Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik az ártalmasabb egy...

Melyik az ártalmasabb egy gyerekre nézve?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam ezen az oldalon egy kérdést, amiben a kérdező a szüleit hibáztatja azért, mert kapcsolatfüggőség jeleit tapasztalja magán és szerinte az az oka ennek, hogy kicsiként sokszor egyedül hagyták a szülei fél órákra és hagyták sírni, szerinte nem mutatták ki felé megfelelően a szeretetet. Én személyesen pont az ellenkező példát látom, a testvérem gyereke (1,5 éves) agyon van babusgatva, együtt élnek a nagyszülőkkel, így a gyerek születése óta kézről kézre jár, napi 20 percet nincs egyedül összesen. Ennek az az eredménye, hogy percre pontosan mindig ott kell lennie valakinek vele, különben ordít, hisztizik, mindig körülötte kell forognia a világnak (pl még beszélgetni se tud mellette két ember, mert akkor is üvölt). Másfél éves, de a játékait nem használja, ami szerintem káros hatással is van rá, semmi készségfejlesztő játék, semmi, csak egész nap az emberekkel akar lenni, semmi más nem köti le. Annak idején, ha nem az anyja cipelte és sírt, akkor felvette a nagyapja vagy nagyanyja mondván "nézd, milyen gonoszak, hagynak itt sírni téged"...

Szerintem a kisgyereket ennyi idős korban nyugodtan egyedül lehet hagyni, nem értem, ha elmegy az anyja fürdeni 10 percre, miért nem maradhat egyedül a járókában. Nem értem, ennyi idős gyerek már miért nem tud eljátszani a korához illő játékokkal, miért nem kötik le a játékok, miért csak az emberek. Szerintem jó, ha egy kisgyerek megszokja, néha igenis egyedül van és le kell foglalnia magát egyedül is. Bevallom, ha az én gyerekem hisztizne úgy, mint a testvéremé, leraknám a ház másik felébe a járókába és otthagynám negyed órára, tanulja meg, hogy nincs folyamatosan körberajongva 0-24-ben. Szerintetek melyik a jobb egy gyereknek? Mitől lesz "lelki sérült", a folyamatos babusgatástól vagy attól, ha közben egyedül hagyják, még ha sír is tőle?


2016. jan. 25. 10:03
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Te is leírtad a lényeget: legyen a közelben a szülő, VAGY a gondozó. Elérhető közelségben! Ez a lényeg!

Másfél éves kora körül a lányom a konyha melletti szobában volt, biztonsági ráccsal elválasztva a konyhától. Ott játszott szépen, folyamatosan látott, hallotta a hangom, és ha szüksége volt rám, egyetlen mozdulattal mellette tudtam lenni. Ha elég nagy lenne a konyhám, akkor ott lett volna járóka, amiben eljátszhat a közelemben.

Abban tévedsz, hogy a bölcsiben ennyi gyerekre jutna egy felnőtt, fizikai képtelenség lenne ellátni ennyi gyereket. Max. 10 gyerekenként van egy, de ott sem lehet magukra hagyni a babákat, egy légtérben tartózkodik velük a gondozó. (Még oviban is két óvónő és egy dadus jut egy csoportra, és ott sem hagyhatják magukra a gyerekeket egy pillanatra sem!)

Az, hogy egy baba más közelségét is elfogadja, egyáltalán nem baj, sőt! Szoktatás kérdése.

2016. jan. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
63%

Hat kovezzenek meg de azert kicsit egyetertek a kerdezovel. 2 eves mult a fiam,masfel eves koraban ment bolcsibe azota is imadja,reggel hozza a cipojet hogy induljunk mar. Heti negyszer 4 orat van ott. O szivesen ott lenne tovabb is csak nem birnank anyagilag. (Kulfoldon elunk nagyon draga a bolcsi). O pici kora ota nagyon jol eljatszik egyedul es ehhez hozzasegitett hogy nem volt az a mindig olben baba. Sirni sosem hagytam,most sem hagyom,de ha jol elvan,eljatszik mi a fenenek tartogassam a kezemben. Baratnom orokke fogja a gyereket,orokke ra van kotve,pisilni sem tud elmenni,mert uvolt a gyerek. En ettol becsavarodnek.

Persze sok fugg a gyerektol,mindegyik mas,de igenis sokan tobbet babusgatjak mint kene es nem feltetlen a gyerek miatt hanem maguk miatt.

2016. jan. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
65%
Kedves Utolsó, te írod, hogy kisfiad jól elvan egyedül, ezért békén hagyod. Ez nem ugyanaz a kategória, mint amit a kérdező javasol, hogy zárjuk be negyed órára a lakás túlfelébe a síró gyereket, hadd szokja.
2016. jan. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
72%
Persze,azzal a resszel nem ertek egyet. Ha mar ahhoz lett szoktatva hogy veletlenul sem teszik le a gyereket akkor nem az a megoldas hogy lerakom azt orditson. En csak azzal ertek egyet hogy kicsi kortol lehet arra szoktatni hogy eljatszon egyedul nem kell orokke kezben lenni.
2016. jan. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
66%

Pont ugyan ez miatt panaszkodtam minap.Az én gyerekem ugyan még csak 9 hónapos ,de mivel együtt élünk anyósomékkal ezért a nap 24 órájában itt van rá 4 ember felváltva.Ezért ahhoz van szokva ,hogy egész nap hatalmas játék van ,körül van ugrálva és ennek eredménye szerintem az ,hogy amikor ketten vagyunk ,túlzás nélkül annyira nem tudom magárahagyni míg pisilek mert fulladozva üvölt.Meg persze nem hajlandó az ágyában aludni ,kitartóan ordít hajnali 2ig ha hagyom.Pedig ott ülök mellette.

Nem tudom mi lenne a jó megoldás ,mondjuk nem hagyom magára az biztos.

2016. jan. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
49%
A 22essel értek egyet. Előtte jó sok marhaságot összehordtak itt. Igen, egy csecsemő kiszolgáltatott, a felnőttől függ, de egy másfél éves gyerek már nem csecsemő. Ezért is van annyi életképtelen önállótlan fiatal manapság. Amit leírtál abban a helyzetben a testvéred gyereke a családban a főnök, ő irányít. Egy kisgyereknek kellenek a korlátok is, ha nincsenek nem tud mibe "kapaszkodni", nem tud alkalmazkodni. Nem biztos hogy lelki sérült lesz de később nagyon visszaüt a dolog az biztos. Egyedül hagyni azért nem szabad egy percre sem, de 10-20 percet ennyi idősen szerintem már eljátszhatna felügyelet mellett. Én ekkora gyerekekkel foglalkozom, 6-8 gyerek van a csoportomba mindig, 15-20 percenként oda-odafutnak hozzám ölelgetni, egy-egy puszira,- ezt nevezik érzelmi tankolásnak- de közben tudnak önállóan is játszani. Az a normális ha megvan a kötődés és az érzelmi biztonság, de ezzel a kisgyerekkel azt tanították meg hogy csak akkor van biztonságban ha valaki fogja és neki nem is kell csinálnia semmit, játszanak is helyette, így nem fog önálló felfedezéseket tenni, és később el is fogja hinni magáról, hogy önállóan képtelen akármire is.
2016. jan. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!