Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos baba nem ül, nem...

8 hónapos baba nem ül, nem kúszik, nem mászik. Fordul mindkét irányba. Ez gond? El van maradva?

Figyelt kérdés
Orvos azt mondja lusta. Nem tudom, akarna elérni dolgokat, mérges is, hogy nem megy neki. Ülni felhúzza magát a kezemmel, de nem marad meg, eldől, ahogy a dönthető etetőszékben is evés végére teljesen a oldalán-derekán ül. Elborul vagy hogy fejezzem ki magam. Látom már babát ennyi idősen már sportkocsiban tolnak, én még a mózest is ha megemelem elborul.
2016. febr. 19. 13:02
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Pontozókkal ne foglalkozzatok, itt most ez a sikk.
2016. febr. 19. 20:15
 22/31 anonim ***** válasza:
Merre laksz?
2016. febr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
0%
Őszintén nekem az szúr szemet, hogy így összerogy ülésnél. Az, hogy nem kúszik meg mászik, egy dolog, de ez nem oké szerintem. Az én lányom 7,5 hónapos, de már régen nem dől el ilyen félig ülő helyzetben, az ölemben már 4 hónaposan se rogyott össze. Ebből kiindulva 8 hónaposan szerintem ez már nagyon nincs rendben. A barátnőmnek dévényre kell hordania a 4,5 hónapos fiát, enyhén hipotón, és pont ez volt nekik furcsa, hogy összerogy a gyerek, ha egy icipicit is döntött helyzetben van, ha meg függőlegesen tartja, összecsuklik. Egy 8 hónaposnak, ha magát felülni nem is feltétlenül kell tudnia, a hátát meg kell tartania, ha felültetik. Én is elvinném már megnézetni.
2016. febr. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Tényleg a nem tudom hány 9,999999999 százaléka (fogalmam sincs, írtam vmit) normális?

Hát az én gyerekem hipotón volt! Baromira nem kúszott 8 hónaposan. De ezzel nincs baj, én tudtam. Viszont hozott egy anyuka Dévényre olyan gyereket, aki állítólag azért nem mászott 10 hónaposan, mert lusta!

Hát azért nem mászott (mint kiderült),amikor kellett volna már neki, mert szintén hipotón volt, és amikor végre felnyomta magát, ki is csúszott a keze alóla. Csak a dokinak könnyebb volt rámondani, hogy "nagy a súlya"...

2016. febr. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
48%
Hali. Az èn kisfiam is 8 hónaposan tudott először oda-vissza fordulni. Utàna kúszott, majd 12 hónaposan felàllt ès butorok mellett ment ekkor kezdett csak ülni.. előszőr 14 hónaposan màszott ès 16 hónaposan indult csak el. Azèrt irtam le, mert ő nàla teljesen összevissza volt a sorrend.de egy orvos sem küldött kivizsgàlàsra soha. Sajàt tempojàban megcsinàlt mindent. Most teljesen egèszséges, mozgàsàval semmi problèma.
2016. febr. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Semmivel semmi gond kedves utolsó? értelme viselkedése? minden átlagos?
2016. febr. 20. 12:06
 27/31 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Mit veszítesz, ha megnézeted egy szakemberrel? Néhány órán, meg esetleg pár ezer forinton kívül?

Nem a gyerek egészsége lenne a legfontosabb? Az, hogy összerogyik, tényleg elég fura.

A kisfiam sem tudott ülni nagyon sokáig, elborult, mint egy zsák. DE!!! 9 hónaposan felállt és elindult. Aztán egyszer seggre ült, és rájött, hogy ilyet is lehet.

A mászást teljes egészében kihagyta, ezért már nagyon korán fejlesztő tornára járattuk, ami sok ember szerint tök felesleges volt. Szerintünk nem. Már ovis, a finom mozgásokkal (pl rajzolás), és a koncentrációval kicsit hadilábon áll, de azóta is tornázik, és szépen halad. Minden másban nagyon ügyes, és rendkívül okos. 4,5 év torna megtette a hatását. Mi láttuk, hogy honnan indult, és látjuk, hol tart most. Más is észreveszi, milyen ügyes.


Rámondhatod a gyerekedre, hogy lusta, hasonlíthatod más gyerekhez, gondolkodhatsz még pár hétig, hónapig, hogy elvidd-e valahová, de ha igazán jót akarsz neki, akkor rövidre zárod ezt az egész témát. A korai fejlesztésnél hasznosabb dolog nincs. Ezt saját tapasztalatból mondom.

2016. febr. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
25-ös vagyok. Most 2.5 èves. Mivel kétnyelvű,kb 4- 5 hónapja kezdett beszèlni,de megèrt engem ès az apja nyelvèt is. Mozgàsa teljesen rendben,egèszsèges, èrtelmes. Mindent megcsinàl, amit kèrünk tőle. Mindkèt nyelvet èrti. Sőt bölcsibe mondtàk h. Sok olyan dolgot csinàl amit amúgy idősebb gyerekek szoktak csak. Nem kell tùl aggódni, èn azt vettem èszre, hogy otthon(magyarorszàgon) egyből mindenki mindenèrt orvoshoz szalad. Vagy az orvosok küldik èppen a szülőket vizsgàlatra. Pedig megvan nekik a sajàt fejlődèsi ritmusuk. Minden gyereknek màs ès màs. Persze èn is aggódtam, mikor körülöttünk lèvő babàk mindent gyorsabban csinàltak.
2016. febr. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:
Sziasztok! 3 hónapos volt a lányom mikor észre vettük, hogy háton fekve hátra feszíti a fejét majd a nyakát törve, hason pedig nem tudja a könyökét behajlítani és minden öltözésnél mikor a kezét hajlítottuk nagyon sírt. Ijesztő volt. Megállapította neurológus, hogy feszes izomtónussal született. 3 és fél hónapos korában elkezdtük a dévény tornát. Most 5 hónapos, könyökét behajlítja, mindkét irányba forog, hátrafelé kúszik, de már előre is próbálkozik. A mozgásfejlődésben fontos, hogy minden a maga idejében legyen ne össze vissza vagy ne maradjanak ki dolgok. 1. pörgés-forgás, 2. kúszás, 3. mászás, 4. ülés, 5. felállás és kapaszkodva haladás, 6. önálló járás. Minden gyerek csinálja ezeket idővel csak vannak akiknek 1-1 pont kimarad vagy felcserélődik a sorrend. Ennek a hatása akkor jön ki mikor iskolába mennek. Akiknek írási, olvasási, rajzolási, magatartási vagy egyéb problémái vannak az mind annak a következménye, hogy hiba volt a mozgásfejlődésbe. Én azt tanácsolom, hogy keress fel egy dévényes szakembert hidd el megéri. Így később is minden rendben lesz a babáddal. Sok szerencsét és egészséget kívánok. :-)
2016. jún. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Szia tudom regi mar a kerdes de vegul volt valami gond a babadal?
2019. szept. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!