel ritkán töltjük távol az éjjelt (egyszerûen nem vágyunk rá). De én úgy sejtem ez korbeli különbség lehet közöttünk, a "csajos bulik" engem már nem hoznak lázba:-)

Tavasztól ôszig 2-3 hetente beugrok én is 1 óra körmözésre és én 4-6 havonta vágatom a hajam a fodrász javaslatára (nem festetek), a masszôr háznál masszíroz kb.3-4 hetente 1x 1,5 órát míga a gyerek oviban van. Nekem ez elég. A kicsit várjuk tavaszra, így van hogy a vizsgálatra egyedül megyek, mert a férjemnek mennie kell a nagyért oviba, akkor elintézek ezt azt és nekem ennyi elég is volt, vágyok haza hozzájuk:-) fôleg mert a férjem sokat van házon kívûl a munkája miatt.

2016. jan. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
46%
Ja és én itthon tornázom délelôttönként, míg oviban van.
2016. jan. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
57%

Attól fugg, hogy mit jelent az 1 ev alatti baba! 10 honapos vagy 2 hetes, nem mindegy!

A Te dolgod, hogy mennyi idot tudsz magadra szakitani! Ha megteheted es van segitseged aki vigyaz a gyerekre akkor tiszta sor. De pl nyilvan kivitelezhetetlen lenne mind ezt a sok programot vegre hajtani egy par hetes vagy alig 2-3 honapos, igeny szerint szoptatott babaval...

Nem irigysegbol mondom, de jo neked!!:)))

En 3 hetente jutok el a kormoshoz, de addig is aggodok a gyerekert!;))

2016. jan. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

9 hónapos múlt, de kb 2 hónapos kora óta ez a rendszer, előtte meg akkor mentem, ha volt időm. De elhanyagolt akkor sem voltam, csak akkor volt, hogy házhoz jött a manikűrös barátnőm, vagy ilyenek.


Szerintem az nem lepasszolás, ha apa van a babával, esetleg a nagyszülők.

2016. jan. 24. 20:40
 15/22 anonim ***** válasza:
20%
Mázlista vagy de nagyon!!!
2016. jan. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem nem sok. És ez nem a gyerek lepasszolása. Nő vagy, igényeid vannak, miért ne mennél? Én 3hetente járok körmöshöz, 5hetente pedikűröshöz, havonta fodrászhoz és heti egyszer masszíroztatni. Nekem még soha nem szólt be senki. Vannak ismerőseim akiknek nincs ezekre igény ,talán gyerek előtt sem volt és van olyan is akinek igénye volna,de anyagilag nem teheti meg. A beszólogatás olyan irígység szagú....
2016. jan. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
51%
örülj,hogy megteheted, nem baj ha foglalkozol magaddal, bár mindennek jó ha van egy mértéke,eszerint legalább heti 4 napra lepasszolod, de ha manikürős stb hét van,akkor többször, de nekem a szabad éjszaka az ami nem tetszik, egy évet betöltött gyereket kicsit túlzás otthagyni éjszaka és elmenni táncolni. Ilyenkor ki van a gyerekkel,férjed,vagy nagyszülők?
2016. jan. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
66%
*bocs félreolvastam,nem egy év feletti,hanem egy év alatti. de nem változik a véleményem végülis akkor sem :-) előző
2016. jan. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Miért lenne 4 napot vele más? Ezek nem egész napos programok.

A torna egy óra, a masszázs vagy egy, vagy pedig másfél.

Manikűröshöz viszem, ha úgy adódik, de tele vagyunk nagyszülőkkel (elváltak az én szüleim is és a férjeméknél is a szülők, nagyszülők), akik folyton babázni szeretnének, így az ilyen felajánlásokat kihasználom. Van, hogy jönnek velem, aztán amíg nekem csinálják a körmeimet, ők elmennek sétálni, vagy maradnak itthon, játszanak.

Ha csak én megyek el szórakozni, akkor marad vele apa, ha ketten megyünk, akkor néha visszük őt is, ha más babák, gyerekek is vannak. De ha csak felnőtt buli, akkor vagy anyukám, vagy anyósom alszik a vendégszobába (a pici 3 hetes kora óta átalussza az éjszakákat, így sok dolga nincs vele).


Az egyetlen, amikor több órát van vele más, az 3 hetente egy nap, mert a szalonba nem tudom magammal vinni, elunná magát ott és úgy macerás lenne minden, ha közben figyelnem kellene rá.

2016. jan. 25. 14:35
 20/22 anonim ***** válasza:
18%
16-os vagyok. A lepontozásomból arra következtetek,hogy az egyet nem értők között is sok irigy van. A legnagyobb bűne legyen egy anyának,hogy hetente egyszer-kétszer 2 órára egyedül magával foglalkozzon és a gyerek apukával legyen......
2016. jan. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!