Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem szeret a kisfiam?

Miért nem szeret a kisfiam?

Figyelt kérdés
4 hónapos. Sokat mosolyog. De néha csak úgy. Mintha nem rám mosolyogna, hanem egy jó pukinak, kakinak, vagy a kajának. Régebben sokat simogattam a fejecskéjét, de rángatta magát, ezért már nem csinálom. Ha puszit adok neki, elfintorodik. Nagyon bánt.
2016. febr. 15. 10:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugye ezt nem gondolod komolyan?
2016. febr. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

és ebből azt szűröd le, hogy nem szeret?

ugyan, ne butáskodj már!

egyszerűen csak állandóan veled van, mindig téged lát, és hát igazából nem tekint rád/magára külön személyként... tehát te "csak" vagy. mindig. állandóan. ezt jeletni anya. az állandóságot, biztonságot... kaját :D


ilyen korú gyerekek általában apáért vannak oda. apa az isten.

anya meg a rabszolga :D

de ez így van jól, ne aggódj miatta.

2016. febr. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Szted hulyesegbol írtam ezt? Első baba.

Most fog majd megjonni a mensesem /nem szoptatok/ és most még érzékenyebb vagyok. Nem merek erről senkinek sem beszélni.

2016. febr. 15. 10:35
 4/14 A kérdező kommentje:
De miért nem szereti a puszit? Finoman lágyan adok neki, de csak megráncolja az orrát. A babák nem szeretik ezt vagy csak az én gyerekem?
2016. febr. 15. 10:43
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

4 hónapos.

Lehet, hogy akkor ráncolja az orrát, ha örül neki, és mosolyog, ha szélgörcse van. Még az arcizmait se tudja uralni!

Ne aggódj, lesz még olyan időszak is, mikor a vécére is elkísér, és minden percben rajtad csüng. Sőt... azt is meg lehet unni.


Egyébként meg nyugodtan beszélj az érzelmeidről, akár a védőnőnek is elmondhatod, vagy anyukádnak, meglepődnél ha tudnád, hogy hány anyában vannak fura félelmek, kétségek, aggodalmak. Ez is teljesen normális, és könnyebb feldolgozni, ha segítséget kapsz. Meg ha látod, hogy nem vagy "hibás", másnak is van hasonló gondja.

2016. febr. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a babák se egyformák. VAn, aki születésétől fogva kevesebb fizikai kontaktust igényel, míg van, aki nagyon sokat.


Az, hogy a puszi, mosoly, ölelés a szeretet jele, tanult viselkedés. 4 hónaposan még fiatal ehhez, 2 éves kor körül látják át, tanulják meg ezeket a szociális elvárásokat.

Erősen túlreagálod. A gyerekek úgy vannak bekábelezve, hogy szeretik az anyjukat. Akkor is, ha veri őket, vagy veszélyezteti.

Tehát alapjáraton szeret, mert a korából adódóan "evolúciós ösztön". Kamaszkorban, illetve kb 10 éves kortól jön elő az, hogy ha a szülő nem jól csinálja a gyereknevelést, akkor a gyerek már eldönti, hogy nem szereti, bár itt is elég komoly disszonancia dúl belül.

2016. febr. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

megráncolja az orr át? na és? lehet ezzel fejezi ki, hogy tetszik neki.

lesz ez még cifrább is... majd amikor vicsorog is hozzá, és már direkt tudja kérésre csinálni. nálunk ilyenkor jött a "gonosznézés"... amior fényképezték a gyereket, mindig mondtam neki, hogy "manó, gonosznézés, most" - és a gyerek vicsorogva, felhúzott orral, sanda tekintettel feszít a fotók jelentős részén :)


meglátod, egy idő után ez még vicces is lesz.

kevésbé vicces, amikor már majd utánad megy, és szeretete jeléül beleül az üledbe, miközben a dolgodat végzed a klozetten :D

2016. febr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is tettem fel hasonló kérdést pár hónapja. De azért nem így hogy nem szeret, csak hogy "fura" hogy nem bújós, nem szereti ha puszilgatom, nem akar velem aludni. Amire cifra válaszokat kaptam: örüljek neki hogy elvan nélkülem, ne menjek már a gyerek agyára. Pedig én csak arra vágytam hogy legyenek meghitt pillanataink mint a "filmekbe, könyvekbe". Azt is írták hogy ő ilyen természetű, nincs igénye bújásra, így boldog. Meg hogy a fiúk ilyenek. Kisfiam most 7 és fél hónapos. Még mindig nem bújós, lehet hogy már nem is lesz az. Annyi különbség van hogy az én kisfiam rúgdosott mikor mellé feküdtem az ágyon. Vagy húzta a hajam. Bántott a dolog, de ez van. Lehet hogy a te babád még változni fog, de hidd el hogy szeret ő most is, csak természetes vagy neki. :)
2016. febr. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Vilcsianyuja ***** válasza:
Az ikreim közül a fiam imádja, ha ölelik-gyömöszölik-puszilgatják, ahol érik, a kislányom viszont nem szereti az arcrapuszit. Attól elhúzódik. Viszont azt imádja, ha a talpát puszilgatom. Mindig is imádta, és a pelenkázón erre adott a lehetőség :) Hangolódj a babád igényeire. És esetleg nézz utána a babamasszázsnak. És ne agyalj ilyen marhaságokon, hogy nem szeret. A mosoly pedig most kezd nála kialakulni, mármint hogy tudatosan mosolyog. Most gyakorolgatja. Eddig önkéntelen reflex volt. Majd rád is mosolyogni fog. Amúgy ne csodálkozz, te alapvető tartozék vagy, nem érzi még a hiányodat, ezért nem is örül látványosan a jelenlétednek. Ne a reklámokból indulj ki, ne abból meríts, hogy milyen egy anya-baba kapcsolat.
2016. febr. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 4 hónapos és én is gyakran gondoltam erre. Hogy vajon nem szeret? A mosolyok inkább mind apának szolnak, nekem nem. Aztán végül beletörődtem. Apa van ritkán vele , szerintem azért örvend neki jobban. De talán ha nagyobb lesz majd jobban ki tudja mutatni a szeretetét és úgy jobb lesz :) Addigis naponta millió puszit kap tőlem sok-sok jatszó perceket hogy érezze hogy mennyire szeretem :)
2016. febr. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!