Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyötör a lelkiismeretem!...

Gyötör a lelkiismeretem! Miért nem tudtam így érezni mindig?

Figyelt kérdés
15 hónapos a kisfiam. Igazából most érzem magam 100%-osan felszabadult édesanyának. Tényleg olyan boldoggá teszi az életemet. Most épp alszik, és alig várom, hogy felébredjen, hogy játszhassunk, hogy megajándékozzon a mosolyával, hogy csöpp kis kezecskéivel megfogja az arcom. Ezelőtt nem tudom miért, de nem élveztem ennyire az anyaságot. Folyton hisztis voltam, és ő is. Sokszor gondolltam arra, milyen könnyű annak, akinek nincs gyereke. Most, hogy valamiért megváltoztak az érzéseim, a felfogásom, nagyon rossz érzés, hogy 15 hónapnyi időt úgy töltöttem el vele, hogy nem tudtam igazán odaadó anyukája lenni. Szerintetek pótolható, illetvejóvátehető még ez? Voltatok Ti így?
2010. márc. 30. 11:52
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Én nem tudom de ahogy olvastam a válaszokat mindenki azt írta hogy "igen velem is megtörtént/vagy éreztem ilyet".

Nekem van egy 19 hónapos és egy 4 hónapos babám.én soha de soha nem éreztem ezt.nem voltam depressziós semmi egyszerűen csak élveztem és élvezem a mai napig az anyaságot.imádom őket és soha sem fordítanám vissza az időt.

Szerintem nem kell ennyire komolyan venni mindig mindent csak lazán jön minden magától és szerintem mindenki tudja/tudni fogja mi a jó a neki és a babájának.

2012. ápr. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
Azért kíváncsi lennék itt a korokra is. Pl. az utolsó válaszoló korára. Már csak azért is, mert én azt gondolom, hogy "fiatal" (huszonéves) anyuka sokkal könnyebben, lazábban "vészeli" ezt át, nem stresszel annyit, ezáltal talán a baba is nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb. Én 33 éves vagyok 7 hónapos kislánnyal, és igen, pont tegnap gondolkodtam ezen, hogy az első 2-3 hónapra nem is gondolok vissza szívesen. Egy pillanat alatt megváltozott az egész addigi életem, pedig nagyon vártam/vártuk.Másfél évet. És utána sokszor azért sírtam, hogy milyen jó volt a férjemmel kettesben. Akár szégyen, akár nem, így volt. Most kb. 1 hónapja élvezem igazán, mióta már nem csak ellátom, hanem rendesen vele vagyok, játszunk, huncutkodunk, és ez annyira jó.Anyukám az elejétől az orrom alá dörgölte, hogy ő milyen ügyes és dolgos volt, és milyen jól csinálta(20 és 25 évesen).Ez az első napokban, mikor hazajöttünk a kórházból, nagyon rosszul esett, nagyon tapintatlan volt, pont akkor, amikor folyton sírhatnékom volt a hormonok miatt is.Persze azóta is sokszor okoskodik, hogy nehogy jó anyának érezzem magam, na de ez már más tészta.Egyébként tervezünk tesót, és úgy érzem, ővele sokkal könnyebben fogom venni ezt az időt.
2012. ápr. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
Ennek semmi köze a "lazasághoz" én nem akarok laza anyuka lenni, mert kb.4 óra alatt szétesik a gyerekem ha "laza" vagyok :D.De mégis túl vagyok rajta...
2012. ápr. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
A lazát úgy értettem, hogy nem stresszel mindenen, nem gyötri magát. Ha az anyuka stresszel, bizonytalan magában, akkor ezt a baba tutira megérzi.És így ez egy ördögi kör lehet.
2012. ápr. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!