Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól adtál babádra kisnadr...

Mikortól adtál babádra kisnadrágot, pólót, pulóvert?

Figyelt kérdés
2 hónapos pici fiam van, főleg itthon vagyunk, sztem kényelmesebb rugiban pelusozni. Gondolom kisnacihoz kiszokni is kell, de egyelőre feleslegesnek tartom. . Ilyen hűvösben meg sztem jobban szigeteli a testét egy egyberuha. De mikor adjak rá felnőttesebb verziót?
2016. febr. 5. 08:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Mar ujszulott koraban is voltak kis nadragjai, pulcsijai.

Meg szep rugik.

Kulfoldon lakunk, itt fenyevekkel nagyobb a valasztek ruhabol, es joval olcsobbak is.


Kerdezo, ti nem futotok ? Csak mert irod, hogy a hidegben jobb az egyberuha. A lakasban gondolom meleg vab, kint meg csak feloltozteted.

2016. febr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

nem értem amúgy, miért jobb az egyberuha. pelenkázás szempontjából is sokkal praktikusabb a kisnadrág, mint a rugi. leveszem, félreteszem. nem kell patentolni, nincs útban közben...

body meg amúgy is van a gyereken, tehát a dereka sosincs ki.

(2. nyáron váltottunk body-ról póló+nadrágra, de ősztől újra bodyt kapott egészen addig, amíg szobatisztulni nem kezdett. addig a body lényegében a gyermek második bőre :D)

2016. febr. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"pelenkázás szempontjából is sokkal praktikusabb a kisnadrág, mint a rugi"


Már, akinek. Kislányunk soha nem maradt nyugton a pelenkázón, már újszülöttként is megállás nélkül ficergett. A rugiba sokkal könnyebb volt "visszagyömöszölni" a lábát. Harisnyánál, nadrágnál, ha nem fogtam le valahogy, 100, hogy kihúzta a lábát, míg a másikra adtam rá a nadrág szárát, harisnyát.


Újszülött méretben volt 1-2 talpas nadrágja, de nem szerettük, mert letáncolta magáról, a köldökét is bántotta, így nem kínoztuk.

3 hónaposan is csak akkor adtunk rá nadrágot, amikor szinte minden más a mosásban volt. Ruhát harisnyával 4 hónaposan viselt először. Akkor volt karácsony.

5 hónapos korától viselt gyakrabban nadrágot, harisnyát (body-val).

2016. febr. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Fura nekem, hogy a legtobb anyukanak konnyebb a rugi-s verzio. En kb 2 hetes kora ota naci+body+polo a kombo, pedig teli baba. Kimondottan kintre adtam overalt, s ejszakara rugit, a mai napig (1 eves) aban alszik. De en mindig is utaltama rugit, nekem sokkal kenyelmetlenebb volt a rugibol kihalaszni s foleg hogy egyvegbe mocorgott mindig sikerult osszekenni, mondjuk ez lehetett kezdeti baki is.:D Osszessegeben nem ertem miert lenne melegebb egy rugi egy polonal meg nacinal, ennyi idosen amugysem mocorog annyit hogyle-fel csusszon a polo meg a naci, zokni heleyett en pampot adtam az meg nem csuzsott le a labarol...
2016. febr. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Mi az a pamp?


Egyébként nyilván ez is babafüggő, de nekünk bizony felcsúszott a póló, le a nadrág, zokni már akkor is, amikor még újszülött volt, hiába volt csak a hátán, nem volt mozdulatlan és zavarta az is, ha alágyűrődött. A rugival ez nem fordult elő. Az akkor kezdte zavarni, amikor már próbált kúszni, akkor a harisnya vált be.

2016. febr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nadrágot első perctől, pólót/pulóvert onnantól hogy függőlegesbe került (felült, felállt), így nem a nyakában kötött ki :)
2016. febr. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!