Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 21 hónapos kisfiam nem beszél...

21 hónapos kisfiam nem beszél még. Mikor kellene aggódnom?

Figyelt kérdés
Mond pár alapszót: apa,papa,mama,mami,nem és nagyon ritkán anya..régebben az add ide is listán volt, azt már nem igazán mondja. Mutogatással és őőőő-zéssel mindent megértet, és mindent megért amit mondunk neki.
2016. febr. 4. 14:49
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

ha 3 évesen sem beszél legalább rövid mondatokban, akkor ráérsz aggódni.


kicsi még :)

2016. febr. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nos mi régen sokat jártunk babaklubba ahol mindig valaki tartott előadást. Egyszer egy logopédus, pszichológus volt, aki azt mondta, hogy 2,5 évesen min. 50 szós szókinccsel kell rendelkeznie a gyerkőcnek. Ha ez nincs meg akkor van baj. Viszont ebben az 50 szóban benne van, az is amit 1x már kimondott, mert az tudja csak nem használja. Az enyém sem akart beszélni, 2 évesen ő is elég kevés szavat használt. Akkor összeírtam, minden szót ami eszembe jutott, hogy szokott mondani, vagy mondta már, így összejött a kb 30-40 szó. Aztán 2,5 évesen még pár, tehát megvolt az alap, de "értelmesen, összefüggően" nem akart beszélni. Ő is mindent megértett, de beszélni nem akart. Viszont szeptemberben (ekkor volt 30 hónapos) bekerült a csanába és 1 hét alatt kialakult a "szép beszéde". Szóval szerintem ne aggódj. Ez nagyon gyerekfüggő. Most az öccse még csak 1 éves, de ő már egész szóarzenált használ (kb 15 szót), úgyhogy előre félek, mi lesz pár hónap múlva :)
2016. febr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne aggódj ennyi idősen az én fiam sem nagyon akart beszélni volt 1-2 pár nagyon alap szó de ennyi. Nagyon idegesek voltunk, hogy mindjárt 2 éves és még nem beszél. Aztán egyszer a szülinapja előtt pár nappal éppen főztem az ebédet amikor kijött hozzám és közölte " Mama éhes vagyok " és onnantól kezdve tisztán érthető rendes mondatokban beszélt mondókázott.
2016. febr. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!