Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik az ártalmasabb egy...

Melyik az ártalmasabb egy gyerekre nézve?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam ezen az oldalon egy kérdést, amiben a kérdező a szüleit hibáztatja azért, mert kapcsolatfüggőség jeleit tapasztalja magán és szerinte az az oka ennek, hogy kicsiként sokszor egyedül hagyták a szülei fél órákra és hagyták sírni, szerinte nem mutatták ki felé megfelelően a szeretetet. Én személyesen pont az ellenkező példát látom, a testvérem gyereke (1,5 éves) agyon van babusgatva, együtt élnek a nagyszülőkkel, így a gyerek születése óta kézről kézre jár, napi 20 percet nincs egyedül összesen. Ennek az az eredménye, hogy percre pontosan mindig ott kell lennie valakinek vele, különben ordít, hisztizik, mindig körülötte kell forognia a világnak (pl még beszélgetni se tud mellette két ember, mert akkor is üvölt). Másfél éves, de a játékait nem használja, ami szerintem káros hatással is van rá, semmi készségfejlesztő játék, semmi, csak egész nap az emberekkel akar lenni, semmi más nem köti le. Annak idején, ha nem az anyja cipelte és sírt, akkor felvette a nagyapja vagy nagyanyja mondván "nézd, milyen gonoszak, hagynak itt sírni téged"...

Szerintem a kisgyereket ennyi idős korban nyugodtan egyedül lehet hagyni, nem értem, ha elmegy az anyja fürdeni 10 percre, miért nem maradhat egyedül a járókában. Nem értem, ennyi idős gyerek már miért nem tud eljátszani a korához illő játékokkal, miért nem kötik le a játékok, miért csak az emberek. Szerintem jó, ha egy kisgyerek megszokja, néha igenis egyedül van és le kell foglalnia magát egyedül is. Bevallom, ha az én gyerekem hisztizne úgy, mint a testvéremé, leraknám a ház másik felébe a járókába és otthagynám negyed órára, tanulja meg, hogy nincs folyamatosan körberajongva 0-24-ben. Szerintetek melyik a jobb egy gyereknek? Mitől lesz "lelki sérült", a folyamatos babusgatástól vagy attól, ha közben egyedül hagyják, még ha sír is tőle?


2016. jan. 25. 10:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
68%
1,5 éves. Csak gratulálni tudok a hozzáállásodhoz. Keserű vagy nagyon.
2016. jan. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
82%

"Bevallom, ha az én gyerekem hisztizne úgy, mint a testvéremé, leraknám a ház másik felébe a járókába és otthagynám negyed órára, tanulja meg, hogy nincs folyamatosan körberajongva 0-24-ben."


Sosem éltem ezzel a lehetőséggel, 3 gyermekem van.


" Szerintetek melyik a jobb egy gyereknek? Mitől lesz "lelki sérült", a folyamatos babusgatástól vagy attól, ha közben egyedül hagyják, még ha sír is tőle?"



Meg kell találni az arany középutat. 2 egyforma gyerek sincs. Van, aki egy darab pet-palackkal elvan két órát, van, akinek egy halom játék sem köti le a figyelmét.

2016. jan. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Szerintem az, hogy elvan-e egy játékkal vagy sem, már egész korai neveléstől függ. Ha rá volt kényszerülve, hogy játsszon, lekösse magát, megteszi, de ha 0-24-ben ülben volt babusgatva, nem tudja, hogy kell játszani, nem tudja, mire valók a dolgok.
2016. jan. 25. 10:31
 4/26 anonim ***** válasza:
83%
Mondd csak, hány gyereked van? Gyanítom a választ.
2016. jan. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudja, hogy kell játszani? Minden gyerek tud játszani. 1.5 éves gyerekről beszélsz, szinte még baba. Fura vagy te nekem. Ilyen hidegen csak az beszél, aki nagyon magabiztosan azt hiszi, tudja, milyen gyereket nevelni, de neki egy sincs. Én is ilyen voltam, aztán szültem kettőt és rájöttem, hogy ideje megráznom magam. MAjd nálad is elmúlik, ne aggódj!
2016. jan. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
51%
Már megint egy olyan okoskodik akinek nincs gyereke és nincs tapasztalata.....
2016. jan. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Nekem nincs gyerekem, de egyrészt a nagyszülőknek van több is, mégis mindenki szerint hisztis és nem szabadna ennyit cipelgetni meg babusgatni (bár ennek ellenére megteszik, mintha nem bírnák ki), másrészt bármilyen furcsa is az itt írogató harcos anyatigriseknek, nem ez volt a kérdés és nem provokáció volt, hogy a válaszokból sejthetően hasonlóan hisztis, túlféltett gyerekeiteket fikázzam. Én kérdeztem valamit, értelmes választ nem igazán kaptam.
2016. jan. 25. 10:48
 8/26 anonim ***** válasza:
83%

Egy kisgyerek az utánzással tanul a legtöbbet, nem azzal, ha ott hagyják játszani valami fejlesztő játékkal.

Egyértelműen az a kàros, ha magára hagyják sírni.

A gyereknek az a jó, ha reagálnak a jelzéseire, és minnél többet foglalkoznak vele.

2016. jan. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Másfél éves picik külföldön már javarészt bölcsődében vannak (mivel a számos országban a szülési szabadság 15-20 hét és vége, a nő megy vissza dolgozni, a gyerek meg bölcsődébe...), napi 8-10 órát távol vannak az anyjuktól és ott sem babusgatja őket senki egész nap, mégis egészséges, normális felnőtt emberek lesznek belőlük, talán talpraesettebbek is, mint a magyaroknál.
2016. jan. 25. 10:52
 10/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm 10:52-es, végre valaki a kérdésre válaszolt. Bár én az utolsó mondatoddal nem értek egyet, mivel sok gyereket 3 éves korig túlféltenek, éjjel-nappal babusgatják, aztán mikor eljön az óvoda ideje, akkora sokként, lelki megrázkódtatásként éri, hogy el kell szakadnia az anyjától, akin addig 0-24-ben csünghetett (szó szerint), hogy szinte belebetegszik. A mai napig emlékszem, mit műveltek egyes óvodás társaim, mikor odakerültek az óvodába (én akkor lehettem 5-6 éves, ők 3-4), volt, aki még hónapok után is sírt az anyja után, pedig 2 utcára lakott az óvodától, hozzáteszem, az a lány a mai napig életképtelen, az anyja nyakán él, nem bír leszakadni, nincs munkája, nincsenek barátai. Illetve az egyik rokonom sem bírja az óvodához szoktatni a 3 éves gyerekét, persze ő sem hagyta 2 másodpercre sem egyedül a csemetéit, meg is van az eredménye. Velem sosem voltak ilyenek a szüleim, simán egyedül hagytak, nekem sosem voltak elszakadási gondjaim és társaság/kapcsolatfüggő sem lettem.
2016. jan. 25. 10:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!